kiki11 kiki11 komentáře u knih

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Tuto knihu jsem četla v rámci povinné četby a popravdě řečeno, moc se mi do ní nechtělo. A nakonec jsem byla mile překvapená. Některé pasáže sice byly trochu zdlouhavé, ale moc se mi líbila hloubka příběhu a mistrně vykreslené charaktery postav, především Štěpky.

13.01.2017 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Z této knihy mám hodně rozporuplné pocity. Nějak nedokážu říct, jestli se mi líbila nebo nelíbila, jestli mě bavila nebo nebavila...

Líbila se mi stísněná atmosféra krematoria, ale příliš mě nezaujaly neustále se opakující prvky (růžolící dívka v černých šatech, žena s brýlemi a pivem, tlustý muž s holí a jeho hloupá žena - vím, že ti dva měli působit jako zpestření, ale mě ani jednou nepobavili, naopak spíš působili rušivě).

Zajímavý byl konec, ač jsem věděla jak to dopadne, jelikož jsem viděla film, překvapilo mě, že se vše událo tak rychle a nečekaně.

03.10.2016 3 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Tak jsem tak přemýšlela, jakou knihu si v rámci povinné četby k maturitě přečíst a po dlouhém váhání padla volba na Janu Eyrovou. Půjčila jsem si ji v knihovně a ještě ten den se do ní pustila. A hned jsem se do ní zamilovala, už po přečtení první stránky. Přelouskala jsem ji za týden, ale kdybych měla víc času, určitě bych ji zvládla dřív. Po přečtení můžu s klidným svědomím říct, že je to jedna z nejlepších knih, které jsem dosud četla. Kdybych věděla, jak krásná kniha to je, přečetla jsem si ji už dávno. Vřele doporučuji, já si příběh Jany a pana Rochestera opravdu zamilovala.

27.09.2016 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Babička je kniha, která se hned po prvním přečtení stala mojí srdcovkou a rozhodně si ji přečtu znovu.

Božena Němcová nás seznamuje s tím, jak v minulosti žili lidé na vesnici, seznamuje nás se zvyky, které dříve dodržovali a které jsou dnes již zapomenuty. Postavu babičky vykresluje jako moudrou a hospodárnou ženu, která měla pro každého dobrou radu a proto mi byla už začátku tak sympatická.

Kniha je místy velmi dojemná a na konci jsem si u ní i pobrečela. :)

PS: Beru, že každý má právo na svůj názor, ale ty odpady tady jaksi nechápu. No, jak řekla sama babička - není na světě člověk ten, aby se zachoval lidem všem.

17.09.2016 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Klasika, kterou by si měl přečíst každý.

11.09.2016

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

První polovina se mi líbila hodně, četla jsem ji téměř jedním dechem, ani zastaralá čeština mi vůbec nevadila. Pak ale přišla na řadu druhá část knihy - výlet do Indie a ta mě opravdu zklamala. Do čtení jsem se musela nutit a měla jsem chuť knihu odložit... Nakonec jsem ji dočetla, ale nebavila mě.

Mrzí mě, že dávám tak nízké hodnocení, ale nemůžu jinak. První polovina je na 5*, ale ta druhá tak na 1*.

09.09.2016 3 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Konec mě trochu zklamal, ale jinak se mi kniha jako celek líbila opravdu moc - po celou dobu čtení jsem byla napjatá jak kšandy. Takže i když ten konec nebyl úplně podle mých představ, dávám 5*.

06.07.2016 5 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Blaze je asi jediný knižní záporák, kterého mi bylo opravdu líto. Na konci mi téměř ukápla slza. :-)

Kniha je čtivá, napínavá, má skvělou atmosféru... Jednoznačně doporučuju. ;-)

27.02.2016 5 z 5

Od této knihy jsem příliš neočekávala a to hlavně díky některým negativním komentářům. Proto jsem se do čtení moc nehrnula a říkala si, že to asi bude jedna z těch slabších kingovek. Pak jsem ale jednou neměla co číst, a tak jsem si řekla: proč ne. Pustila jsem se do čtení a hned po několika stránkách mě kniha upoutala a nemohla jsem se od ní odtrhnout - prostě jsem musela vědět, jak to s Trishou dopadne. Není to klasické Kingovo dílo, neoplývá nadpřirozenými prvky, ale mně to vůbec nevadí. Naopak, je to příjemná změna a právě ta realističnost se mi líbí.

23.02.2016 5 z 5

Pohádka za pohádkou 2 Pohádka za pohádkou 2 Josef Kalenský

Pohádky jsou místy poměrně drastické, ale poutavé a čtivé. Jen méně otrlým dětem bych je raději nečetla - z některých pohádek by mohly mít noční můry. Za sebe ale, jakožto milovnice hororů, dávám 5*.

20.02.2016 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

O něco lepší než jednička, ale taky žádný zázrak.

11.08.2015 3 z 5

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Agatha Christie

Jedna z nejlepších detektivek.

07.08.2015 5 z 5

Zlo pod sluncem Zlo pod sluncem Agatha Christie

Jedna z nejlepších detektivek od Agathy Christie. Jen škoda, že jsem nejdřív viděla film, takže jsem věděla, kdo je vrah. Ale i tak, skvělé počtení.

14.06.2015 5 z 5

Dolores Claibornová Dolores Claibornová Stephen King

Jedna z nejlepších kingovek. Super kniha!

24.05.2015 5 z 5

Hodina děsu Hodina děsu Stephen King

Nejvíce se mi líbila povídka Prám, nejméně Úžina.

10.05.2015 4 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Moc pěkná knížka s detektivní zápletkou a nádechem tajemna. Skvělé počtení.

28.04.2015 5 z 5

Povídej pohádku Povídej pohádku Adolf Dudek

Jedna nejlepších knížek dětství. :))

16.04.2015 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Bezesporu jedna z nejvydařenějších kingovek. Přečetla jsem to jedním dechem. Super nezapomenutelný zážitek!

31.03.2015 5 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Krásná knížka, vřele doporučuji!

27.03.2015 5 z 5

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

Některé povídky se mi líbily víc, některé méně, ale jako celek je kniha velmi pěkně napsaná a úžasně čtivá tak, jak už to u Kinga bývá. Nejvíce se mi líbily povídky Pitevní sál čtyři, Jízda na střele a Sestřičky z Elurie.

20.03.2015 4 z 5