Katrinreading Katrinreading komentáře u knih

Čekám, až se vrátíš Čekám, až se vrátíš Anna Hájková

Ta kniha je skvělá. Ale je skvělá jen díky deníkové části, konkrétně první deníkové části Janyho. Krátký, ale přesto silný text s významnou výpovědní hodnotou. Výrazně slabší je ale vše ostatní, do čeho autorka A. Hájková vlastní rukou zasáhla. Jistě je to vzdělaná odbornice, k poutavému textu mají její komentáře daleko. Ten text je tak mizerně napsaný, že jsem se jím musela prokousávat třikrát, a to jen proto, že jsem to sama ze studijních důvodů potřebovala. Ale dávám pět hvězdiček, a to proto, že těch pár stránek deníku muže, který byl popraven, za přečtení této knihy prostě stojí!

Zápisník abstinentky Zápisník abstinentky Michaela Duffková

Tak tohle byla síla. Vlastně to bylo daleko silnější než autorčina předchozí kniha. Zdá se mi, že být abstinentkou je těžší než být alkoholičkou pokoušející se skončit. Ta stigmatizace, otravné okolí, neustále stejné řeči lidí okolo... Hrozné. Kniha skvělá.

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Nikdy jsem výrazný problém s pitím neměla. Skoro totiž nepiju. Naposledy jsem měla skleničku vína někdy před pěti lety. Přesto se dokážu vžít do autorky této knihy nebo si to alespoň myslím, a to i proto, že jsem kolem sebe řadu alkoholiků už měla. Myslím, že knihy jako tato, jsou v dnešní době skutečně důležité. Alkohol je problém, který se týká nás všech. Slova o tom, že nepít v dnešní společnosti je nadlidský úkol, se zdají býti jako děsné klišé, jenže jsou hrozivou realitou. Palec nahoru za tento nakladatelský počin.

Bylinková terapie Bylinková terapie Monika Čechová Golasovská

Když jsem si knihu četla, přála jsem si nebýt tak zbrklá, rozložit si její četbu do měsíců podle ročních období a řídit se podle bylinek. Nakonec jsem to sice neudělala a zhltla ji celou, nicméně se chystám ji otevírat pravidelně znovu a sžít se víc s přírodou kolem nás. Protože o tom ta kniha je.

16.04.2021 5 z 5

Bylinkář: Přírodní kouzla naší babičky Bylinkář: Přírodní kouzla naší babičky Monika Čechová Golasovská

Úchvatná kniha s ještě úchvatnějšími ilustracemi, která dává nahlédnout do vědomostí starých bylinkářek. Četli jsme ji celá rodina, mladí a starší a každý jsme si v ní našel to své.

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Hajíček je dlouhodobě jedním z mých nejoblíbenějších českých autorů. Rybí krev, je stejně jako jeho předchozí knihy, napsána krásným čtivým jazykem. Je to příběh, který si jako někdo, kdo žije dlouho v zahraničí dovedu celkem živě představit. JE to velmi poetická kniha o lásce.

Dobrodruzi hlavního proudu Dobrodruzi hlavního proudu Jiří Hájíček

Krásný lidský příběh o nadějích a velkých změnách, o době, která nebyla lehká a nechtěla bych se do ní za žádných okolností vrátit. Vzpomínka pro ty, kteří dobu zažili a poučná freska pro ty, kteří se narodili až poté, co odezněla. Napsáno krásným čtivým jazykem.

Všechny barvy počasí Všechny barvy počasí Britta Teckentrup

Z této knihy jsem upřímně nadšená. Krásné ilustrace jako vystřižené ze snu v krásných barvách a zajímavý text plný mnohdy překvapivých informací. Odpočinkové čtení, které zaujme i obohatí pošmourný den.

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Takhle knížka je na jednu stranu moc krásná, díky svým trefným popisům a roztomilým fotkám, které možná nejsou tak kvalitní, jenže tím, že je pořídil samotný autor, mají nepopsatelnou magii. Na druhou stranu je tento opus poměrně nudný. Není napsán tak, aby bavil malé děti a pro dospělé je zase docela infantilní. Nemůžu dát ale nic jiného než pět hvězdiček, klasika je klasika.

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Být autistou je dost široký pojem. Tahle kniha dává lidem lidem vhled do života a myšlenek jednoho konkrétního autisty. Je ale nutné si uvědomit, že každý autista je jiný. Zatímco pro jedny je autismus na určité straně svého spektra darem, pro jiné je prokletím, které stíhá nejen dotyčného, ale i celou jeho rodinu. Je důležité o této genetické dysfunkci mluvit, abychom tyto lidi víc chápali a uměli jim jít naproti. Už dávno to není tak, že bychom měli učit autisty, přizpůsobovat se nám, přizpůsobit bychom se měli především my jim. A nahlédnutí do jejich světa pro nás může být ohromující. I o tom je tahle kniha, kterou vřele doporučuji všem.

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Je to taková příručka k seriálu, kterou ocení každý, kdo má tento seriál rád. Jsou tam drby a zajímavosti ze zákulisí, nikoliv rozvedení jednotlivých příběh. jak si mnozí mysleli, když si knihu pořizovali. Pro ty, kdo se zajímají o film a především tvorbu seriálů, je to ale skvělá kniha, která dá nakouknout pod pokličku věhlasnému studiu a především tomu, jak vzniká mega úspěšný seriál.

04.04.2021 5 z 5

U toho jsem se tak nudila, že jsem málo usnula, a to jsem se ani nedostala k tomu kýženému vysvětlení, na které láká obálka.

28.03.2021 2 z 5

Na Seně Na Seně Vojtěch Rauer

Líbilo se mi to. Moc. Všechny ty postavy i jejich popisy, stejně jako vykreslení jednotlivých událostí. Bylo to opravdové, prostě přesně tak, jak to kluci v mladém věku, dle mého názoru, mají.

05.03.2021 5 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Miluju Itálii a její obyvatele. Kdybych si měla vybrat jednu jedinou zemi, kam bych mohla jezdit na dovolenou, nebyla by to žádná exotika, ale právě Itálie se svým skvělým jídlem a hlavně věčně hlučnými, usmívajícími se a milými lidmi. Tahle kniha Itálii popisuje přesně tak, jak ji vnímám já. Moc jsem si čtení užila a určitě ji všem doporučuju.

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Tahle kniha mě neskutečně bavila. Líbily se mi hlavně popisy odlišností a toho, jak to v Japonsku funguje. Tím, že je vše popsané z pohledu Češky, mohla jsem do hlavní postavy lépe vcítit než kdyby šlo o zahraniční publikaci, jsem nadšená. Je to tak jiná krajina plná odlišných zvyků, že jsem si tento titul prostě nemohla nechat ujít.

Můj grónský rok Můj grónský rok Eva Kollerová–Střihavková

Knihu jsem dočítala na dovolené u moře, takže jsem se do hlavní postavy, věčně i stěžující nevlídné počasí, nedokázala vcítit. Po mém návratu je ale všechno jinak, dny se ukrajují jen pomalu a já se těším až zase bude teplo. Stejně jako se na to těší hlavní postava, které se ocitla na vskutku zajímavých místech. Kniha mě bavila, četla se dobře.

Laskonky Laskonky Barbara Nesvadbová

KAždá z povídek je postavená na jednom z kliší, které jsme všechny už stokrát slyšely nebo o nich četly v časopisech.
Nezávazný sex.
Nevěra legální a nelegální.
Zraňování partnera.
A nakonec i to zamyšlení o malých botách...
Ano, jsou to obrovská klišé, ale v podání této spisovatelky nejsou ani omylem nudná. Paní Bára má vybroušený styl, který zkrátka baví.

Hovory s doktory II Hovory s doktory II Barbara Nesvadbová

Velmi obohacující kniha nabízející pohledy na život a na svět lidí, kteří z povahy svého povolání a toho, co zažili, mají světu co říct. Jsem nadšená z toho, jak tyto kapacity umějí formulovat své myšlenky. Skvělý počin, kniha, k níž se bude jistě velmi ráda během života vracet. Doporučuji k přečtení.

Bestiář Bestiář Barbara Nesvadbová

Čtení pro ženy, svižné, plné překvapení i směšných příhod, které zaručeně pobaví. Knihu jsem četla na dovolené a moc jsem si ji užila. V titulu jsem nehledala obohacení, pouze rozptýlení, což kniha splnila na jedničku.

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Nadherný a citlivý text! Bavilo me prostředí, vykreslení postav a ta "českost" :)

26.11.2020 5 z 5