Povídej pohádku

Povídej pohádku https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141453/povidej-podadku-141453.jpg 5 82 26

Kolem třetího a čtvrtého roku vypravují snad všichni rodiče dětem pohádky, zvláště o zvířatech. Protože bývají plné prostoty a srdečnosti, ději je rády poslouchají a nechají se unášet nejen jejich fantazií, nýbrž i poučností: bystře si všímají pohádkových ctností, jako jsou například poslušnost, štědrost, upřímnost, pravdomluvnost a úcta ke stáří, a chtějí je napodobovat. Mají tedy rodiče v pohádkách generacemi vyzkušený výchovný prostředek, jímž mohou nenásilně do svých ratolestí zasévat dobro.... celý text

simca9342
04.03.2024 5 z 5

"Z pravěku"

Klasické pohádky, které jsem četla jako malá. Červená Karkulka , hladový vlk , kterému nestačila ani bábovka v košíku nebo Budulínek, který si nic netušící povídá s Jezinkami.
K tomu krásné ilustrace od známého českého výtvarníka Adolfa Dudka.

Marketplace
25.12.2023 5 z 5

Super. Spousta klasických pohádek na jednom místě. Čteme stále dokola před spaním. Pohádky dlouhé tak akorát. + pěkné obrázky.

florentinas
23.08.2023 4 z 5

klasické pohádky :)

kykiryki28
05.01.2023 5 z 5

Tato kniha klasických pohádek by měla být v každé dětské knihovničce :-)

Snoopi
11.10.2022 5 z 5

Poklad, který jsem náhodou našla na půdě. Ihned jsem jej oprášila, a poněvadž knížka vypadá zachovale, zařídím jí lepší domov u známých, kteří pohádky milují. S jistou dávkou nostalgie se mi vybavily naše dlouhé zimní večery, strávené u dětské promítačky Diax3. To bylo kino! A jak dobrodružné - napřed vychytat chyby, chvíli počkat, než se zhasne, pak už jen kuželem světla zamířit na bílou stěnu... a promítání mohlo začít. Příjemný večer ve společnosti pomalu přetáčených diapozitivů, za doprovodu hlasů rodičů, zajíkavě předčítajících texty, tak důvěrně známé a přeci námi neustále vyžadované...
Když jsem si knihu pročítala, to kouzlo bylo zase zpátky - a já vrátila se do pohádky :-) Objevila jsem je tu všechny, a navíc přesně tak, jak mi v dětství utkvěly v paměti. Takové, které se dětem nikdy neomrzí, i když je slyší tisíckrát, a zůstávají v nich celá léta. Z hrnečku se zase valila kaše, unesený Budulínek uháněl na liščím hřbetu do její nory, Červená karkulka se setkala s hladovým vlkem, slepička prosila studánku o trochu vody pro kohoutka, Jeníček s Mařenkou přelstili ježibabu z perníkové chaloupky, dědeček s babičkou dolovali velikou řepu ze země, Smolíček prchal s jelenem před jeskyňkami... Samé klasické pohádky, v nichž je dobro odměněno a zlo vždy potrestáno, spolu se špatnými lidskými vlastnostmi, jako je namyšlenost, lakota či hloupost. Některé dokonce přímo navádí děti k poslušnosti a úctě vůči autoritám. Zaujmou svou výraznou zvukomalebností, mnohdy obsahují i krátké rýmovačky, v nichž převládá anafora. Děti tak text lépe vstřebávají, tato forma je pro ně nejideálnější: jistá monotónnost je při poslechu i dříve unaví a lépe se jim usíná.
Je zvláštní, že jako malí jsme nijak nevnímali výraznou "drsnost" pohádky "O Červené karkulce" a jiných... zato mezi dospělými se často vedou vášnivé spory o to, zda je jejich obsah vůbec vhodný pro děti... Ale to ať si přebere každý sám.
Jediné, co bych textům lehce vytkla, jsou jejich poněkud náhlé a uspěchané konce: několika z nich by neuškodilo přidat pár slov navíc. Chápu však, že jde o zachycení ústní slovesnosti, kdy se verze jednotlivých pohádek mohou lišit i v rámci jedné rodiny. Jinak je to kniha naprosto vhodná k dětskému usínání, doprovázejí ji i krásné ilustrace. Děkuji za tuto nečekanou a příjemnou exkurzi do dětství :-)

Hakate
07.09.2022 5 z 5

Díky za tuto databázi, vždy tu narazím na nějaký ten skvost, který již padl v zapomnění mě paměti. Ale vždy když vidím nějakou obálku knihy, vybaví se mi plno zážitků a pocitů, které jsem při čtení měla. Tuto knihu jsem měla opravdu velmi ráda a četla jsem si ji snad pořád a přesto jsem na ni úplně zapomněla..

dzejkbeltygros
13.07.2022 5 z 5

Moje nejoblíbenější knížka z dětství, ke které jsem se vrátila po dobrých 20 letech. Je pořád skvělá, nádherné ilustrace, pro děti určitě srozumitelná.

Péťa Z.
17.05.2022 5 z 5

Tuhle knížku jsem dostala na rozloučenou s mateřskou školkou. Je to asi moje nejmilejší čtení z dětství. Taky je pořádně ohmataná - takové knížky jsou nejlepší. :-)

Krchnaida
01.06.2020 5 z 5

Krátké, ale nádherné české pohádky pro děti.

RendyaDav
18.01.2020 5 z 5

Když se syn narodil začala jsem od tohoto autora kupovat knížky..A to proto že byly nápadité ,krásně ilustrované..A tyto knížky byly hodně předčítané...

Simi129
14.10.2019 5 z 5

Skvělá kniha, máme ji moc rádi. Jediná, kterou jsem četla tolikrát a asi ne naposledy. Četla jsem ji dětem asi po 14 té. ;-)

Hani77
07.01.2019 5 z 5

Tyto pohádky jsem četla ráda ☺ a dcery taky bavily.

sanulllka
05.09.2017 5 z 5

Moc krásná knížka :)

M100
26.07.2017 5 z 5

Krásně psané klasické pohádky. Moc ráda jsem ji četla dětem před spaním. Měly ji moc rádi.

martas006
06.02.2017 5 z 5

Moc hezké pohádky s ještě hezčími obrázky.

Monike
15.04.2016 5 z 5

Skvělé krátké pohádky na spaní :-)

Lucissia
29.03.2016 5 z 5

Přidávám k hodně oblíbenému čtení pro mé děti. Obyčejné klasické pohádky dlouhé tak akorát a k tomu hodně obrázků, takže moje děti nenudila ani náhodou. Jen u Červené Karkulky jsem musela vymýšlet jiný konec, takže u nás vlk za trest dostal na zadek a musel klečet. :-) Knihu opravdu doporučuju. Dokonce bych řekla, že mám úplně stejné povídání na starých gramofonových deskách z dětství. :-)

MichelleS
11.12.2015 5 z 5

Pohádky všeobecné známé, ale pokud jako já neradi vyprávíte z hlavy, tady jsou ty nejznámější pěkně pohromadě. Navíc vtipné a milé obrázky. Přečteno mnohokrát a určitě ne naposledy.

Marselle
07.06.2015 5 z 5

naše nejoblíbenější pohádková knížka

kiki11
16.04.2015 5 z 5

Jedna nejlepších knížek dětství. :))

Adolf Dudek
česká, 1964