katkaq katkaq komentáře u knih

Lekce lásky Lekce lásky Suzanne Enoch

Rozhodně patří mezi povedenější knihy z červené knihovny. Příběh je milý a hlavní postava byla sympatická inteligentní dáma z proříznutou pusou. Námět guvernantka + hrabě byl hezky zpracovaný. Jediné, co mě rozčilovalo, byla hrdost hlavních postav. Příjemná oddechovka.

23.03.2021 3 z 5

Okouzlující čarodějka Okouzlující čarodějka Jill Barnett

Pohádka pro dospělé s občasnými podařenými vtipy, u kterých jsem se smála nahlas a to se mi u knih nestává. Chvílemi to pro mě bylo až moc naivní a ztřeštěné. Nenáročná přeslazená oddechová kniha.

23.03.2021 3 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Takový obrovský potenciál a tak málo využit. Četla jsem knihy pro mládež, které byly mnohem lépe zpracované, takže to nehodlám takovým argumentem omlouvat. Skvělá myšlenka, zajímavé ale málo rozpracované postavy. Chybí tomu všemu hloubka a zatímco moje 15ti leté já by to knize prominulo, moje dnešní já ne.

22.03.2021 2 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

No tak tohle byla jízda. Nahoru, dolů, doprava, doleva. Aelin dospěla a stala se opravdu královnou, která je schopna utkat se i s bohy. Elide se dostala mezi mé neoblíbenější postavy. A Maeve mě s**e, tedy u ní žádná změna. Konec mě šokoval, nebudu lhát. Jestli jsem někde čekala takový dynamit, byl to konec série. Uvidíme, kam se Maas vydá s dalším dějem.

21.03.2021 4 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Skvělé konečně se děj rozbíhá a já nelituji času, který jsem téhle sérii věnovala. Jeřáb je i nadále mým oblíbencem ❤️ Jedna věc mi ale neustále vadí: autorka jako kdyby občas zapomněla na historii svých postav a nechala je udělat nebo říct naprostou nevyspělou blbost.

21.03.2021 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Přeskakování mezi třemi různými ději většinou moc neoceňuji. Zvlášť když je tam tak patrný rozdíl mezi vyspělostí postav. Jeřáb je za mě spása téhle série a Chaol mě pomalu, ale jistě přestává bavit. I přes kritiku věřím, že tahle série má co nabídnout a že v posledním díle se vše prováže. Těším se na ten závěrečný bod.
PS: Nemám ráda, když mi někdo bere fantazii ohledně vzhledu postav, ale u této série je opravdu velká výjimka: zadejte do googlu Rowan Whitethorn (aka Jeřáb) ❤️

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Rozhodně lepší než první díl. Pořád je z postav cítit, že potřebují dospět. A jako v reálném životě, někteří dospívají dříve než jiní. Ale nejlepší z téhle série nás, ale teprve čeká ❤️

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Když jsem tuhle knihu četla před pár lety, odložila jsem ji. Teď jsem se k ní vrátila a vytrvala. Dokonce teď čtu šestý díl. Nebudu lhát, postavy a hlavně Celaena mě v tomto díle rozčilují naivitou a svým chováním. Jak je možné, že když si prošla tolika věcmi, se chová takhle. Jenže v navazujících dílech jsem musela autorce gratulovat, protože jsem nečetla moc knih, kde by bylo tak vidět dospění postav. Zajímavá série, která stojí za přečtení.

21.03.2021 2 z 5

Meč a ptáček Meč a ptáček Amy Harmon

Po přečtení první poloviny knížky jsem byla nadšená. Zajímavá zápletka i postavy, ale pak se moje nadšení začalo trochu hroutit. Rozhodně nevyužitý potenciál jak v ději tak v rozvoji postav. Jsem ráda, že jsem ji četla? Ano. Četla bych ji po druhé? Ne.

Kouzlo osobnosti Kouzlo osobnosti Daniel Paisner

UPOZORNĚNÍ NA MALÁ PROZRAZENÍ DĚJE V NÁSLEDUJÍCÍM KOMENTÁŘI:
V celé knížce je vidět jak Emme bojuje se svojí poruchou příjmu potravy. Zajímavá byla část, kde i když ne na dlouho posloužil sport jako terapie. Měla v týmu pevné zázemí, podporu v dalších dívkách, které byly podobně rostlé jako ona a v trenérovi. Zároveň endorfin co se vždy po cvičení uvolňoval pomáhal udržovat její nejistoty a problémy více méně hluboko v ní. Vliv na její psychický stav měla zhoršující se rakovina její matky a neustálá nespokojenost s jejím tělem právě z řad rodičů. Knížka je mnohem víc než se tváří. Poslední část s fintami a radami bych tam už mít nemusela ale jinak kupodivu celkem zajímavá kniha.

21.12.2019

Druidové ze Stonehenge Druidové ze Stonehenge Wolfgang Hohlbein

Z celé série se mi líbila asi nejvíc. Četla jsem ji jako malá a jsem na sebe pyšná. Právě díky těmhle knihám mě začal o trochu víc bavit dějepis a historie.

08.08.2017 2 z 5

Rytíř z Alexandrie Rytíř z Alexandrie Wolfgang Hohlbein

První díl mě zaujal o něco víc, ale i tak je to dobrá knížka pro děti.

08.08.2017 2 z 5

Kevin z Locksley Kevin z Locksley Wolfgang Hohlbein

Už je to dávno, co jsem tuhle knížku četla, ale protože jsem si chtěla udělat seznam knížek, co jsem četla za poslední čtyři roky, tak jsem ji tam zařadila. Moc dobře si pamatuju, že mě tahle série překvapila. Zlepšila moje povědomí o Robinu, Richardu a dalších postavách z dějin.

08.08.2017 3 z 5

Zima Zima Rod Rees

Když jsem si četla o čem kniha je, hned mě zaujala. Kdo by si nechtěl přečíst knížku, ve které se sejde Heydrich, Rasputin a další? V některých pasážích jsem se ztrácela, ale rozhodně mi za čas, který jsem s ní strávila stála. Není to nejlepší kniha na zemi, ale pro ti, kdo znají jména jako je Rasputin atd. to bude zajímavá fikce se zvláštním pohledem na svět a originálním nápadem.

08.08.2017 4 z 5

Andělé noci Andělé noci Lili St. Crow (p)

Možná že jsem už podle názvu a podle zadní strany, čekala něco jiného. Tohle taky nebylo špatné, ale nebylo tam tolik děje, kolik jsem ho čekala. Je to celkem dobrá knížka, ale znovu už ji číst nebudu.

08.08.2017 3 z 5

Klíč vědění Klíč vědění Nora Roberts

Postavy mi sedly víc než hlavní hrdinové prvního dílu. Oddechové. Prostě pohádka pro dospělé.

07.08.2017 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Docela jsem se děsila zkoušky téhle knížky. Říkala jsem si, že tam bude moc postav a moc se mi do toho nechtělo. Když jsem se začetla, už jsem se od toho nemohla odtrhnout. Celková myšlenka je zajímavá. Jsem zvědavá na další děj. Politické pozadí je téma na přemýšlení. Prostě mě knížka zaujala a po dlouhé době celkem kvalitní četba.

07.08.2017 5 z 5

Klíč světla Klíč světla Nora Roberts

Když jsem byla menší, tak mi tuhle sérii mamka převyprávěla jako příběh. Vůbec jsem netušila, že dané knížky existují. Když jsem ji uviděla ve knihovně u babičky, hned jsem ji začala číst. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Je to jako pohádka. Přeslazená oddychovka.

07.08.2017 4 z 5

Rytířský úsvit Rytířský úsvit Piers Anthony

Celá tahle série je povedená. Celkový nápad-Spojení dvou světů mě okouzlil. Anthony má originální nápad a umí ho podat. Jinak Servacek má pravdu...opravdu se vám nebude chtít vynořit.

02.08.2017 5 z 5

Modrý adept Modrý adept Piers Anthony

Originální a skvěle napsané. Díl byl o něco lepší než první. Přečteno jedním dechem a spokojenost.

02.08.2017 5 z 5