Katrinreading Katrinreading komentáře u knih

Dva vznešení příbuzní Dva vznešení příbuzní William Shakespeare

Bylo to promě takové neuchopitelné. Bylo to krátké, ale stejně jasem se ztrácela v ději. Nechtěla jsem se ale nechat tak starým textem pokořit, a tak jsem si ho přečetla několikrát. Vida, asi po páté jsem se na notičku této hry naladila a můžu konečně napsat verdikt - hra mě bavila.

Proč je mámě všechno u ***! Proč je mámě všechno u ***! Gill Sims

Nejsem matka a ani se jí zatím nechystám stát, přesto mě tahle kniha bavila. Ty situace, kdy se hrdinka rozčiluje nad svým životem v situaci, v jaké je, se dají totiž vztáhnout na situace, které prožívám i já. A to ani nemusím mít děti.

Země divů Země divů Zoje Stage

Asi jsem divná, ale nechápu to nízké hodnocení. anom, anotace je trochu zavádějící, zvlášť, když se dočtete, že jde o filozofické dílo. Jde o příběh, který je sice hodně přitažený za vlasy, ale jako příjemnou oddechovku to číst můžete. A dovolím si prozradit - sice jsem strašpitel, ale tohle podle mě strašidelné nebylo. Zábavné ale ano!

Návrat domů Návrat domů Yaa Gyasi

Tohle je jedna z nejkrásnějších knih, které jsem v poslední době četla a nepotřebuje žádný dlouhý komentář! Doporučuji!

Nejhezčí dny našich životů Nejhezčí dny našich životů Claire Lombardo

Mám ráda všechny příběhy, na kterými se vznáší nějaká form tajemna, v tomhle případě tajemství. Líbilo se mi vykreslení rodinných vztahů, které si mnozí vykládáme nějak a nejsme schopni vůbec dohlédnout tam, odkud pramení chvání jednotlivců v rodině. hodně věcí mě v textu překvapilo, takže dávat plný počet hvězdiček za nepředvídatelnost.

20.02.2022 5 z 5

Dcery hněvu Dcery hněvu Elena Bellmar (p)

Detektivka, která měla spad a bavila mě.

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Dobrý psychologický profil alkoholika. Dobře napsaný příběh. dobrá kniha, prostě.

Strmá cesta Strmá cesta Jevgenija Ginzburg

Poměrně neznámá kniha, kde se lidské utrpení v táborech popisuje jinak, než jsme zvyklí z opěvovaných románů. Je to totiž daleko drsnější výpověď. Ale o to víc výmluvná. Doporučuji všemi deseti. Knihu jsem četla asi dva týdny, protože jsem u toho drásavého textu nevydržela déle než deset minut.

Dívka, která utekla z Osvětimi Dívka, která utekla z Osvětimi Ellie Midwood

Napínavé, dá se to slupnout jako malina a nezůstane taková ta pachuť, že jste četli něco zbytečného. Jak už to u podobných knih bývá, opět nešlo o nic vyjímečného, ale to vůbec nevadí.

Katyně Katyně Pavel Kohout

Ten děj mě absolutně pohltil. Autorův nápad vytvoři něco takovéh je fascinující, aburdní příběh plný mrazivých skutečností, které se dají velmi snadno naroubovat na dnešek. Jedna z mých nejbolbíbenějších knih tohoto autora, která má čestné míto v mé knihovně.

Debutantka z rodu Kennedyových Debutantka z rodu Kennedyových Kerri Maher

Ať čtu cokoliv o této rodině, mrazí mě u toho a mám strach, jako když se dokoukáte na nějaký fatk kvalitně zpracovaný horor. Kniha to je dobře napsaná, poutavá. Příběh o emancipaci v prostředí, ve kterém obstojí jen ti nejsilnější. Doporučuji.

Opička na gumě Opička na gumě Eva Kollerová–Střihavková

Knihu jsem si vyhledala poté, co jsem přečetla autorčinu prvotinu. Nedívala jsem na anotaci, abych nevěděla, co mě čeká a byla jsem mile překvapená. Ten náhled do mužského přemýšlení mi možná pár událostí z mého života vysvětlil. A taky jsem se dozvědala něco o tetřevech, o kterých bych si normálně nic nepřečetla, ale teď bych to všem doporučila, protože jsou zajímaví, stejně jako tato kniha.

Paříž s vůní zločinu Paříž s vůní zločinu Šárka Ledenová

Hravé a milé. Bavila jsem se a doporučuji. Nic podobného jsem nečetla.

20.02.2022 5 z 5

Slečna Baudelairová Slečna Baudelairová Yslaire (p)

Takový to, když se chcete stylizovat do určité doby, ale nepovede se vám vystihnout jednu jedinou nitku, kterou lidi tehdy nosili na oděvech.

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Občas sáhnu po nějaké klasice, abych se dozvzdělala a těch pár hodin, které jsem strávila s revizorem považuji za skvěle strávené! Bezvadné dialogy, uvěřitelně vykreslené postavy i jejich motivy.

Usmát se a poodstoupit Usmát se a poodstoupit Karel Nešpor

Stručné, jasné, výstižné, žádné okázalé plácání. Kniha, od které jsem nečekala mnoho, a která mě moc bavila.

20.02.2022 5 z 5

Vakcína alebo Nedovoľ, aby mi ublížili! Vakcína alebo Nedovoľ, aby mi ublížili! Ivana Vranská Rojková

Co kdybychom začali nějaké knihy zakazovat? Prostě proto, že to tak bude lepší? :)))))

20.02.2022 odpad!

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Tam bylo tolik hloupostí a historických nepřesností, že žasnu nad tím, že když už to nepoznali redaktoři v Irsku nebo kde to vyšlo poprvé, tak se divím, že je neopravili překladatelé u nás. Banální příběh, banální dialogy a to neustále jezení chleba se sýrem? Aneb neposlouchejte knižní influencery...

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Tady jsem se moc nechytala. Prvních 77 stran jsem se nudila a pak jsem knihu odložila ve vlaku, ať si u ní trpí někdo jiný.

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Je to stokrát ohraný příběh o utrpení a nezlomnosti. Ale je to dobře napsané, takže se to dá slupnout za pár dnů, dojem to nejspíš nezanechá hluboký, ale je to dobré i tak.

20.02.2022 4 z 5