Katschka Katschka komentáře u knih

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Je to pár hodin, co jsem dočetla.
A teda jsem toho úplně plně plná.
Dlouho se mi nestalo, aby mi knížka zůstala takhle moc v hlavě.
Víc než 800 stran, jedno století, jedna rodina, válka, SSSR, Gruzie, střípek Prahy, kousek Londýna, nakouknutí do Berlína, trocha záhadně lahodné čokolády, hodně přátelství, neschopnost milovat se vším všudy, nechuť mít ráda sama sebe a ten konec!
Tenhle příběh je třeba číst v klidu.
U horké a hořké čokolády.
U čaje.
U vodky.
Beze spěchu.
Úžasná knížka. Vážně úžasná.

24.09.2020 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Colleen prostě umí. Četla jsem hned po vydání v angličtině a opět nezklamala.

04.07.2017 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Dokonalé!

27.06.2017 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Ja chci další díl!!!

22.05.2017 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Tak první díl je bezkonkurenčně nejlepší, ale ani další dva nezaostávají! Doufám, že tímhle to nekončí! :D

24.10.2016 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Absolutně nechápu tak nízké hodnocení, protože já jsem se fakt smála (a to chvílemi tak moc, až mi slzy tekly) snad od začátku až do konce.
Takže se rozhodně nenechte odradit a určitě přečtěte!
Perfektní a hodně odpočinková četba. Hodně se těším na další díly.
Jediná rada - určitě při čtení nejíst a nepít. :D
Za mě plný počet bodů!

18.10.2016 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Když ona píše tak krásně! Nespočet vět mi uvízlo v paměti, ale nechci spamovat, proto bude lepší, když si obrázek udělá každý sám. Tahle knížka mi v myšlenkách zůstane dlouho...

10.10.2016 5 z 5

Je mi hanba, ale vzdala jsem to v půlce, psychicky už jsem to prostě nevydržela.
Gabrielovo inferno v bledě modrém.
Chvílemi jsem sice měla pocit, že by to mohlo jít, pár světlých okamžiků tam bylo, ale děj se neskutečně vleče a je víc, než předvídatelný.
Jediné plus jsou úryvky Shakespearových děl.
Možná jsem měla vsadit na originál a nesahat po překladu, po té půlce prvního dílu se už ale nebudu pokoušet ani o to.

25.04.2016 1 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Rozhodně to není špatný příběh, kniha se čte dobře a téměř sama.
Srovnání s Lisbeth mi ale přijde trochu úsměvné, na Larssonovu propracovanost postav a celého děje tohle dílo, řekla bych, bohužel nemá.

13.04.2016 4 z 5

Kurandera Kurandera Hernán Huarache Mamani

Kniha je výborná jako duševní průvodce a rádce v nelehkých životních situacích, rozhodně to není typický román. Za přečtení ale rozhodně stojí!

21.03.2016 4 z 5

Vlk Vlk Mo Hayder

Čtyři hvězdy jen kvůli takové vlažné první polovině. Jakmile se ale člověk přehoupne přes půlku, začíná příběh nabírat celkem svižné tempo. Konec velice překvapivý! Kniha navazuje na předchozí díly.

16.11.2015 4 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Souhlasím, kvalita stejná, perfektně napsané. Jen lituju, že jsem znovu neotevřela a nepřečetla Kostičas, než jsem se pustila do Vidořádu. Místy jsem se trochu ztrácela, rok je přeci jen dlouhá doba. Rozhodně ale doporučuju! ;)

11.11.2015 4 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Nebyla jsem nadšená tolik, jako když jsem četla příběhy z ostrova Lewis, ale i tak to bylo prostě parádní!

01.11.2015 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Tak tohle je vážně zatím TOP, těším se na další díly!

25.09.2015 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Tak nějak jsem ráno začala číst a skončila večer. Kniha je naprosto výborná, čtivá, napínavá, má všechno, co by správná detektivka rozhodně neměla postrádat! Palec nahoru!

08.09.2015 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Za mě skvělé jako ostatně všechny Colleeniny knihy. V češtině jsem nečetla, jaký je překlad netuším, ale angličtiny se není třeba bát, kniha je skvěle napsaná.
Kdo vládne anglicky, určitě nepropásněte 10.listopadu vydání November! 9 ;)

27.08.2015

Muž bez psa Muž bez psa Håkan Nesser

Nevím, nevím. Rozhodně bych knihu jako detektivku neoznačila, zejména její první polovinu ne. Když se ve druhé půlce konečně trošku upustilo od detailního popisování všech členů rodiny, (včetně jejich oblečení, domů, nábytku, přátel, bývalých manželů/manželek, práce atd.) a děj se začal trochu víc hýbat, celkem jsem se začetla. Konec ovšem zklamal, závěr jsem (dle svižnější druhé půle) čekala lepší...

23.07.2015 3 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Neurazí, ale ani nenadchne. Měla jsem celkem i co dělat, abych neodložila a dočetla do konce. Mo Hayder a Jo Nesbo = úplně jiný kalibr. ;)
Zlatá střední cesta, těžkej průměr. Váhám, jestli začít další díl, ale vzhledem k tomu, že mě zajímá především ten třetí mi asi nic jinýho ani nezbude...

08.07.2015 3 z 5

Unesená Unesená Mo Hayder

Pro mě zatím nejlepší díl z celé série! Prakticky nemožné knihu odložit!

30.06.2015 5 z 5

Kůže Kůže Mo Hayder

Jo, tak tahle ženská má koule, to mi nikdo nevymluví. Je mi celkem líto všech, co nevydrželi čekat na překlad a vrhli se na další díly, protože jeden na druhý fakt navazuje. Čímž se dostávám k otázce PROČ, proboha, vyšel čtvrtý díl déle, než pátý a šestý? Jsou zkrátka věci mezi nebem a zemí, které obyčejný smrtelník asi hned tak nepochopí...
Kniha má všechno, co by správná detektivka měla mít. Nechybí napětí, tajemno, má to spád, člověk se ani chvilku nenudí a urvat se od této knihy bylo vážně umění.
Za mě pět hvězd a hurá na další díl! ;)

25.06.2015 5 z 5