V šedých tónech

Moderní klasika od Ruty Sepetysové nově v brožované vazbě! Píše se rok 1941. Lině je patnáct let a těší se, že po prázdninách půjde na uměleckou školu. Jednoho večera ale k nim domů vrazí sovětská tajná policie a společně s její matkou a malým bráškou ji odvlečou pryč. Čeká je deportace do pracovních táborů na Sibiři. Lina se musí naučit bojovat o život, přijímat obtížná rozhodnutí, spolknout ponižování a bití, a hlavně se nenechat zlomit, udržet si vlastní lidství. A to se jí daří díky rodině a také lásce k výtvarnému umění....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452180/big_v-sedych-tonech-BQL-452180.jpg 4.73119
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , CooBoo

Between Shades of Gray, 2011

Kniha V šedých tónech

Jrsnbl

První napsaná kniha autorky je naprostým pokladem historických románů.

O osudu pobaltských republik ve 20. století toho lidstvo ví opravdu málo. Útlak jak ze strany nacistického Německa, tak rudého Sovětského svazu. Kdo je vlastně zachráncem? Kdo je ten "hodný"? Jde si v tomto případě vůbec vybrat?

helča5

Tato kniha mne moc překvapila,netušila jsem,co Stalin a jeho lidé napáchali zla,příběh Liny a její rodiny zasáhne každého,nedokázala jsem se od ní odtrhnout.

Balenka

Ja si nemôžem pomôcť, ale napriek silnému príbehu a ťažkej téme, pre mňa bola kniha absolútne bez emócie.

martineknatasa

Uf, to byla kniha, už dlouho jsem takto působivou knihu nečetla. Doporučuji - přečtěte si ji., nebudete zklamáni.

jalca

K téhle knize je zbytečné psát komentář, tu si musíte přečíst!

Karciina

Tak tohle je úplně skvělá knížka, pokud vás zajímá období druhé světové války, ale tentokrát z trochu jiného pohledu, neváhejte a V šedých tónech zkuste.
S hlavní postavou se snadno sžijete, a budete doufat, že to všechno přežijí. Příběh je hodně poutavý, a dozvíte se něco dalšího z dějin, které nesmí být zapomenuty. Je i filmová adaptace, ale osobně se mi film nelíbil, a navíc se odkláněl od knižní předlohy.

Katulinka69

Uf,tak to byla síla. Poslouchano, opravdu silný příběh.

Monkas1

Doporučuji