KattyV. KattyV. komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nemám slov...Kdyby to šlo, dala bych klidně ještě o hvězdu víc.
Nejvíc mne rozsekal ten dopis na konci. "Prostě jen dobře žij."

19.06.2014 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Sněhulák byla má první kniha (a určitě ne poslední) od Nesba.
Naprosto dokonalá detektivka, od čtení se nelze odtrhnout, měla jsem pár tipů na vraha, ale sekla jsem se. :-))
Díky bohu, že letos není sníh. :-)))

03.01.2014 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Takové milé to bylo. :-)

03.02.2023 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Asi nikdy se mi nestalo, abych během deseti dnů přečetla dvě knihy od jednoho autora. :-)
Jsem moc ráda, že máme v Čechách takhle talentovanou autorku detektivek, jakým Michaela Klevisová bezesporu je.
Díky. :-)

07.03.2020 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Tak já jsem nevěděla, co mohu od autorky čekat, je to ostuda, Harryho jsem nečetla. :-))
Ale teda detektivka se jí fakt povedla.
Velice čtivé, nepředvídatelné, já - milovník detektivek, jsem spokojená.

29.09.2014 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Toto byla moje první kniha ze série Hercula Poirota. Perfektní, dokonalé, božské. To bylo něco... Já jsem teda měla pár tipů, ale ten konec, posledních asi deset stránek, mne dostal.
Říkala jsem si, ten chlap má ale palici, tohle by mne v životě nenapadlo, super a jsem fakt ráda, že se rozhodl pro tu první variantu!

04.06.2014 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Nevím jak to Nesbo dělá, ale jeho knížky jsou prostě perfektní. Tady ta se mi obzvlášť líbila, protože byla z trochu jiného prostředí, z Thajska. To vám povím, žít bych tam teda nechtěla!

Těším se na další knihy tohoto autora, kterého jsem si za poslední dobu velice oblíbila.

Ale Sněhulák je stejně nejlepší. :-)

11.07.2014 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tuto autorku neznám, knihu jsem poprvé viděla při hodnocení obálek...líbila se mi a tak jsem jí sháněla.
V knihovně ji nemohli najít, nakonec mne poslali do dětského oddělení, kniha je prý pro děti a mládež...
Já teda mládež už dávno nejsem a knihu jsem "zhltla" během dvou dnů.
Takhle napínavý a čtivý příběh jsem četla naposledy při Zlodějce knih a budu proto hodnotit stejně: pěti hvězdami.

"V hlubinách zimy jsem konečně zjistil, že uvnitř mě tkví nezlomné léto."

29.06.2014 5 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Kniha se mi líbila už i kvůli prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Majáky miluji a vždycky jsem si představovala, jaké to je žít tam a starat se o "světlo."
Naprosto silný a emotivní příběh, který mne donutil přemýšlet nad danou situací, sama nevím, co bych dělala. Během čtení knihy jsem musela několikrát a velmi silně obejmout svoji dceru. Asi jsem přecitlivělá, nevím... :-)
Na jednu stranu mne potěšilo, jak všechno dopadlo, protože to tak asi mělo být, ale posledních pár stránek jsem dočítala v slzách.
Určitě jedna z nejlepších knih, které se mi kdy dostaly do ruky.

14.02.2014 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

...tak jsem to dočetla...co říct?
Tuto knihu jsem četla dva dny, včera až do půl druhé v noci, nemohla jsem se od ní odtrhnout.
Je moje první od Kinga, doporučil mi ji manžel.
Skvěle napsaná, některé pasáže hrůzostrašné, u některých jsem brečela, ale rozhodně se těším na další knihu od tohoto autora.
A teď si jdu nalít panáka. :-)

17.12.2013 5 z 5

Krycí jméno Verity Krycí jméno Verity Elizabeth Wein

Ze začátku se mi kniha četla dost špatně, ale postupem času jsem se do příběhu vžila...dokonce tak moc, že mi na stránce 260 začaly téct slzy a já musela na chvilku přestat.
A pak čtu bez přestávky, v břiše mi kručí, ale musím to dočíst.
Závěr tohoto příběhu je velice povedený...

Díky autorce za "krásně smutnou" knihu.

"Mlčení zachraňuje životy."

19.11.2015 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Díky deštivému počasí, jsem knihu rychle přečetla. Nezklamala.
Taky se vám chce, jako teď mně, odjet na nějaký ostrov? :-)

25.05.2020 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Knížku jsem dočetla dneska ráno a přemýšlela, jaký komentář sem napsat. Nechci se opakovat a psát "doalelůja" , jak je kniha skvělá a jak mne dostala a že jsem četla jedním dechem... :-)
Tady tu jsem četla trochu dýl, než na jeden dech, ale pokaždé jsem se těšila, až děti usnou a já knihu otevřu.
Tohleto byla bomba. Odjištěná, tikající bomba.
Super zápletka, napínavý příběh, spoustu nečekaných událostí.
Děkuji, pane a paní Keplerovi. :-))

PS: Velmi pozitivně hodnotím i obálky celé série.

10.07.2015 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Po Hypnotizérovi jsem knihu otevřela s úsměvem, co mne zase čeká.

Spadla mi čelist někde po stránce sto. A pak už to jelo. Nemohla jsem se dočkat každé volné chvilky, kdy se dalo číst.
Úžasná detektivka, skvěle promyšlená a naprosto dech beroucí děj.

Pokud jsem dala Hypnotizérovi čtyři hvězdy, tady bych musela ohodnotit šesti. :-) ...Takže pět.

Večer jdu na Svědkyni!

10.06.2015 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Než jsem knihu začala číst, tak jsem se podívala na posledních pár komentářů a říkala si, jak to?...Severská detektivka, to musí být přece bomba. :-)
No...příběh jsem hltala tak do strany 300 a pak už jsem to jen chtěla dočíst. Některé situace mi připadaly naprosto směšné a neuvěřitelné.
Tentokrát sice nebyl detektiv ožrala jako například Harry od Nesba, ale psycholog závislý na prášcích tomu taky moc nepomohl. :-)
Dala bych tři a půl hvězdy, ale jelikož je to "Keplerových" první knížka, tak jsem to zaokrouhlila na čtyři.
Snad další detektivka bude lepší.

18.09.2014 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Wau...Právě jsem to dočetla...je pravda, že ze začátku jsem se nemohla nějak začíst, ale pak nastoupil Harry a už to jelo.
Otřesné způsoby vražd, pořád jsem nad tím musela přemýšlet. Perfektní vyšetřovací postupy, vraždy jsem "řešila" s nima a některé moje domněnky byly pravdivé. :-)
Skvělá knížka, i když Sněhulák se mi líbil ještě o trochu víc.

08.04.2014 5 z 5

Možná, možná ne Možná, možná ne Robert Fulghum

Hledala jsem knihu, která by mi pomohla si trochu odpočinout od mých oblíbených detektivek a objevila jsem Možná, možná ne.
Rozhodně to byla dobrá volba, u knížky jsem se pobavila, oddechla si a popřemýšlela.
Nejvíc mi v hlavě utkvěla povídka o moči. :-)

Jdu prohrabat knihovnu, jestli nenajdu další knihy od R.F.
Jo a dala bych si sluneční čaj. :-)

29.01.2014 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Nedivím se, že je to desátá nejlepší kniha. :-)

27.01.2014 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Nevím proč, ale Nesba nečtu postupně.
Moje první kniha byla Sněhulák, pak Levhart, a pak jak mi to přišlo pod ruku.
Teď přišla řada na Červenku, a strašně moc lituju, že knihy nečtu tak, jak mám.
Tolik otázek, které jsem měla v jiných dílech, byly nyní zodpovězeny.
Za mě úplně skvělá detektivka, skvělá zápletka, Nesbo pro mne top!

22.03.2021 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Trochu něco jiného, než na co jsem u Nesba zvyklá.
Nikdy bych si nemyslela, jak moc mi bude Harry chybět...
Každopádně jsem zvědavá, jak bude tato série pokračovat.

Za čtyři. :-)

31.10.2015 4 z 5