KattyV. KattyV. komentáře u knih

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Knihu jsem brala do ruky s trochou nedůvěry, nedovedla jsem si představit číst něco od Nesba, kde není Harry Hole.

A vida! Příjemné překvapení...Kniha je velice čtivá, napínavá a zároveň místy nechutná (pasáž ve sra@kách byla i na mne moc). :-)

A souhlas s Robinem - Konec je geniální!

25.02.2015 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Já to snad nedočtu. To je nuda....Achjo...

13.01.2015

Snadno & rychle Snadno & rychle Roman Vaněk

Knihu jsem viděla a pročítala u kamarádky a dneska jsem si udělala radost a koupila si ji.
Pana Vaňka mám ráda, v knize má krásné recepty, vypadají i jednoduše - to taková kuchařka jako jsem já ocení. :-)
Už se těším na toho obřího hamburgera!

05.01.2015 5 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Propadák!

30.12.2014 1 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Tak já jsem nevěděla, co mohu od autorky čekat, je to ostuda, Harryho jsem nečetla. :-))
Ale teda detektivka se jí fakt povedla.
Velice čtivé, nepředvídatelné, já - milovník detektivek, jsem spokojená.

29.09.2014 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Než jsem knihu začala číst, tak jsem se podívala na posledních pár komentářů a říkala si, jak to?...Severská detektivka, to musí být přece bomba. :-)
No...příběh jsem hltala tak do strany 300 a pak už jsem to jen chtěla dočíst. Některé situace mi připadaly naprosto směšné a neuvěřitelné.
Tentokrát sice nebyl detektiv ožrala jako například Harry od Nesba, ale psycholog závislý na prášcích tomu taky moc nepomohl. :-)
Dala bych tři a půl hvězdy, ale jelikož je to "Keplerových" první knížka, tak jsem to zaokrouhlila na čtyři.
Snad další detektivka bude lepší.

18.09.2014 4 z 5

Alchymie: Diář 2015 Alchymie: Diář 2015 Paulo Coelho

Tento diář jsem si nedávno vyhlédla a dnes jsem ho dostala. Je prostě nádherný, barevný, plný krásných citátů...
Mně se líbí tento:

"Pro většinu lidí totiž velkorysost spočívá jen v dávání.
Aktem lásky je však i přijímání.
Dovolit druhému, aby nás učinil šťastnými, učiní šťastným i jeho."
Rukopis nalezený v Akkonu

31.08.2014 5 z 5

Hotel na rohu hořkosti a štěstí Hotel na rohu hořkosti a štěstí Jamie Ford

Já jsem od této knihy zase nic moc nečekala, ležela pohozená ve slevách v knihkupectví, tak jsem si ji odnesla.
Dlouho zůstala ležet i v naší knihovně, až jsem si na ni jeden den vzpomněla.
A hned po přečtení jsem ani na chvilku neváhala a ohodnotila pěti hvězdami - nádherný příběh, tak nějak jsem úplně zapomněla na starosti všedního dne. :-)

08.08.2014 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Knihu jsem četla před rokem a odložila ji, ale v posledních pár měsících mne chytla Nesbo-mánie, tak jsem ji vzala znova do ruky.
Nelituji a divím se, že se mi předtím nelíbila.
Ale ve srovnání s Levhartem, Sněhulákem nebo Pentagramem je trochu horší.
Tady jsem si dokonce i správně tipla vraha, to se mi v předešlých knihách moc nevedlo. :-)
Teď se chystám na Netopýra, ten je jediný v modrých procentech, tak uvidíme....

08.08.2014 4 z 5

Zkouška neviny Zkouška neviny Agatha Christie

Další skvěle promyšlená detektivka. Agatha je prostě jenom jedna. :-)

23.07.2014 4 z 5

Smrtonoš Smrtonoš Agatha Christie

Povídky se mi opravdu líbily, je to teda trošku něco jiného než na co jsem od Agathy zvyklá, ale pěkné čtení.
Výborné na cestování.

13.07.2014 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Nevím jak to Nesbo dělá, ale jeho knížky jsou prostě perfektní. Tady ta se mi obzvlášť líbila, protože byla z trochu jiného prostředí, z Thajska. To vám povím, žít bych tam teda nechtěla!

Těším se na další knihy tohoto autora, kterého jsem si za poslední dobu velice oblíbila.

Ale Sněhulák je stejně nejlepší. :-)

11.07.2014 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tuto autorku neznám, knihu jsem poprvé viděla při hodnocení obálek...líbila se mi a tak jsem jí sháněla.
V knihovně ji nemohli najít, nakonec mne poslali do dětského oddělení, kniha je prý pro děti a mládež...
Já teda mládež už dávno nejsem a knihu jsem "zhltla" během dvou dnů.
Takhle napínavý a čtivý příběh jsem četla naposledy při Zlodějce knih a budu proto hodnotit stejně: pěti hvězdami.

"V hlubinách zimy jsem konečně zjistil, že uvnitř mě tkví nezlomné léto."

29.06.2014 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nemám slov...Kdyby to šlo, dala bych klidně ještě o hvězdu víc.
Nejvíc mne rozsekal ten dopis na konci. "Prostě jen dobře žij."

19.06.2014 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Toto byla moje první kniha ze série Hercula Poirota. Perfektní, dokonalé, božské. To bylo něco... Já jsem teda měla pár tipů, ale ten konec, posledních asi deset stránek, mne dostal.
Říkala jsem si, ten chlap má ale palici, tohle by mne v životě nenapadlo, super a jsem fakt ráda, že se rozhodl pro tu první variantu!

04.06.2014 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Jako první jsem od Markuse četla Zlodějku knih a musím říct, že nasadil vysokou laťku. Ale po přečtení Posla vůbec nejsem zklamaná.
To je tak krásný příběh, četlo se to úplně samo. Těšila jsem se na každý "eso", které mělo přijít do schránky a na skutky, jež potom Ed vykonával.
A jsem fakt ráda, jak to dopadlo, i když to se dalo tak trochu čekat. :-)

29.05.2014 4 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Tohle byla má první kniha od tohoto autora, předtím jsem ho neznala, nevěděla jak píše, ale také jsem dala na reklamu a knihu si vypůjčila.
Po pár (třiceti a vícestránkových) kapitolách jsem byla zmatená, kdo je kdo, ale pak se mi začalo líbit, jak vlastně všechno do sebe zapadá.
Nejvíce mi však v hlavě utkvěla kapitola o otci, který ztratil a posléze hledal svého syna v paláci déva a jeho rozhodnutí, kapitola o Thálii a v neposlední řadě o Parí
Kniha se mi velice líbila.

14.05.2014 4 z 5

(Ne)obyčejný kluk (Ne)obyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Moc hezký příběh nejen pro děti. :-)

05.05.2014 4 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Moje třetí kniha od Nesba a budu se opakovat - výborná, skvěle promyšlená detektivka...
Nevím, co víc napsat...možná jen by ten Harry mohl přestat tolik chlastat. :-)

22.04.2014 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Wau...Právě jsem to dočetla...je pravda, že ze začátku jsem se nemohla nějak začíst, ale pak nastoupil Harry a už to jelo.
Otřesné způsoby vražd, pořád jsem nad tím musela přemýšlet. Perfektní vyšetřovací postupy, vraždy jsem "řešila" s nima a některé moje domněnky byly pravdivé. :-)
Skvělá knížka, i když Sněhulák se mi líbil ještě o trochu víc.

08.04.2014 5 z 5