Katka2382 Katka2382 komentáře u knih

Takové maličkosti Takové maličkosti Claire Keegan

Krásná kniha plná naděje.
Kdyby každý z nás udělal dobrý skutek kdokoliv k tomu má příležitost,svět by byl hned lepší místo k žití.

10.06.2023 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Skvělý čtivý příběh.
Jen mi taky chyběl pohled od manžela Veroniky,pak by to bylo zase o kus jinde.

04.06.2023 4 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Když jsem tuhle knihu vzala do ruky tak jsem se trochu bála,ze to bude nuda.
Ha ha,nemohla jsem se mýlit víc.
Příběh mě chytnul hned na začátku a nepustil až do konce.Byla to skvělá jízda a obě hrdinky byly suprový.Až jsem jim to přátelství záviděla.

Zkrátka:neberte ten život moc vážně, stejně z něho nevyváznete živý:).

22.03.2023 5 z 5

Stará dáma vaří jed Stará dáma vaří jed Arto Paasilinna

A mě se to líbilo,páč mám ráda černý humor.

17.02.2023 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Krásné a vtipné zakončení série.
Moc se mi to cele líbilo a těším se na další knihy autora.

05.11.2022 5 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Skvěle napsaný a velmi čtivý příběh.
Zhltla jsem ho na jeden zátah a nemohla se odtrnout.
Za mě ještě lepší než "třešně ".

13.09.2022 5 z 5

Spálená křídla Spálená křídla Karla Kubíková

Moc pěkné čtení.Autorka mi svým stylem psaní trochu připomíná Jaromíru Kolárovou,kterou mám taky moc ráda.
Andělu bych nesoudila,nikdo z nás se nechová vždy příkladně.Ten citový chlad k dětem určitě nebyl v té době ojedinělý.Jen mi bylo moc lito Ivy.

08.08.2022 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Opět pohodové počtení.

26.03.2022 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Paráda jako vždy.Skvěle jsem se bavila a jako plus jsem jestě dostala spoustu tipů na výlety.
Jo a jeden den jsem skoro zameškala odchod do práce když jsem se ráno "na chvilinku" začetla.

13.01.2022 5 z 5

Až naprší a uschne Až naprší a uschne Pelham Grenville Wodehouse

Milá oddechová jednohubka.Britský humor miluju páč je hodně podobný tomu našemu.

Jinak co se týče ilustrací,musím říct že mě nikdy nezklamala žádná kniha kterou ilustroval pan Born.Ať už se jednalo o dětskou nebo dospěláckou literaturu,vždycky je to záruka kvality.

27.09.2021 5 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Takové příjemné dovolenkové čtení.Děj rychle utíká a celé se to krásně čte.

20.08.2021 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Sice tento žánr nijak cíleně nevyhledávám,ale u této knihy jsem si fakt pošmákla.
Pěkný příběh,napětí a trocha té romantiky.

27.06.2021 5 z 5

Zvěrolékař mezi nebem a zemí Zvěrolékař mezi nebem a zemí James Herriot (p)

Další účinný lék proti trudomyslnosti.
Musím říct že od té doby co čtu Herroita se dívám na všechna zvířata uplně jinýma očima.

23.05.2021 5 z 5

Zimní muži Zimní muži Jesper Bugge Kold

Výborně napsaná kniha,čte se skutečně jedním dechem.Jak vidno válečná mašinérie sešrotuje každého a oběti jsou na obou stranách.
Měli vůbec na výběr?
Byl jejich strach víc než jejich morálka a veškerá předsevzetí?Mohli na svém osudu něco změnit?
A mohli vůbec byť jen tušit kam až je to všechno zažene?A kdyby to věděli,jak by se rozhodli?
Nic není černobílé a člověk není jen hodný nebo jen zlý.

14.02.2021 5 z 5

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

Jo jo hodně čtivá bichle.I jsem si ji brala do práce na odpolední a místo svačiny četla,ale odtrhnout se pak a jít zase makat to mi stálo nadlidské úsilí:).

21.11.2020 5 z 5

Sto zázraků Sto zázraků Zuzana Růžičková

Co víc napsat?Je to prostě úžasná kniha o výjimečné osobnosti.Život se s ní nemazlil,ale ona si vždy vybojovala své místo na slunci.Obdivuju její nezdolnou vůli jít si za svým snem.Ještě víc než pasáže z koncentračních táborů mě zasáhlo vyprávění o jejích pocitech po válce a taky jak se k ní a k její mamince zachovali jejich známí.
Paní Růžičková,hluboce před vámi smekám,prožila jste plnohodnotný život.

31.08.2020 5 z 5

Taková úsměvná oddechovka.Né že bych se u toho smála až bych brečela,ale pár vtipných momentů tam je.Teď se jdu vrhnout na Analfabetku:).

07.06.2020 4 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Je to bezesporu silný,strhující a napínavý příběh.Těžko říct zda Betty mohla byť jen tušit co ji čeká v rodné zemi jejího manžela.Každopádně obdivuji její vnitřní sílu a velkou odvahu.

26.05.2020 5 z 5

Heidi Heidi Johanna Spyri

Jedna z nejkrásnějších dětských knih všech dob.Ač je to přiběh starý více než sto let,stale nám má co říci a okouzluje další a další generace.

23.05.2020 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Tak tohle se mi opravdu moooc líbilo.Krásně napsaná čtivá kniha se zajímavým příběhem.

12.05.2020 5 z 5