keselylenka keselylenka komentáře u knih

Sestra ve stínu Sestra ve stínu Lucinda Riley

No jestli se autorka bude s každým dalším dílem takto zlepšovat, myslím že poslední díl bude neskutečný. Star mi zatím ze sester přirostla k srdci nejvíce a příběh z minulosti taktéž.

30.10.2020 5 z 5

Sestra bouře Sestra bouře Lucinda Riley

Za mě mnohem lepší než první díl. Na začátku jsem se sice bála, že příběh z historie bude mít stejný scénář jako u první sestry, ale nebylo tomu tak. Takže až na ten možná moc nereálný začátek super a moc de těším do Anglie v dalším díle.

28.10.2020 5 z 5

Hora mrtvých Hora mrtvých Jeremy Bates

Byla jsem celkem mile překvapena, příběh byl čtivý, rychle utíkal a ačkoli šlo o fikci, podle mě dobře zpracoval reálná data o případu. Konec už byl možná trochu moc "creepy" ale to jsem tak trochu čekala.

23.10.2020 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Zatímco u prvního a druhého dílu jsem nemohla přestat číst, tady už to bohužel tak žhavé nebylo. A o pořád je tady úžasný svět a skvělé postavy ale za mě chemie prvních dílů zmizela. Vlastně to byla jedna velká válka, která byla sice pro příběh logická, ale mě nebavila. Navíc i od Tamlina jsem čekala trochu jiné chování na začátku knihy. Každopádně k sérii se i tak někdy ráda vrátím.

16.10.2020 4 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu. Nicméně i když druhý díl vypadal slibně, tady už jsem se dost nudila. Hodně přemýšlím, jestli půjdů do dalšího dílu.

12.10.2020 3 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Horská dráha z prvního dílu pokračuje, ale naštěstí nekončí.

08.10.2020 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Tak tohle bylo něco - může být člověk starý na fantasy? Rozhodně ne. Ten příběh je skvělý, skvěle vystavěný. Jsou knihy, kde tu "inspiraci" přímo vidíte, bije vás do očí, ale tady je všechno jen tak rafinovaně nastrčeno. Četla jsem a nemohla jsem přestat, ale zastavovala jsem se, aby nepřišel konec. Druhý díl přijde zítra poštou - asi to ani nedospím...

30.09.2020 5 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Ačkoli má kniha nesměly rozjezd v půlce už jsem příběh milovala a na konci litovala, že mě čeká pauza než se dostanu k druhému dílu.

26.09.2020 5 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Čtivé, chytlavé dílo, kde závěr byl možná trochu očekávatelný. Každopádně se knížka dobře četla, postavy byly reálné a sympatické.

21.09.2020 5 z 5

Hříchy Hollywoodu Hříchy Hollywoodu Alessandra Torre

Za mě přesně splnila očekávání víkendového oddechu. Lehce se četla, romantika i erotika fungovala.

13.09.2020 5 z 5

Hornické vdovy Hornické vdovy Kamila Hladká

První půlka mě hodně bavila, kniha dychala duchem starých časů, což jsem u novějších příběhů postrádala. Taky to pověstné životní moudro a klid jsem u starších žen cítila mnohem více.

10.09.2020 4 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu, což jí dodalo na dramatičnosti. Na druhou stranu mi tak ale chyběly fotky, které hodně dokreslují atmosféru. Kniha byla super a pro pochopení děje mi ani nevadilo, že mezi tím kdy jsem dočetla první díl a poslouchala druhý, uběhlo několik let.

07.09.2020 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Forma je krásná, obsah bohužel není můj šálek kávy.

01.09.2020 2 z 5

Obsidián - Nie sú ako my... Obsidián - Nie sú ako my... Jennifer L. Armentrout

Nebylo to špatné ale za mě to až moc připomínalo Stmívání. Další díly si přečtu protože mě zajímá jak to dopadne

31.08.2020 4 z 5

Černé znamení Černé znamení Sebastien de Castell

Na rozdíl od prvního dílu jsem se u druhého už začetla a čtení mi ubíhalo rychle. Postava kočkoveveráka dává příběhu ten správný nádech.

29.08.2020 5 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

To zásadní, co jsem vlastně nepochopila je, co se snažila autorka říct. Že nemáme chtít, aby dcery byly baletky? Že jsou baletky chudinky? Že to bylo super? Protože jinak to byla jen hromada slov naházená na papír a hozených do éteru.

15.08.2020 3 z 5

Sedm rozchodů Amy a Craiga Sedm rozchodů Amy a Craiga Don Zolidis

Já nevím celé to bylo tak nějak málo. Nevěřila jsem postavám, že je jim 18, ale spíše tak 15. Amy mi navíc byla doslova protivná.

12.08.2020 3 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Tohle za mě bylo zklamání. Přes originální námět, který je reálný více než si chceme připustit prostě knížka potenciál nevyužila. Asi nejvíce mi vadilo, že jsem si k postavám nedokázala udělat vztah, nevěřila jsem jim a nesoucítila s nimi. Velká škoda

04.08.2020 3 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Když jsem přečetla první věty, viděla jsem to hodně skepticky, ale nějakým záhadným způsobem jsem knihu nedokázala odložit a za 2 hodiny měla přečteno. Možná je tohle přesně ta kniha, která by měla být součástí povinné četby ve škole. Náročné to není, ale přinutí vás to se hodně zamyslet.

28.07.2020 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Většina děje druhého dílu mi přišla slabší než první díl. Moc se toho dle mého nedělo. Zároveň nerozhodnost hlavní hrdinky mezi Peetou a Hurikánem mě rozčilovala, ale hlavně ani jedny city jsem jí nevěřila. Závěr ale vše znovu rozjel a tak věřím, že trojka to nakopne.

15.07.2020 4 z 5