Kattari02 Kattari02 komentáře u knih

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Hodně silné. Jen tak mě něco nerozhodí, už vůbec ne knížka. Ale poprvé jsem měla co dělat, abych ji dočetla.

19.01.2023 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Ty knížky k maturitě nejsou vůbec špatné!!

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Parádní vylíčení rodinných problémů na střídačku retrospektivně/ze současnosti z pohledu snachy Lucy a tchyně Diany. Nemohla jsem se od knihy odpoutat, jak moc jsem se chtěla dozvědět, kdo za vším stojí a co ho k tomu vedlo.
Doporučuji!

31.07.2021 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Moje první kniha od tohoto autora. Jsem zvědavá na ostatní jeho knihy.
Četla se poměrně dobře, ale podle hodnocení jsem čekala mnohem víc.

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Chvílemi už jsem si říkala, že toho sexu je nějak moc, přestalo mě to bavit. V ten moment se ale čtenář dozvídá, jak to bylo s Milesovou minulostí, celkově se děj rozjede.
Doporučila bych hlavně mladším čtenářkám jako oddychovou četbu. Kdybych ji četla jako náctiletá, byla bych z ní nadšená.
Celkový dojem mám z knihy spíše pozitivní.

02.07.2023 3 z 5

Pokojská Pokojská Nita Prose

Super letní oddechovka. Takový konec jsem nečekala. Děj svižně plynul.
Jako čtení k vodě či odpočinku, doporučuji

12.06.2023 3 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Asi jsem měla velké očekávání, celkově na mě kniha působila zdlouhavě, četla se obtížněji, ale i tak se nemůžu zbavit pocitu, že jsem ráda za její přečtení. Mé vnitřní já se nějak záhadně zklidnilo.
Ještě pro porovnání jsem zvědavá na filmové zpracování.

28.01.2023 3 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Doposlechnuto v audioverzi, několikrát jsem u toho usnula, ale pointu jsem naštěstí pochopila.
Určitě se k ní chci vrátit i v knižní podobě. Spoustu myšlenek mě zaujalo, dívám se teď na vše jiným pohledem.

18.01.2022 5 z 5

Romance pro křídlovku Romance pro křídlovku František Hrubín

k maturitě
někdy se k ní vrátím a snad i lépe pochopím

18.01.2022 3 z 5

Blues: Blues pro bláznivou holku Blues: Blues pro bláznivou holku Václav Hrabě

dobrá volba k maturitě

18.01.2022 3 z 5

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Celkově kniha vyvolává pocit napětí, stále jsem chtěla pokračovat ve čtení, abych už konečně zjistila, jak to tedy vše je.
Musím ale i souhlasit s tím, že prostřední část mě opravdu nudila, stále to stejné dokola, pak se to jakžtakž rozjelo.

08.02.2023 3 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Pro mě - jako dospívající - docela fajn „návod”.
Pár tipů jsem do svého života zařadila.

Chlapec v kufru Chlapec v kufru Lene Kaaberbøl

Naprosto úžasná kniha, co si zaslouží své místečko v každé knihovně. Po přečtených recenzích jsem se začínala obávat, jestli bude opravdu tak složité se v postavách vyznat. Pro toho, kdo je zvyklý číst knihy, kde se kříží kapitoly z pohledů různých lidí, to bude jistě - jako byla pro mě - docela brnkačka.

Děj utíkal velice svižně, nebyla okolo žádná zbytečná omáčka navíc. I když místy bych monology hlavní hrdinky uvítala.
Doporučuji!!

14.05.2021 4 z 5

Drobné protislužby Drobné protislužby Erin A. Craig

Naprostá dokonalost!
Skvělý příběh, úplně mě pohltil.

19.07.2023 5 z 5

Krásné věci Krásné věci Janelle Brown

Naprosto super čtení! Příběh popsaný ze dvou pohledů, vše do sebe postupně zapadává. Na zimní večery je perfektní doporučuji!

18.01.2022 5 z 5

Něco děláte automaticky, něco se naučíte.
(50/50)

31.07.2021 4 z 5

Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Christopher Voss

Naprostá senzace. Tipy, které se opravdu dají využít v běžném životě.

31.07.2021 5 z 5

Návštěva staré dámy Návštěva staré dámy Friedrich Dürrenmatt

Další super kniha k maturitě, doporučuji!

04.01.2022 3 z 5

Tanec se sluncem Tanec se sluncem Kay Bratt

Vůbec nevím, co si mám myslet. Chvíli - ano, super knížka; poté jsem měla chuť ji ani nedočíst.
Četla se aspoň rychle.

31.07.2021 2 z 5