Kenan Kenan komentáře u knih

Zítra touhle dobou Zítra touhle dobou Charlotte Butterfield

Příjemná a originální oddechovka. Jess se se svou rodinou přestěhuje z Londýna na malý ostrov. Ujímá se místní ordinace a život se najednou tak liší od života ve velkoměstě. Navíc, kdo by někdy nechtěl vrátit se v čase a opravit ty blbosti, které ten den udělal. A Jess tuhle možnost na ostrově získává.. Využije Jess téhle příležitosti i když ví, že je to nebezpečné, a že tím může změnit i to co nechce? Nic jsem od toho nečekala, ale nakonec jsem si knihu užila. Příjemné oddechové čtení, u kterého jsem si odpočinula a bavila. A navíc cestování v čase že?:)

24.06.2023 3 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Za mně zklamání. Tohle by stačilo na povídku.

24.06.2023 2 z 5

Kniha o Baltimorských Kniha o Baltimorských Joël Dicker

Baltimorští jsou hlavně tři kluci - Marcus, Hillel a Woody. Časem se k jejich partě přidávají Scott a Alexandra. Celý jejich příběh sledujeme z pohledu Marcuse. Jejich dětství bylo kouzelné. Navzájem se podporovali a pomáhali si, trávili spolu spoustu času. A jejich vzájemná soudržnost byla opravdu často velice dojemně vylíčena. Sledujeme jejich životy až do dospělosti, kdy se jejich osudy i osudy jejich rodin začnou hroutit a Marcus se snaží vypátrat příčiny těchto pádů a tragédii. Kniha na mně hodně zapůsobila a moc mně bavila. Postavy jsou popsány velice skutečně a při čtení jsem měla pocit, jako bych je z povzdáli pozorovala. Určitě by si zasloužila víc než 5*.

23.06.2023 5 z 5

Plavba zlých snů Plavba zlých snů L. J. Shen

Tennessee pracuje jako servírka a ve městě má nezaslouženě špatnou pověst. Vychovává svého syna sama a dělá co může. Má trochu prořízlou pusu, ale od své rodiny si nechá vše líbit. A pak tady máme pana dokonalého, pana doktora Cruze, který je místní hrdina, všem přispěchá na pomoc. S Tennessee se znají od školky, ale přátelé zrovna nejsou, spíš naopak. A pak najednou mají omylem podstoupit společnou plavbu na lodi. Vtipná, romantická oddechovka, která na mně ale bohužel nijak nezapůsobila a rychle na ni zapomenu.

18.06.2023 3 z 5

Tíha Tíha Liz Moore

Příběh je vyprávěn z pohledu dvou osob. Arthura, který váží víc než 250 kg, s rodinou se nestýká, nevychází téměř z domu a žije osamělý život. Sedmnáctiletého Kela, který navštěvuje soukromou školu, je oblíbeny, nadaný, ale jeho matka Charlene se upíjí k smrti. Arthur svou tloušťku získal přejídáním se a já nechápala, proč s tím proboha něco neudělá. Své problémy podle mě řešil neadekvátně, ale i tak si ho nešlo nakonec neoblíbit. Spojovacím článkem mezi Arthurem a Kelem je Charlene, bývalá Arthurova studentka. Nemám ráda úplně neukončené příběhy a tady takový konec byl. Přesto kniha určitě stojí za přečtení.

14.06.2023 4 z 5

Mnich Mnich Matthew Gregory Lewis

Román, který mi dal určitě zabrat a nevím, zda bych ho neodložila, kdybych ho nečetla v rámci skupiny Klasikomilů. První půlka mi přišla jako starodávná lovestory, ve které jsem nevěděla kdo s kým, čí příběh zrovna čtu, protože jsem měla naprostý chaos ve jménech. Text je prodchnut texty písní a básní, které mně nebavily. Popsání psychologie jednotlivých postav a zároveň i mnicha Ambrosia, který ač se jevil jako svatý, podlehl zlu a tělesnému chtíči, se mi hodně líbilo. Radost mi udělal i jazyk, kterým je kniha psána. V příběhu nechybí mniši, zlé jeptišky, krypty, dobrodružství. Druhá půlka knihy se mi líbila víc. Je v ní použito víc akce s hororovými prvky. Kniha vzbudila jistě ve své době rozruch díky erotickému napětí příběhu i krutosti představitelů církve. V knihovničce mi zůstane a třeba se k ní ještě vrátím.

13.06.2023 3 z 5

To jediné, co na světě zbývá To jediné, co na světě zbývá Erik J. Brown

Určitě nejsem cílovka, ale bylo to fakt moc milé čtení. Postupně, nenásilně se vyvíjející vztah dvou kluků, putujících zpustošenou zemí. Oba jsem si oblíbila, i když Jamieho asi víc. Postapo svět, kdy většina lidstva vymřela v důsledku epidemie chřipky. Prostě mi to vážně sedlo.

09.06.2023 4 z 5

Anomálie Anomálie Hervé Le Tellier

Až skoro do půlky knihy jsem nechápala o čem to je. Sledujeme střípky životů spousty lidí a nedává smysl proč. A pak příjde zvrat, který jsem nečekala, protože jsem si předem o knize nic nezjišťovala. Kniha je nabitá spousty názorů z oblasti vědy, filozofie, množství existujících náboženství, politiky. A i když mně tato témata normálně nezajímají, tady mně to bavilo. Kniha je chytře a čtivě napsaná, stručně, bez množství omáčky. Ráda bych se rozepsala víc, ale tím bych mnoho prozradila. Protože už teď vím, o co jde, tak si ji po nějakém čase určitě přečtu znova, abych vše lépe vstřebala.

05.06.2023 5 z 5

Tři dámy na zhubnutí Tři dámy na zhubnutí Lucy Diamond (p)

Obálka naznačuje, že to bude o dámách počítajících kalorie, romantika. Ale to jsem se spletla. Všechny tři hrdinky sice spojí boj s přebytečnými kily, ale nakonec to není to nejdůležitější. Maddie je asistentka v rádiu a čelí své nesnesitelné šéfové. Jess, kosmetička, která se potýká s problémy v nevyrovnaném vztahu s Charliem. Lauren, majitelka seznamovací agentury, která žije sama, jen s kocourem. Tyto tři dámy se neznají a jejich osud se spojí až ve skupince Krotitelé tuků, kam vyrazily zbavit se svých nadbytečných kil. Každá z nich má k tomu jinou motivaci. Od této chvíle již sledujeme příběh o přátelství, souznění, naprosté podpoře a pomoci při řešení nepříjemných situací každé z nich, kdy pár kilo navíc již není ten největší problém. Odpočinkové, příjemné čtení.

03.06.2023 4 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Knihám této autorky jsem se vyhýbala. Ale pak jsem slyšela kolem sebe hodnocení této knihy, jako nejlepší autorčinu knihu, tak jsem ji musela zkusit. A vůbec nelituji. Obsahuje jako stěžejní dvě témata. Romantickou linku a pak Kennin smutek a boj o možnost setkání se svou dcerou, kterou porodila, ale nikdy víc už neviděla. Dlouho jsem nad příběhem přemýšlela. Jak bych reagovala já, kdyby někdo způsobil smrt mého dítěte, i když neúmyslně. A v této chvíli nemohu říct, že bych odpustila, ale je to jen kniha a jsem ráda, že ji autorka zakončila, tak jak to udělala. Prolila jsem u ní spousty slz :)

31.05.2023 5 z 5

Rozbité světy Rozbité světy Markéta Prášková

Tohle bylo vážně moc dobré. Kniha se mi líbila víc než Balada o snech. Je situována do nehezkých válečných a poválečných let. Vnímáme ale spíš jak dané doby zamíchaly s osudy obyčejných lidí. Určitě všem doporučuji.

30.05.2023 5 z 5

Chaloupka na muřích nožkách Chaloupka na muřích nožkách Sophie Anderson

Krásná dětská kniha, která zaujme i dospělé čtenáře. Márinka putující s babou jagou v chaloupce na kuřích nožkách se mi hodně líbila. Kniha je nejen kouzelná, dobrodružná, ale i skrývající v sobě ponaučení. Vřele doporučuji.

27.05.2023 5 z 5

Jak se stát jiným Jak se stát jiným Édouard Louis (p)

Surový, citlivý vhled od duše mladého muže, který od dětství zápasí s tím, že chce být někým jiným. Sociálně slabší rodina, jeho sexuální orientace, chudoba a urážky, které zažil ve škole i v rodině, to vše ho vede k tomu, že chce všemu utéct. Ve svém životě potkává několik lidí, kteří jeho život silně ovlivnili a popostrčili ho dál. Dostává se na střední školu v Amiensu, ale i odtud nakonec utíká do Paříže.
Kniha je napsána moc dobře, alespoň mně se tak četla. V příběhu spějeme k nějakému závěru, ale příběh je psán jakoby skokově. Občas si autor vzpomene na něco z minulosti, a hned to v knize použije, což může působit rušivě, ale mně to nevadilo. V knize najdeme i fotografie z Eddyho života, čímž by se mohla stát i dokumentem.
Předchozí autorovy knihy jsem nečetla, ale předpokládám, že jsou napsány v podobném duchu, proto se po nich určitě podívám.

19.05.2023 5 z 5

Příběh akvamarínu Příběh akvamarínu Miriam Blahová

Jasmína, mladá dívka, bydlí stále s matkou, která to s ní myslí dobře, ale stále řídí její život.
Jasmína je bez práce a se svým životem je spíš nespokojená. V jejím životě se objevují dva muži. Oskar, jejich nový soused, a Joachim, který tvrdí, že přišel z r. 1836. Druhá dějová linka vycházející z minulosti, popisující těžký život dřevorubců v Dolní Lomné, mně mile překvapila. Autorka do příběhu zapracovala cestování v čase i těžkou nevyléčitelnou nemoc. Četla jsem i Příběh slunečnice, který se mi možná líbil o malinko víc, ale i tuhle knihu mohu vřele doporučit.

19.05.2023 4 z 5

Kluk napravo Kluk napravo Kate Stewart

Za mně to bylo příjemné překvapení. Oddechový romantický příběh, který se četl moc hezky. Teddy nepatří mezi oblíbence, je spíš uzavřený, hraje v kapele. Náhodou potká dívku, o které si myslí, že na ni nemá a užívá si jejich kamarádství. Navíc babiččina moudra na začátku kapitol jsou super.

19.05.2023 4 z 5

Kořeny zla Kořeny zla Antoine Renand

Tohle byl trochu jiný thriller a mně překvapil. Je tady sadistický násilník Alpha, jehož zločiny jsou vážně brutální. Ale ani kapitán Rauch, který případ vyšetřuje, není bez poskvrnky. Dostáváme se do minulosti obou postav, do Alphovy rodiny, řešíme vztahy policisty s jeho ambiciózní matkou. Až pochopení jejich minulosti nám mnohé vysvětlí. Podle mně v knize nejde až tak o vyšetřování, nalezení zločince, ale právě o kořeny zla.
Moc se mi líbilo skvělé vykreslení psychologie postav i to, jak byla kniha napsána.
Za mně brilantní psychologický thriller.

10.05.2023 4 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Drak je čaroděj žijící ve věži, který chrání údolí obydlené lidmi před temnou silou vycházející z Hvozdu. Každých 10 let si za to bere jednu dívku, aby mu sloužila. Dívky sice nezabíjí, ale nikdo neví co s nimi dělá, protože žádná z nich se již zpět do rodného údolí nevrací a odchází do světa. Teď všichni předpokládají, že si Drak příjde pro Kasiu, která je krásná, šikovná, statečná. Její nejlepší kamarádka Agnieszka to špatně nese, ale Drak všechny překvapí.
Kniha má skoro 500 stran, ale přesto se mi nezdála dlouhá, nenacházela jsem v ní hluchá místa a jen ji hltala. Moc se mi líbilo kouzlení, která vycházelo spíš ze spontánnosti než z ustálených kouzel. Super bylo společné kouzlení dívky s Drakem, kdy se jejich kouzla navzájem doplňovala.
Velmi příjemná fantasy, kterou mohu všem milovníkům tohoto žánru jen doporučit.

07.05.2023 5 z 5

Zahrada kouzel Zahrada kouzel Sarah Addison Allen

Claire žije sama v domku po babičče obklopena svou zahradou bylinek a květin.
Má totiž schopnost, kterou může právě pomocí květin a bylinek měnit životy lidí. Je však uzavřena do sebe a bojí se otevřít novým vztahům, což naprosto nechápe její nový soused Tyler. Její sestra Sydney odmítla podivnost, která se v její rodině dědí a odešla. Nyní ale utíká před svým tyranským manželem a vrací se se svou dcerkou do rodného městečka.
Žádné náhlé zvraty nečekejte. Je to příjemné, milé a odpočinkové čtení, které se mi líbilo.

07.05.2023 4 z 5

Jejich moře Jejich moře James L. Cambias

Střet tří civilizací. Za mně originální a zábavné.

01.05.2023 4 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Příběh má sice pomalý rozjezd, ale asi od půlky knihy jsem ji už nepustila z ruky.
A když už jsem si myslela, že možná vím kam to směřuje, tak nastal takový zvrat, který jsem vůbec nečekala. Obrázky navíc dodaly knize šmrnc.

29.04.2023 5 z 5