Katschka Katschka komentáře u knih

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Nečetla jsem už s tak moc zpocenými dlaněmi a zatajeným dechem, jako Hopeless, protože jsem věděla, jak kniha dopadne, o to víc jsem si ale znovu vychutnala své oblíbené části.
Je zajímavé vidět celý příběh i z Deanova pohledu, opět oceňuji bezchybné vyjádření pocitů všech zúčastněných.
Nemůžu jinak, než opět co nejvřeleji doporučit! ;) Chytne a nepustí dokud nedočtete až do posledního písmenka!

21.03.2014 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Absolutně nechápu tak nízké hodnocení, protože já jsem se fakt smála (a to chvílemi tak moc, až mi slzy tekly) snad od začátku až do konce.
Takže se rozhodně nenechte odradit a určitě přečtěte!
Perfektní a hodně odpočinková četba. Hodně se těším na další díly.
Jediná rada - určitě při čtení nejíst a nepít. :D
Za mě plný počet bodů!

18.10.2016 5 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Je to pár hodin, co jsem dočetla.
A teda jsem toho úplně plně plná.
Dlouho se mi nestalo, aby mi knížka zůstala takhle moc v hlavě.
Víc než 800 stran, jedno století, jedna rodina, válka, SSSR, Gruzie, střípek Prahy, kousek Londýna, nakouknutí do Berlína, trocha záhadně lahodné čokolády, hodně přátelství, neschopnost milovat se vším všudy, nechuť mít ráda sama sebe a ten konec!
Tenhle příběh je třeba číst v klidu.
U horké a hořké čokolády.
U čaje.
U vodky.
Beze spěchu.
Úžasná knížka. Vážně úžasná.

24.09.2020 5 z 5

Skála Skála Peter May

Pokud někdo čeká klasickou detektivku, bude nejspíš trochu zklamaný. Každopádně jen do chvíle, než ho kniha úplně pohltí. Ze začátku mi trochu vadilo střídání příběhů, ale čím víc to celé začínalo dávat smysl, tím víc mě to bavilo.
Výborný příběh, téměř nikdy neutichající a všudypřítomný vítr a naprosto famózní popis milované skotské krajiny mě nakonec přeci jen donutil vygooglit si obrázky ostrova Lewis a kochat se tou neskutečnou krásou.
Pět hvězd!

25.03.2015 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Nedočetla jsem... Ne proto, že by nebavila nebo nenadchla, ale proto, že mě prostě dostala na kolena. Miluju jeho styl psaní, je to jako bych to všechno prožívala a viděla na vlastní oči. Možná proto jsem v sobě prostě nenašla sílu pokračovat dál.
Strašně moc emocionální a hluboký příběh plný zoufalství a beznaděje, těžký k pochopení...

02.03.2015 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Rozšiřuji řady těch, kteří nevydrželi čekat, po přečtení Přízraku jsem sáhla po knize v angličtině. A pecka! Vážně se čte výborně, jestli váháte a bojíte se pustit se do toho, tak vážně žádný strach.
Harry prostě zraje jako víno, každý díl je propracovanější a lepší. I když má člověk pocit, že ho už nemůže absolutně nic překvapit, opak je pravdou. Závěr perfektní a jak už tu někdo psal, na Harryho dost netradiční. No a otevřený konec napovídá tomu, že se snad můžeme těšit na další pokračování! ;) Pět hvězd. Podtržených! ;)

04.11.2014 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

F A M Ó Z N Í kniha!!! Od té doby, co jsem dočetla Milénium jsem si říkala, že tohle horko těžko v mých očích někdo překoná. A povedlo se. Dlaně se mi potily už od dvousté stránky a druhou polovinu knihy jsem doslova hltala. Neskutečně propracovaný příběh, každý sebemenší detail dotažený bez chybičky do konce!
PĚT HVĚZD a vřele doporučuju!

04.04.2015 5 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Pro mě jedna z nejkrásnějších knih vůbec!

12.02.2015 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Je vážně velká škoda, že knihy od této spisovatelky vychází v češtině s TAK obrovským zpožděním. Mám přečtené všechny, všechny stojí za pět hvězd, všechny mají velice silné téma.
Jestli vám angličtina není až tak cizí, rozhodně neváhejte a pusťte se do toho. Čtou se výborně a v českém překladu to prostě není ono.
P.S. Moc doporučuju Never Never! ;)

14.01.2015 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Dokonalé!

27.06.2017 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Krásná trilogie, víc takových knih!!!

27.03.2015 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Teda! Chvílemi jsem měla pocit, jako by se celý příběh snad odehrával na jiné planetě a jsem pro jednou celkem ráda, že žiju v téhle době.
Má to vtip, má spád, čte se jedním dechem, nemůžu jinak, než dát pět hvězd a doufat, že autorka bude ve stejném stylu pokračovat i dále. ;)

27.02.2015 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Nenadchla mě sice tolik, jako první dvě, ale perfektní je, o tom ani potom.
Začala jsem ji před několika měsíci anglicky, ale dlouhé vyprávěcí pasáže bez přímé řeči byly celkem tvrdým oříškem, takže jsem knihu odložila a čekala na překlad. Nutno podotknout, že v tomhle případě je opět a zase vážně škoda, že knihy Jojo Moyes vychází s tak děsně zoufalým zpožděním, nemůžu si pomoct, ale v tomhle jsme fakt sto let za... No prostě úplně jinde.
Anyway vlažný začátek a už zmíněné vyprávěcí pasáže jednotlivých hlavních hrdinů úplně vyváží svižná druhá polovina a především konec. Popis krajiny rovněž paráda, na tohle má autorka bezesporu úžasný talent. Rozhodně doporučuju otevřít lahev dobrého australského vína a přečíst!

11.02.2015 4 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Wau! Just wau! Velice nevšedně napsaná kniha, která chytne od samého začátku. Nechybí humor ani slzy. Po dlouhé době jsem se fakt těšila, až si každý večer zalezu pod peřinu a zase budu číst! Rozhodně doporučuju všem! Pět hvězd!
A film? Taky pecka!

19.01.2015 5 z 5

Letní zahrada Letní zahrada Paullina Simons

Bude se mi stýskat. A moc.
Nejsem třetím dílem vůbec zklamaná, ani bych neřekla, že byl horší, než předchozí dva. Vlastně je pro mě docela těžké říct, který z nich se mi líbil nejvíc, každý má něco do sebe. U všech tří jsem nadšeně hltala každé slovo, utírala slzy, nebyla schopná knihu odložit, dlaně se mi potily a moje nesnesitelné romantické JÁ si jen vrnělo. :)
Erotické scény už nejsou tak krkolomné jako v Měděném jezdci, kde doslova a do písmene praští do očí, tady mi vážně nevadily. Celkově pro mně bylo zajímavé podívat se na život Taťány a Alexandra v Americe a dozvědět se, jak to vlastně všechno skončilo.
Celá sága se mi vryla hluboko do paměti i do duše a rozhodně patří ke knihám, které chci mít doma, protože nepochybuju o tom, že se k nim jednoho dne velice ráda vrátím. A tuším, že nejen jednou.
Abych nezapomněla, všichni, co čtou na mé doporučení jsou na tom stejně jako jsem byla já. Nadšení, ubrečení, aktuální díl neustále v rukách a skelný pohled upřený kamsi do dáli na Ural...
Takže PĚT hvězd, fakt...

19.06.2014 5 z 5

Taťána a Alexandr Taťána a Alexandr Paullina Simons

Po dočtení Měděného jezdce jsem měla v plánu dát si malou odpočinkovou pauzu, tolik emocí v jedné knížce mou romantickou duši trošku zmohlo. :) Vydržela jsem odolávat dva dny.. :)
Od první do poslední stránky jsem se pokoušela potlačit knedlík v krku a slzy v očích. Marně.
Dlouho se mi do ruky nedostala kniha s tak silným příběhem, jako je tento.
Jedno varování! Pokud začnete číst, je VELICE obtížné knihu odložit. ;)
Za mně rozhodně všech pět hvězd. A rovnou těch největších!

15.06.2014 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Ja chci další díl!!!

22.05.2017 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Tak nějak jsem ráno začala číst a skončila večer. Kniha je naprosto výborná, čtivá, napínavá, má všechno, co by správná detektivka rozhodně neměla postrádat! Palec nahoru!

08.09.2015 5 z 5

Lásko, kde jsi? Lásko, kde jsi? Nick Spalding

Hahaaa. Hahahaaa! Smála jsem se. Nahlas a hodně.
Výborná kniha psaná formou deníku a blogu, která rozhodně pobaví. Je to i výborný tip na dárek. Myslím, že se k ní za čas ještě jednou vrátím, je to skvělá oddechovka.
Rozhodně doporučuju! ;)

12.04.2015 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

No do háje zelenýho! Pět hvězd a dalších pět k tomu! Vše bylo řečeno, nemám co víc bych dodala! Nesbo je Bůh!

26.10.2014 5 z 5