KattyV. KattyV. komentáře u knih

Další bezvadná kniha od Fulghuma. Opět jsem se bavila. :-)

20.03.2014 4 z 5

Opravdová láska Opravdová láska Robert Fulghum

Knihu jsem dala na tři zátahy. A vždycky po přečtení toho jednoho jsem se moc těšila na další.
To byl dobrý nápad sbírat příběhy lásky od různých lidí.
Mně utkvěl v hlavě příběh pána z nemocnice a jeho pečovatelky.

19.03.2014 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Knížka se mi líbila, ale abych pravdu řekla...čekala jsem trochu víc.

16.03.2014 4 z 5

Na dvou židlích Na dvou židlích Michal Viewegh

Kniha se mi dostala do ruky náhodou.., Některé fejetony zábavné, jiné méně, takový lepší průměr.

13.03.2014 3 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Pan Svěrák mne nezklamal. Krásná kniha o nelehké době, kterou bych určitě nechtěla zažít, ale při čtení jsem se usmívala. Je tak nádherně napsaná.
Také mi to připomínalo Obecnou školu a dokonce jsem si Edu představovala jako Edu z tohoto filmu.
Knížku si s radostí zařadím mezi oblíbené ve své knihovně. :-)

07.03.2014 4 z 5

Strážkyně majáku Strážkyně majáku Diane Chamberlain

Jé, to byl ale zajímavý příběh...fakt se mi to líbilo i styl, jakým autorka píše. Velice čtivé. Četla jsem i u oběda. :-)
Velice dramatické bylo celé to rozuzlení při prohlídce majáku v závěru knihy. (Ale já to tušila).
Ono opravdu není všechno zlato, co se třpytí, že?

06.03.2014 4 z 5

Dvojí tvář Dvojí tvář Helene Tursten

Knihy této autorky jsou velice čtivé a postava Ireny Hussové je mi sympatická. :-)
Sice se mi dělalo trochu nevolno z případu, který je zde vyšetřován, ale detektivka je to opravdu dobrá.
Ráda zase někdy sáhnu po další knize Heleny Tursten.

04.03.2014 4 z 5

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

Knížka se mi moc líbila. Čte se to úplně samo. :-) Na oddych jako dělaný.

02.03.2014 4 z 5

Nultá hodina Nultá hodina Agatha Christie

Perfektní detektivka, napínavá, od knihy jsem se nemohla odtrhnout, můj tip na vraha opět úplně jiný, Agatha má všechno tak skvěle promyšlené.
Prostě pět hvězd. Bravo!

26.02.2014 5 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Mně se povídky líbily a zpříjemnily mi dnešní odpoledne. :-)

25.02.2014 4 z 5

100 slavných filmů světové kinematografie 100 slavných filmů světové kinematografie Rolf Schneider

Krásná kniha, která určitě potěší každého milovníka filmů (jako jsem třeba já). :-)

25.02.2014 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Kniha se mi velmi líbila, dokonce bych řekla, že mě dostala.
Opravdu stojí za přečtení a já jsem moc ráda, že jí mám ve své knihovně.

24.02.2014 5 z 5

Deník nastávající maminky Deník nastávající maminky Katja Kessler

Moc pěkná knížka, která mne provázela celým těhotenstvím.

17.02.2014 4 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Další bezvadná detektivka od Agathy. Jení knihy jsou čtivé, napínavé, do samého konce netušíte, kdo je vrah.
Já jsem si zkusila tipnout, přemýšlela o sto šest, ale ani náhodou. :-))

A samozřejmě anglický humor, který miluji.

Ale...když porovnám tuto detektivku s Deseti černoušky, dávám o jednu hvězdu méně. :-)

17.02.2014 4 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Kniha se mi líbila už i kvůli prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Majáky miluji a vždycky jsem si představovala, jaké to je žít tam a starat se o "světlo."
Naprosto silný a emotivní příběh, který mne donutil přemýšlet nad danou situací, sama nevím, co bych dělala. Během čtení knihy jsem musela několikrát a velmi silně obejmout svoji dceru. Asi jsem přecitlivělá, nevím... :-)
Na jednu stranu mne potěšilo, jak všechno dopadlo, protože to tak asi mělo být, ale posledních pár stránek jsem dočítala v slzách.
Určitě jedna z nejlepších knih, které se mi kdy dostaly do ruky.

14.02.2014 5 z 5

Na Věrnosti Na Věrnosti Tana French

Po přečtení Ztraceného přístavu jsem se těšila na další bombu od této autorky. Nezklamala mě, kniha je dobrá, ale dávám o hvězdu méně než u přístavu.
Vraha jsem si tipla ještě v první polovině knihy, bylo skoro jasné, kdo to byl. :-)
Byla jsem i trochu překvapená, jak je zde popisován Dělovka, kterého jsem si oblíbila v minulé knížce.
A přidávám se k Efče - "Ježkovy voči" a "Přisámbohu" už mi šlo docela na nervy. :-))

Moje další kniha od Tany bude V lesích, doufám, že nebudu zklamaná.

10.02.2014 3 z 5

Katyně Katyně Pavel Kohout

Nevím, jestli mám právo hodnotit, přečetla jsem jen sto stran a knihu jsem odložila. Neříkám, že mě to nebavilo, zkrátka si myslím, že jsem nebyla v tom správném rozpoložení pro čtení této knihy.
Ale vrátím se k ní...jednou...

10.02.2014

Aprílová škola Aprílová škola Jiří Žáček

Krásná knížka, kterou jsem vyhrála ve druhé třídě za první místo ve sběru pomerančové kůry....Je to už pětadvacet let. :-))

07.02.2014 4 z 5

Touha Touha Iva Hercíková

Ale jo....taková pěkná pohádka. :-)

31.01.2014 3 z 5

Možná, možná ne Možná, možná ne Robert Fulghum

Hledala jsem knihu, která by mi pomohla si trochu odpočinout od mých oblíbených detektivek a objevila jsem Možná, možná ne.
Rozhodně to byla dobrá volba, u knížky jsem se pobavila, oddechla si a popřemýšlela.
Nejvíc mi v hlavě utkvěla povídka o moči. :-)

Jdu prohrabat knihovnu, jestli nenajdu další knihy od R.F.
Jo a dala bych si sluneční čaj. :-)

29.01.2014 5 z 5