Dvojí tvář

Dvojí tvář https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42613/bmid_irena-hussova-dvoji-tvar-nnx-42613.jpg 4 45 14

Irena Hussová série

Po honičce policejní hlídky a ukradeného vozu BMW, který srazí bývalého policistu a usmrtí ho, se na oddělení vražd pod vedením komisaře Anderssona rozběhne běžné vyšetřování. Při pátrání po odcizeném voze je však nalezeno tělo uškrcené mladé dívky, dlouhodobě sexuálně zneužívané. Drogy, obchod s mladými dívkami a mafiánské podsvětí... Jde o mnohem víc, než se zpočátku zdálo, dokonce i o život inspektorky Ireny Hussové.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Motto

En man med litet ansikte , 2007

TeaPeter
22.02.2022 3 z 5

Jen samotný konec zachránil tuto knížku od nelichotivé nálepky braková gangsterská detektivka. Samotná kostra příběhu byla dost jednoduchá a průhledná (minimálně od momentu, kde se psalo o domu z pozůstalosti). A tak ji autorka obalila kde čím, co jí na mysl přišlo.

cukrovka
31.03.2021 4 z 5

Autorka mě opět nezklamala. Čtivý detektivní příběh. Vše se postupně odhaluje a propojuje. Nijak krvavé, spíše postupné odkrývání různých informací které nakonec vedou k odhalení celého zločinu.

čef
29.12.2020 4 z 5

Nikterak komplikovaná detektivka ze Švédska, která je psána dostatečně přehledně. Dokreslující detaily prostředí vyšetřovatelů je také popsáno nijak přehnaně, děj se naštěstí týká převážně kriminálního příběhu. Nevzbudí však obrovské nadšení, ale je přesto k přečtení dost dobrá.

Nočnípták
07.08.2020 4 z 5

Mám další oblíbenou inspektorku - Irene Husovou. Sice jsem začala číst sérii někde uprostřed, ale snad to nebude na závadu. Kniha má spád, četla jsem do čtyř do rána.

anája
18.10.2018 odpad!

Nevím proč,ale kniha se mi moc nelíbila.Pripadlo mi , že se pořád dokola řeší to samé. Možná to bylo proto, že jsem předtím četla napínavější knihu.

Ivulik7
18.03.2018 3 z 5

Dva případy, které se propojí. Nebylo to úplně špatné, ale nebyl to šálek mé kávy. Každopádně dám autorce ještě jednu šanci.

March
11.02.2018 3 z 5

Přečteno poměrně rychle, i když to pro mě bylo malinko přes hranu....ale IH je prostě jinak skvěla.
Vrah odhalen, a dle mého autorka má lepší dily.

pepa4081
31.12.2017 3 z 5

Kniha se mi líbila víc, než Ohnivý tanec. Jde o vyšetřování dvou případů, mezi kterými se nakonec ukáže překvapivá souvislost. Trochu mě mrzí, že jsem na řešení přišel již asi ve dvou třetinách knihy, ale byla to příjemná oddychovka.
Uspokojivé.

konicekbily
15.12.2017 5 z 5

Irene a Helene se povedla dobrá detektivka. Pořádně to holky zamotaly, jeden se v tom nevyznal, ale závěr vše logicky vysvětlil. Velice dobrá zápletka i rozuzlení.

knihomolka525
17.07.2016 5 z 5

velmi dobře vedený příběh.Jsem zvědavá jestli se autorce takto povedly i další knihy.Toto je moje první od ní.

Damato
17.03.2016 5 z 5

Super detektivka, moc se mi líbí, že při napínavém ději občas autorka odběhne k soukromému příběhu, takže si čtenář může chvilku oddychnout a číst volně, než zase přijde další "darda"

konicekbily
08.07.2015 5 z 5

Irene a Helene se povedla dobrá detektivka. Pomářádně to holky zamotaly, jeden se v tom nevyznal, ale závěr vše logicky vysvětlil. Velice dobrá zápletka i rozuzlení.

KattyV.
04.03.2014 4 z 5

Knihy této autorky jsou velice čtivé a postava Ireny Hussové je mi sympatická. :-)
Sice se mi dělalo trochu nevolno z případu, který je zde vyšetřován, ale detektivka je to opravdu dobrá.
Ráda zase někdy sáhnu po další knize Heleny Tursten.

Izu
04.01.2012 5 z 5

Velmi dobře napsaná kniha,miluju inspektorku Irenu :)