KatkaLas KatkaLas komentáře u knih

Proč všichni odcházejí Proč všichni odcházejí Zuzana Dostálová

Četla jsem teď nové vydání a moc se mi líbilo. Není to špatná kniha. Má nadhled, místy je dojemná. Dobře se čte.

20.03.2024

Neúprosný Měsíc Neúprosný Měsíc Mary Robinette Kowal

Proč ne?! Za odpad bych to neoznačila, ale za klávesnicí je každý hrdina.

09.03.2024 5 z 5

Konec starých časů Konec starých časů Vladislav Vančura

Vančurův styl mi moc nesedí, jeho knihy se mi čtou velmi obtížně, přestože jsou napsané krásným jazykem, neumím ho ocenit. U téhle knihy se ale něco zlomilo. Četla se mi dobře. Líbilo se mi místo i doba, do níž je příběh zasazen, vedla mě ke zjišťování nových informací, nastudování si o té době něco víc. Líbily se mi charaktery a jejich vykreslení. Podle mě je to Vančurova nejlepší kniha, byť není moc známá.

25.02.2024 5 z 5

Jednoho krásného dne Jednoho krásného dne Šemi Zarhin

Nádherný vhled do myslí lidí okolo jezera v Izraeli. Krutá a všudypřítomná realita je podtrhována sirovými popisy míst, kde žijí lidé, s nimiž de život nemazlí. Moc dobře napsané.

24.02.2024 5 z 5

Život nečeká Život nečeká Marco Balzano

Překrásná a strhující kniha o odvaze a svobodě a taky o nezlomnosti. Vše podáno jemným vyprávěním, které dojímá.

24.02.2024 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Je to starší text, běkteré slovní obraty jsou zkrátka "ojeté" řečeno slovy jedné z postav knihy, ale jinak je to skvostné.
O touze žít, nejen přežívat a čekat na smrt. A tak by to měl mít každý.

23.02.2024 5 z 5

Dýchej za mě Dýchej za mě Eva Kollerová–Střihavková

Pro mě má ta kniha dvě roviny. Tou první je skvěle zpracovaný vztah sester, ale taky téma lásky - všeobecně a pojetí tématu lidskosti.
Druhou rovinou je výpovědní hodnota o době, v níž sestry Nekolovy žily.

23.02.2024 5 z 5

Zůstanu tady Zůstanu tady Marco Balzano

Krásná kniha

25.12.2023 5 z 5

Kdo věří na zázraky Kdo věří na zázraky Mirka Skočílková

Asi mám novou oblíbenou spisovatelku. Píše s lehkostí a přeci se u jejích knížek dojímám, usmívám, no, zkrátka si je moc užívám a všem vám je doporučuju.

Opuštěný dům Opuštěný dům Mirka Skočílková

Téma nových začátků mě tenhle měsíc provázelo hned v několika knihách. Na téhle se mi líbilo to tajemství, kterým byl příběh tu a tam prodchnut. Mě samotnou vždycky fascinovaly opuštěné nebo prostě jen staré domy. Představovala jsem si, co se v nich odehrávalo, kdo v nich žil. A tady se v tom fantazírování vyřádila autorka místo mě, takže jsem si to moc užila.

Nefritová lilie Nefritová lilie Kirsty Manning

Tenhle měsíc jsem dohromady přečetla si sedm knih, což je můj dosavadní rekord. Kniha Nefritová lilie se mi ale asi líbila v únoru ze všech nejvíc, líbil se mi příběh a hlavně jeho kulisy - Šanghaj je místem, kam se asi nikdy nepodívám, proto jsem se po něm ráda prošla alespoň prostřednictvím tohoto příběhu. Na konci mi i ukápla slza. Knihu doporučuji všem, kdo právě nevědí, co číst.

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Této knize ani příběhu jsem nepřišla na chuť, přestože mi ji tolik lidí doporučovalo. Já ji doporučit nemůžu.

27.02.2022 2 z 5

Jménem mojí sestry Jménem mojí sestry Barbora Linke

Krásný vhled do vztahy u života dvou sester v nelehké době. Líbil se mi jazyk i tempo vyprávění, které autorka zvolila. Jsem z knihy nadšená!

Dcera říše Dcera říše Louise Fein

Musela jsem se oprostit od toho, že už jsem podobné téma četla stokrát a nakonec se mi to vlastně líbilo a můžu knihu všem doporučit.

Znovu a lépe Znovu a lépe Catherine Bybee

Proč ne... Nové začátky se čas od času týkají každého z nás, tak proč se neinspirovat tím, jak mohou vypadat v podání někoho jiného? Kniha se dobře četla, bavila jsem se.

27.02.2022 5 z 5

Nahlédnout do světa letušek je zajímavé a osvěžující, vždycky jsem si představovala, co po přistání asi jdou ty hezké slečny dělat, co se skrývá za jejich úsměvem, když obsluhují cestující, co je nejvíc štve a dostala jsem spoustu odpovědí. Je to oddychovka, ale zábavná.

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

Hlavní hrdinka se chovala iracionálně, ale to vůbec nevadilo. Do knihy, jejího ladění i děje to tak nějak zapadalo. Četlo se mi to dobře.

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

mně ta knížka připadá dojemná a moc krásná. I ten film je krásný. Mám ráda Svěrákovu poetiku.

29.11.2021 5 z 5

Adventní čtení I Adventní čtení I Zdeněk Svěrák

Tuhle knihu čtu od jejího prvního vydání každé Vánoce, je hřejivá, laskavá a plná zajímavých povídek, které v človku nevyvolají depresi, což o Vánocích vítám.

29.11.2021 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Je to klasika obsahující řadu zábavných motivů, ale jako celek mě to nudilo.

27.10.2021 2 z 5