katushah katushah komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Dlouho jsem se Haně vyhýbala, myslela jsem, že to bude nějaký Román pro ženy s věnečkem, ale pak si jí přečetla kamarádka a doporučila mi jí, takže jsem si jí koupila a přečetla taky. Ten příběh mně naprosto dostal. Miluju téma Třetí Říše, takže jsem knížku zhltala za pár dní. Ten popis událostí je dechberoucí. Jako by to bylo všechno podle pravdy. Ale věřim, že mnoho podobných případů se za války skutečně událo. Úžasný dílo.

12.08.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Neskutečná kniha! Přečteno za 6 hodin. Nemohla jsem se odtrhnout. Brilantní příběh. Mám pocit, jako bych teď do té rodiny patřila. Všechny díla této autorky jsou strhující.

19.04.2020 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Další kniha od paní Mornštajnové, kterou jsem přečetla za 1 den. Píše neskutečně poutavě a umí skvěle vykreslit mrazivou atmosféru rodinných dramat. Hana a Listopád se mi vryli pod kůži.

15.11.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Absolutně dokonalá knížka. Film je taky super, ale Smrtka je v knižní podobě mnohem vtipnější i smutnější, prostě hořkosladká, jako je život sám. Navíc tam autor tak brilantně vylíčil nacistické Německo očima dětí, což jsem nikde jinde nečetla. Naprosto originální mistrovské dílo, určitě si jí přečtu znovu.

10.06.2019 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová nikdy nezklame. Už je to asi 5 kniha od ní a zase to byl skvělý příběh, který vám dlouhou chvíli utkví v hlavě.

21.08.2023

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Už třetí kniha od Mornštajnové a zase skvěle propracovaná a čtivá. Jako každá její kniha. Hana se mi líbila o chlup víc, tak má Hotýlek jen 4 hvězdy.

31.08.2021 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Pfff... neznám slova na vyjádření toho, jak moc se mi kniha líbila, všechno bylo prostě dokonalé. Napětí, děj, postavy, hovorová slovenština, která mně vtáhla do děje ještě víc. A nakonec závěr, který vám rozdrtí i ty poslední kousky příčetnosti. Nad tím tématem budu přemýšlet ještě dlouho. A musím si přečíst další autorovy knihy. :-)

07.09.2021 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Jedna z kultovních severských detektivek! Jo Nesbo a Stieg Larsson jsou mí Top autoři. Můžu je číst pořád.

21.08.2023 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Klasika mezi pohádkami. :)

06.11.2018 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Zase taková jednoduchá příjemná četba. Mám ráda tuhle autorku.

30.10.2023 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Úžasná kniha. Tu si určitě přečtu znovu.

30.08.2023 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Stavby mně moc neberou, ale ten skvělý příběh mnoha lidí, co se tam vystřídali a co všechno zažili, mně uchvátil. Nejlepší je jak se tam během pár let vystřídá bohatá Brněnská rodina, německý nacistický doktor a sovětští ,,osvoboditelé."

21.08.2023 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Asi tak nějak si představuji lásku. Není to jen povrchní zalíbení, ale skutečný cit. A do toho ta válka a kritika společnosti, to se mi taky líbilo. A závěr samozřejmě krásný.

13.11.2021

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Neskutečně dojemné.

03.01.2021 5 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Jedna z nejlepších knih mého života. Pan Glukhovski je opravdu mistr moderní doby. Všechny jeho knihy jsou super. Ale Budoucnost se mi zatim líbí nejvíc. Tolik převratů, tolik překvapení, na konci mi bušilo srdce jak u horroru. Svět Budoucnosti mně naprosto uchvátil a ten konec to prostě geniálně završil. Těším se na další knihy od tohoto autora.

10.06.2019 5 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Robinson mně nikdy nelákal, až teď v dospělosti jsem si řekla, že takovou klasiku si musim přečíst a kupodivu mně velice překvapil. Líbí se mi styl psaní a popis výroby všech těch věcí, co si sám vytvořil. Dokonce se tam najde i pár filozofických a náboženských myšlenek, což mně taky zaujalo. Už vím, proč je to jedna z nejznámějších a nejoblíbenějších knih na světě. :-)

08.06.2019 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Velmi zajímavá kniha. Začátek mně moc nebral, ale po dočtení mám v sobě plno pocitů a myšlenek. Nutí to člověka zamyslet se nad životem, smrtí, osaměním, stářím atd. Vřele doporučuji.

13.02.2019 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Úžasné a dechberoucí dílo.

06.11.2018 5 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Je to má první kniha od Browna a velice mile mně překvapila. Myslela jsem, že to bude nuda, ale chytlo mně to a nasadilo mi to brouka do hlavy, jestli jsou ty informace o NASA pravdivé a co vlastně ta NASA dělá.

24.03.2017 4 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Bylo to první ruské dílo od prvního ruského autora a nemohla jsem si zvolit lépe. Knihu jsem hltala jedním dechem a její děj se mi vryl do paměti i do srdce. Je to ted mé nejoblíbenější dílo. A Dostojevskij nejoblíbenější autor. Jeho tvorba hladí po duši.

18.12.2011 5 z 5