ketvin ketvin komentáře u knih

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kelly Oram

Pokračování "pohádky" bylo pohádkové. Kdo by nemiloval Briana? Kdo by necítil s Ellou? A kdo by ji zároveň hrozně nezáviděl a zároveň hrozně NEchtěl to co má... Pro mě to bylo moc hezké, emotivní čtení. Ella má vše, co si každá holka přeje, ale zároveň má i to, čeho se určitě každá bojí (ať už zranění, chybějící rodinu, psychiku na draka, šikanu, strach...). Nedokážu u této knihy říct "kéž by to byl můj příběh", protože na to je to moc složité a proto je to jiné. Zároveň ji závidím Briana a "to pravé", ale neměnila bych :) Krása... Snad by mohlo být i pokračování - sice kniha nemá žádnou "pořádnou zápletku", napětí apod., ale má "něco", co bych mohla číst častěji... :)

24.05.2018 5 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Prostě "pohádka" :) Kniha se mi moc líbila, hrdinové neměli chybu, příběh, i když bez větší zápletky, super...
Vůbec jsem od této knihy nečekala "zraněnou" hlavní hrdinku a dokonalého hollywoodského prince, ale rozhodně jsem nebyla zklamaná, ba naopak, byla jsem příjemně překvapená úplně vším, co mi kniha dala. Bylo to dojemné, emotivní, krásné, drásavé, smutné, překvapivé a ještě jednou "prostě krásná pohádka" s drastickými aspekty. Ráda se ke knize jednou vrátím.

"Řekni auto..." ❤

24.05.2018 5 z 5

Zkrocení bouřliváka Zkrocení bouřliváka Samantha Towle

Hezká série s mnoha dramaty... Hrdinové byli někdy na pěst, jindy k zulíbání. Jake se měnil, Tru sílila... Myslím, že oba díly jsou dobré, v tomto je happyend, tak proto asi více táhne :) Přiznám se, že ta nehoda mi hodně připomínala knihu Driven, bála jsem se, co si Tru odnese, ale nakonec si neodnesla žádné následky.
I vedlejší postavy byly krásně napsané - ať už Simone nebo Stuart...

Série stála za to ;)

14.05.2018 4 z 5

Trable Trable Samantha Towle

Skvělá kniha, ale tak nějak zabitá. Hlavní hrdinka skvělá, propracovaná, hlavní hrdina už bohužel tolik ne - nepřišel mi prostě úplně reálný, celou dobu mu něco chybělo, nějaká hloubka. Příběh byl zajímavý, stupňujici se, ale v té hlavní části, kdy mohl být úžasně napínavý, najednou nic. Prostě zabitý. Jsem tedy trochu zklamaná, protože kniha byla super, super a pak najednou nic... Škoda.

10.05.2018 3 z 5

Mafiosa Mafiosa Catherine Doyle

Dobrý závěrečný díl, nejlepší ze série, ALE mohlo to být o krapet lepší :) Luca a Sofie - fandila jsem jim od začátku, takže super - vše. Ale Sofie se sice učila střílet a byla tedy asi dobrá, ale to nikoho nenapadlo, že by se měla umět bránit i bez pistole...? Čekala jsem, že jí prostě nějak vycvičí... A opět ta otázka věku - všichni měli být starší. Také bych čekala více Nica a více bratrů, když spolu bydleli. Ale dobrý - kniha se mi líbila, série byla hezká, ale stačilo jednou :)

Inferno Inferno Catherine Doyle

Díl byl určitě lepší, než první, ale opět - fakt mi vadí věk hrdinky a vlastně i kluků mafiánů, prostě jsou všichni moc mladí, stačilo přidat 3 roky všem a bylo by... Místo střední vejška, místo brigády prostě práce - dospělí lidé a ne -"zabíjející se děti".

ALE kniha se mi líbila, měla akci, Luca a spoustu událostí, dojemných chvil, napínavých momentů...

09.05.2018 4 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

Já vůbec nevím, jak tuto sérii hodnotit hvězdičkami. Líbila se mi, ale byla "jiná". Také hlavní hrdinka měla být podle mě starší - tento příběh a 17. letá holka... No, nebylo to úplně ono. Také ta "změna" hlavního protagonisty byla zvláštní. Nico i Luca se mi líbili, Sofie a Millie také, příběh originální.... Prostě ale nevím. Vím, že už si sérii znova číst nebudu, ale také na ní jen tak nezapomenu. Třeba si myslím, že by stálo za to propracovat více ostatní bratry, člověk je prostě nějak nezačal mít rád, což je škoda...

A tedy první díl - prostě úvod s rozjíždějícím se napínavým koncem. Vlastně se mi kniha začala opravdu líbit až ke konci, když Sofi unesli. Už v tomto díle je vidět, že Nico nebude takový, jaký se čeká a stejně tak je tu i náznak "Luca". Oproti pokračování se tu toho ale prostě moc neděje.

09.05.2018 3 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Kniha "hezká", postavy "dobré" (hlavně tedy Emily, bráchové a mamka), ale mělo to hrozně nevyužitý potenciál. Ze série se mi tedy líbila kniha nejméně, ale čas za to stál - škoda, že tam nebylo více Mikea a Paige... :) A taky škoda, že série nepokračuje Kevinem.

09.05.2018 3 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Robert k pomilování, Jo dokonalá, Amy skvělá, Johny úžasný a k tomu navíc Mike a Paige... Tento díl se mi fakt líbil! :) Dokonce asi více než díl 1. a určitě víc než 3. Série super. Autorka umí :)

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

První a druhý díl o bráchách Bavettových se mi líbily více, než díl 3., ale série je skvělá i jako celek.

V prvním díle mě "zlom" opravdu překvapil a chvíli jsem si říkala "jako fakt"? Ale... :)

Michael byl skvělá postava, ze začátku mi dělalo fakt problém jeho dětské já, ale zvykla jsem si a hned po jeho proměně už jsem do něj byla blázen. Paige byla zvláštně naivní, ale nakonec skvělá... Robert úžasný a doufala jsem, že se s ním člověk seznámí lépe. I vedlejší postavy - Johny, Robert, Theresa hezky napsané.

Autorka mě příjemně překvapila.

09.05.2018 5 z 5

Nebezpečná iluze Nebezpečná iluze Winter Renshaw

Kniha se mi nelíbila. Po dočtení jsem si říkala, že to za to vůbec nestálo, naštěstí jsem ji četla jen jako vyplnění času v autě, takže to není taková škoda, jako strávit nad knihou večer... Co bylo špatného... Asi vše. Hrdinové se mi nelíbili, příběh byl předvídatelný a bez jakéhokoliv drama, pointa nic moc... Po této knize jsem sáhla po série Rychle a smyslně a to je nebe a dudy :D :)

27.04.2018 1 z 5

London Road London Road Samantha Young

Jo, Cole a Cam. Skvělé postavy. Skvělý příběh. Skvělé momenty. Nejdříve jsem si říkala, "probůh o tý zlatokopce číst fakt nechci"! Nakonec byla kniha mnohem lepší, než 1. díl.

Jiskření mezi Jo a Camem bylo skvěle napsáno a moc se mi líbilo, že oba ukončily své vztahy, než na sebe hospli :) Malcolm příběh "rozšířil" o další úroveň a musím přiznat, že jsem čekala, že se stane kamenem úrazu. Rovněž mě dostal vztah mezi Jo a Colem, byl skvělý a Joino ochranitelství mě dostalo. Cam jako postava si mě získal už tím, jak byl zaslepený a postupně prokoukl. Když se objevila Blair, nechápala jsem, jako Jo, co se děje, ale autorka vše tak skvěle napsala, že jsem až koukala. Když se objevil "taťka", bylo hned jasné, jak to dopadne, ale i tak mě autorka při otevření dveří naprosto dostala :) Kniha prostě nemá chybu a postavy z předchozího dílu z ní dělají ještě skvělejší zážitek...

27.04.2018 5 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Joss a Braden - po dočtení jsme si nebyla jistá, jak hodnotit a nevím ani teď. Po dočtení druhého dílu o Jo a Camovi vím, že dvojka je lepší, ale i postavy z prvního dílu jsou tu úžasné. Něco mi ale v prvním díle prostě chybělo. Asi nějaké větší drama, ale zase je jednička více emotivní... Každopádně jako úvod do série hodnotím dobře, ALE musím říct, že jsem se trochu rozhodovala, jestli po dalším dílu vůbec sáhnu - a nesáhnout pro něj by byla chyba... To hodnocení tohoto dílu trochu kazí... Postavy byly ale skvělé - hlavně se mi líbil Braden a získal si mě i Adam. Joss se mi asi líbí více v druhém díle, což je zvláštní, ale nejspíše je to tím, že jsem si k ní v prvním díle získala vztah - což z ní také dělá skvělou postavu. Nu jede se dál, zatím má série zlepšující se tendence :)

27.04.2018 3 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Příběh Drewa a Kate se mi líbil - nejlepší je samozřejmě vyprávění z pohledu Drewa a jeho "promlouvání" ke čtenáři. To je skvěle originální a vtipné :) Už se mi všechny 3 díly slily dohromady, tak je nebudu hodnotit zvlášť, ale vím, že nejemotivnější byl díl druhý, nejslabší pak trojka, ale i tak je celá série "čtyřhvězdičková" (3. díl o jiných postavách lze bez obav přeskočit...) :) Drew je skvělá postava, která se vyvíjí, ale ukazuje, že stačí malá zaslepenost a vše jde do kopru. To je motto série :) Kate je také skvělá a statečná, bohužel Drew umí "bodnout" přímo do největších slabin. Chudák holka... Ale co, nakonec vše dobře dopadne a skončí s tím nejlepším :))

27.04.2018 4 z 5

Rychle a smyslně Rychle a smyslně Kristy Bromberg

"Nemám slov" série... Fakt super, od první stránky prvního dílu po poslední stránku třetího dílu... Všechny postavy úplně dokonalé, Eso úžasný, Rylee skvělá, kluci, kamarádi, rodina, šmejdi...bez chyby! A tolik se tam toho stalo, že si člověk říká, jak to autorka zvladla :) A to úplně nejlepší? Ten vývoj Coltona, to se jen tak nevidí, aby nějaká postava byla až tak dokonalá a zcela se proměnila. Zamilovala jsem se do něj :) Knihy mají úžasné okamžiky - dojemné, napínavé, šťastné, překvapivé... Fakt série, která stála za každou minutu a kterou jsem prostě musela přečíst téměř v kuse :) ❤️

26.04.2018 5 z 5

V podsvětí V podsvětí Katy Evans

Další úžasný díl. Mrzí mě, že tu nebyl vlastně skoro žádný Uragán, chybí mi tu interakce mezi ním a Greyem, ale to už bych prostě asi chtěla moc. I bez toho je totiž kniha skvělá. Greyson je podobně jako Remington "rozbitý", ale schopný se hluboce a navěky zamilovat.... Melanie je rovněž skvělá, vlastně i chvílemi překonala Brooke. Spolu jsou stejně úžasní jako předchozí dvojice a člověk jim nemůže nefandit..

Remy Remy Katy Evans

Shrnutí předchozích 2 dílů z pohledu Remyho a k tomu svatba. Na tom nešlo vlastně nic zkazit :)
Chybí mi tam jen jedna jediná "scéna" a to z pohledu Remyho, když se rozhodl pro návštěvu nemocnice a při probouzení pak slyšel, jak se Pete a Riley doznávají Brooke k podvodu.

Ale kniha stála za to, takové doplnění a prodloužení. Remy je skvělý, dokonalý, k pomilování. Prostě Uragán...

19.04.2018 4 z 5

Šance Šance Katy Evans

Druhý díl není ani zdaleka tak dobrý, jako první, ale i tak si 5* zaslouží :) Jelikož 3. díl shrnuje 1. a 2. díl očima Remyho, tak už jen z toho lze poznat, že 2. díl vlastně tolik "nedal", protože mu ve 3. díle není věnováno skoro vůbec žádný prostor (jsou tu snad jen štíři, loučení, odloučení a porod....). ALE i tak stojí za to si knihu přečíst a člověk si to skvěle užije. Hlavně již zmíněná část se štíry byla skvěle napsaná, popisy deprese a Remyho síly úžasné. Procedura, kterou podstoupil v nemocnici a Broočino vnímání situace rovněž úžasné. Hrdinové jsou prostě skvělí.
Musím říct, že vyloženě se mi nelíbilo jejich odloučení. Chápu, že ho autorka chtěla, ale mě to dralo. Také mě mrzí konec posledního zápasu. Sice bylo hezké, jak se Remy o vítězství vůbec nezajímal a hlavně se snažil dostat Brooke do nemocnice, ale moje romantická část by tam chtěla vidět spíše něco ve stylu, jak si ji vynese do ringu a požádá o ruku a tak :D Ale i tak - SUPER. :)

V ringu V ringu Katy Evans

Skvělá kniha.

Remy je naprosto originální knižní postava, se kterou si autorka úžasně vyhrála. Od začátku ho člověk zbožňuje a jen doufá, že bude "v pohodě".
Brooke je na jednu stranu také skvělá, statečná, vášnivá, milující, citlivá...na druhou stranu jsem z ní celé 2 knihy, 1. i 2. díl, měla smíšené pocity, co se týče "pravosti". Normálně člověk pozná, že jedna postava miluje druhou a je pro ni schopná čehokoliv (viz. 4. díl), ale z Brooke jsem celou dobu cítila, že klidně odejde a v druhém díle jsem se rovněž bála, že to nějak podělá "nevírou" v Remyho. Prostě byla jiná, než obdobné hrdinky.
Dohromady však hrdinové tvořili skvostné duo :) Všechny 3 díly, jež se jim věnují, byly skvělé, ale tomu prvnímu se rovnat nemohly.
Oceňuji nápad s bipolární poruchou, černotou, fyzioterapií...prostě mělo to mnoho super chvil.
Na prvním díle se mi nejvíce líbily části, kdy se Remy mění kvůli bipolaritě a jak se s tím potýká Brooke a tým. Závěr je extrémně emotivní, skvěle napsaný, dlouhý, propracovaný a vlastně až ubíjející, když si člověk uvědomí, jak Brooke totálně zklamala, ale on ji i přesto miluje nadevše.

Super série...

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

Zajímavý příběh a sympatické postavy. Kniha se mi líbila a byl to dobrý úvod do dobré série. Nejlepší byl 2. díl, ale jelikož se postavy "opakují", tak celá série zaslouží 4 * :)

17.04.2018 3 z 5