katka.oo Online katka.oo komentáře u knih

Hra s ohněm Hra s ohněm Dana Stabenow

Další díl s Kate Shugakovou je jiný, je zajímavý a velmi dobrý, jak je již zmíněno v ostatních komentářích, detektivní práce zde jde trochu stranou a příběh se zabývá prostředím, lidmi, vztahy a náboženstvím, i přesto je knížka velmi čtivá a líbila se mi, další pokračování s Kate a všemi oblíbenou Obludou si určitě nenechám ujít.

31.01.2022 4 z 5

V temnotě V temnotě Mike Omer

Perfektní pokračování thrillerové série se Zoe a Tatumem, moc se mi knížka líbila a se všemi kladnými komentáři mých oblíbených souhlasím, milovníkům napětí vřele doporučuji a těším se na další díl.
Ps.: děda Marvin je borec :-).

23.01.2022 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Já jsem nadšená, skvělé čtení, sice trochu temné, beznadějné, ponuré a depresivní, ale nesmírně napínavé a velmi čtivé, předchozí 2 díly mě moc neoslovily, ale jsem ráda, že jsem dala Martinovi ještě šanci. Doporučuji.

13.01.2022 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Skvělé, perfektní, pro mě zatím nejlepší díl ze série, nedalo mi to a prostě jsem to musela do noci dočíst, pecka. Doufám, že autorka bude takhle dobře pokračovat i nadále… Milovníkům tohoto žánru knížku vřele doporučím.

06.01.2022 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Honzíkovu cestu jsem v dětství měla moc ráda a vlastně mám i dnes, krásná kniha, krásné ilustrace H. Zmatlíkové, čteno díky výzvě - kniha mého dětství.

03.01.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Velmi dobrá kniha od M. Klevisové, příběhy, které odkrývají stará (rodinná) tajemství a poodhalují dějiny mám moc ráda, tento příběh je navíc zasazen do malé vesničky pošumavských lesů, ne moc ideálního místa k životu s temnou minulostí, ponurá atmosféra, mezilidské vztahy, na okraj zločin, perfektní čtení, zaujaly mě pasáže o slovenských Rumunech a jejich zvycích a pověrách. Knížku vřele doporučím.

03.01.2022 5 z 5

Stezka mrtvých Stezka mrtvých Sara Blædel

Vzhledem k tomu, že jsem předchozí díly nečetla, jsem byla ze začátku lehce zmatená co, kdo, jak, ale postupně jsem se do příběhu ponořila a knížka se mi líbila. Napínavé, trochu tajemné, sympatické postavy, zajímavé téma severské víry, pěkná obálka, hlavně ta mě zaujala než jsem si knížku zarezervovala v knihovně a navíc se mi hodí do výzvy - kniha, v níž je postava na útěku/skrývá se.

03.01.2022 4 z 5

Ženská na odstřel Ženská na odstřel Martin Goffa

Další skvělý případ Marka ,,Terence” Vráze, krátké, ale velmi dobré, konec hodně napínavý, doufám, že další díly s Markem budou následovat.

26.12.2021 5 z 5

Rozsudek smrti Rozsudek smrti David Urban

Audiokniha ... nebylo to špatné, ale taky to určitě nebylo na 100%, místy hodně zdlouhavé popisy, hlavně ze začátku, to jsem se i trochu nudila, od poloviny se ale děj rozjel a konec dobrý, to jsem byla zvědavá, jak to celé dopadne, i když konec jsem tušila. Kdyby to šlo dám 3,5*, ale protože detektivky z českého prostředí mám ráda, přiklonila jsem se ke 4*.

13.12.2021 4 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Díky mým oblíbeným knižním přátelům zde na DK se opravdu dostávám ke skvělým knihám a tahle je z nich ta další, díky. Perfektní začátek další nové série, napínavé čtení, opět velmi sympatická hlavní dvojka vyšetřovatelů - agenta FBI a forenzní psycholožky, nemám nic, co bych vytkla a hned si rezervuju v knihovně další díl.

04.12.2021 5 z 5

Mezi světy Mezi světy Lucie Výborná

Skvělá moderátorka L. Výborná vypráví trochu o svém životě, ale hlavně o svých dobrodružných cestách, myšlenkách a pocitech při lezení po horách, které jsou její nedílnou součástí. Zajímavá kniha, hlavně ta část Antarktida, při té se mi tajil dech, to bych nikdy nezvládla, krásné fotky.

23.11.2021 4 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Perfektní, skvělé, od Lindy Castillo jsem zatím četla jen jednu knihu a moc se mi líbila, tak teď začínám celou sérii s Kate pěkně od začátku, už se těším na její další případy.

17.11.2021 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Velice povedená česká detektivka, sympatičtí hlavní vyšetřovatelé, hlavně Laura se mi líbí, připomíná mi Malin Forsovou od M. Kallentofta, dobré čtení, já jsem spokojená a doporučuji.

07.11.2021 5 z 5

Debutantka Debutantka Jan Gardner

Audiokniha.
Ke knize jsem se dostala náhodou a musím říct, že jsem velice příjemně překvapena. Nejprve ale musím vyzdvihnout skvělé načtení panem V.Fridrichem, už za Psa baskervillského jsem mu tleskala a teď taky nemohu jinak, skvělé, nevím jestli by mě čtená papírová forma bavila tak moc jako poslech.
A teď ke knize, vtipná detektivka z 20. let, kdy dcera pana velkopodnikatele vyšetřuje s pomocí jejich nového komorníka, kterého vydává za detektiva, vraždu kamaráda, já jsem se bavila, mě se to líbilo a ráda si přečtu i pokračování pokud bude.

16.10.2021 5 z 5

Zabije tě Zabije tě Charlie Gallagher

Skvělé pokračování série se sympatickými vyšetřovateli Maddie a Harrym, těžké téma týraných žen, to se mi nečetlo moc lehce, každopádně i tak doporučuji k přečtení a další díl si určitě nenechám ujít.

15.10.2021 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Kim a její parta mě zatím nikdy nezklamala a ani tentokrát se jim to naštěstí nepodařilo, super čtení. Zajímavé téma - talentované děti, malí géniové a jejich pozapomenutí sourozenci, sama bych tedy vraha nikdy neodhalila, doporučuji a těším se na další díl.

15.10.2021 5 z 5

100 přešlapů pro (ne)milovníky češtiny 100 přešlapů pro (ne)milovníky češtiny Červená propiska

Výborné a velmi užitečné pokračování knihy pro (ne)milovníky češtiny od Červené propisky. I při čtení druhého dílu jsem si procházela jejich předchozí knihu a opakovala si diktáty, baví mě to, moc se mi líbí jejich láska k češtině a doufám, že časem bude i nějaká další kniha.

27.09.2021 5 z 5

Korálky z klokočí Korálky z klokočí Naďa Horáková

Knížka nebyla špatná, ale asi jsem čekala o malinko něco víc, nicméně i tak se mi příběh líbil, přečteno jedním dechem, taková víkendová jednohubka.
Česká autorka, česká detektivka, trocha té vesnické romantiky, zašmodrchané dávné rodinné vztahy a tajemství, vyřešení vraždy, dávám plné 4* a čteno i díky výzvě - děj z vesnice.

26.09.2021 4 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Velice dobré čtení, knížka mi chvíli doma ležela než jsem se do ní pustila a jsem příjemně překvapena, dobře se mi četla, zajímavé prostředí anglické Cumbrie, Poe a Tilly hodně sympatická dvojka, určitě se pustím i do dalšího dílu a doporučuji.

25.09.2021 5 z 5

Supi v hotelu Continental a další zápisky ředitele zoo Supi v hotelu Continental a další zápisky ředitele zoo Miroslav Bobek

Další příjemné povídání ze života pražské zoo z pera pana ředitele Bobka, i tato kniha se mi moc líbila, pěkné fotky, pěkné čtení.

12.09.2021 5 z 5