Kate84

Něžná náruč rodičůNěžná náruč rodičůEva Kiedroňová

Kniha je inspirujici, je to navod, jak zacit s manipulaci. Tigrik a klokanek mi vzdy miminko uklidni i z toho nejvetsiho place a na odrihnuti a koliku je to nejlepsi. Za to by mela byt Nobelovka pro autorku. Kolik deti si to musi odtrpet a to nase se vzdy krasne uklidni a odrihne. Doporucuji! Samozrejme vzdy je co zlepsovat, satky a nositka bych uvitala v modernejsim pojeti a fotky a uvodni obalku take. Dost to mlade lidi odrazuje a ja byla taky na pochybach, kdyz jsem to prvne zhledla.

12.12.2020

Nebezpeční lidéNebezpeční lidéHenry Cloud

Je to trochu moc pánbíčkářské. Nevěřící člověk se musí trochu přemáhat a ignorovat tyhle narážky/urážky. Ale dá se z toho vycházet a dozvědět se, co kde děláme špatně, protože každý jsme tak trochu nebezpečný... :)

26.08.2019

Věci, které uvidíte, jen když zpomalíteVěci, které uvidíte, jen když zpomalíteHaemin Sunim

Kouzelná knížečka, která se bude krásně vyjímat v mojí knihovně. Budu se k ní vracet, je v ní tolik nesmrtelný pravdy... Ale čtěte pomalu.

11.07.2019

Město ztracených dušíMěsto ztracených dušíC. Clare (pseudonym)

Naprosto boží dílo. Tohle se nedá než doporučit, je tam úplně všechno, co se čeká od dívčí fantasy. Další díl doplňuje další skládačku. Těším se na poslední knihu.

11.07.2019

HanaHanaAlena Mornštajnová

Skvěle napsané, příběh neskutečný. Čtivé od začátku do konce! Je to vlastě rodinná sága, válka a jedna krabice připitomělejch větrníků.

23.05.2019

Temná půleTemná půleStephen King

Zajímavý námět, ale nakonec jsem to čtení sama tak rozmělnila, že těžko říct, kdo je strůjcem ne úplně dobrého dojmu...

13.09.2017

Starý krajStarý krajDörte Hansen

Docela příjemný čtení před spaním, občas trochu strašidelný, jinak docela realistický.

20.12.2016

BábovkyBábovkyRadka Třeštíková

Docela dobrý čtení, jen že se každá postava chovala stejné, v každém věku a rozpoložení. Jinak jsem se v postavách orientovala docela dobře.

12.10.2016

Město z popelaMěsto z popelaC. Clare (pseudonym)

Bezva čtení, tak trochu alegorie k dnešním problémům lidstva v líbivém a akčním obalu.

13.09.2016

Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždyPaní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždyJosef Bernard Prokop

Kniha by mohla mít víc zvratů a mohla by být i trochu víc výstřední. Je to takové lehounce unylé a moc to nepřekvapí, ovšem popis atmosféry a prostředí je super. Je to oddechovka, ale nic jiného jsem ani nechtěla.

26.04.2016

MalevilMalevilRobert Merle

Kniha je neuvěřitelně napsaná. Začátek je hodně zvláštní a člověk zapomene, proč si vlastně zvolil tuhle knihu a dostane se do děje a najednou prásk a je po všem. Všechno je tak realistický, že se vsadím, že další generace, která si to přečte se bude ptát svých rodičů, jestli se to fakt stalo. Nechápu, jak to může být tak detailně popsaný, i když pár nesrovnalostí by se tam jistě našlo, ale přesto. Nicméně mi hrozně vadí, že se nakonec nic nedovíme o původu a rozsahu katastrofy. Potřebuju pokračování, protože takhle mě to docela dost zklamalo. Prostě to nemůžu přijmout jen tak, bez vysvětlení nebo doslovu. Je tam sice bezva konec, ohledně všech postav, ale to mi nestačí...
Trochu jsem čekala, že z Miette se vyklube nějaká nákaza atp., ale že nikoho nezačal bolet ani zub, je celkem mimo. Naopak se mi líbilo vylíčení útočných tlup všude kolem.

02.03.2016

Hra o trůnyHra o trůnyGeorge R. R. Martin

Nejlepší kniha za posledních pár let!

07.07.2015

1Q84: Kniha 1 a 21Q84: Kniha 1 a 2Haruki Murakami

Od Murakamiho jsem na konci každé knihy teda čekala něco víc. První závěr mě lehce vytočil a závěr druhé knihy se mnou neudělal vůbec nic. Jinak samotný děj byl super a četlo se to dobře, jen je škoda, že je to tak rozkouskované...

19.05.2015

StalkerStalkerArkadij Strugackij

Super scifi kniha, není nad ni. Hlavní hrdina je tak uvěřitelný, až to bolí. Všechno je tak reálné a příliš podobné skutečnosti, tedy alespoň pro naši polovinu světa. Ta druhá z toho může mít trochu mindrák a hlavobol... Kniha má spoustu otázek k zamyšlení a jedině doporučuji!

29.11.2014

Muzeum prazvláštních věcíMuzeum prazvláštních věcíAlice Hoffman

Kniha je čtivá, ale nějak mě nedokázala vtáhnout do děje. Četla jsem ji bez zájmu o hlavní postavy, scény a detaily jsou popsány krásně, ale děj se celkově trochu za tím vším loudá ačkoli se nedá říct, že by kniha byla málo akční... nevím nesedlo mi to úplně, ale rozhodně to bylo pěkné počtení. Navíc se příběh odehrává na pozadí skutečných událostí.

27.11.2014

DoktorkaDoktorkaHenry Denker

Kdo si myslí, že to bylo o svatbě, vyléčení a povýšení, knihu buď nečetl nebo fakt nevim... Ale zas taková bomba to nebyla...

19.09.2014

Bertha von Suttner: Život pro mírBertha von Suttner: Život pro mírBrigitte Hamann

Velká a nafouklá nuda... škoda.

04.09.2014

TalismanTalismanNicholas Sparks

Příběh má větší potenciál, než jak jej autor zpracoval. Nicméně atmosféra je vybarvena opět skvěle a vedlejší postavy jsou výraznější než hlavní, čímž kniha opět vybočuje z řady. Navíc se čte výborně a je to opět příjemné relaxační čtivo.

08.07.2014

To nejlepší z násTo nejlepší z násNicholas Sparks

Poutavě napsáno, děj má spád, vše odsejpá rychle, zápletka je neotřelá, kniha není přeslazená, konec se čtenář má dovtípit. Vše perfektně připraveno a sestaveno, už vidíme ten film a nemůžu se dočkat. :-) Tohle byla moje prvnotina od autora, jsem zvědavá, jestli jsou i ostatní knihy tak vkusné, nevtíravé a zábavné.

07.05.2014

Obnažená PařížObnažená PařížStephen Clarke

Paříž očima angličana, no jaké to může být? :-) Vtipné, věcné, předpojaté...

25.04.2014

PředvoláníPředvoláníJohn Grisham

Hezky napsané a dobře čtivé. Ale pointa veskrze žádná.

11.03.2014

Arabský svět – jiná planeta?Arabský svět – jiná planeta?Emíre Khidayer

Zajímavý pohled na arabský svět očima našince. Bez předsudků a navíc z pohledu evropské ženy, která už něco o Arabech ví.

28.02.2014

Stíny na NiluStíny na NiluKate Furnivall

Kniha je náramně příjemná. Je docela dost čtivá, ale malinko tam chybí dějový spád. Nicméně autorka umí krásně vykreslit atmosféru. Děj je sice nabitý zápletkami, ale tak nějak do sebe nezapadají, tím pádem se ani moc nedá předpokládat jejich rozuzlení. Kniha se mi četla velmi dobře a proto dávám vyšší hodnocení i na úkor hloubky knihy, kterou moc neoplývá.

02.02.2014

Pýcha a předsudekPýcha a předsudekJane Austen

Jednu hevězdičku ubírám za to, že jsem si knihu nepřečetla dřív. Asi by mě i víc dojala a zasáhla. Každopádně takovou parádu a pobavení jsem nečekala, ironie a humoru si cením nejvíce, díky tomu to nebyla klasická červená knihovna, ale roztomilé čtení. Elizabet je skvělá a pan Darcy... kdo by se v něm taky vyznal :-)

17.12.2013

Impresionisté: Soukromé životyImpresionisté: Soukromé životySue Roe

Kniha by byla zajímavá, kdyby byla napsaná vytříbenějším způsobem. Příběh samotný je zajímavý a finanční stránka věci k impresionistům patří, celý jejich život se točil bohužel i kolem peněz. Ale jeden odstavec na jednu stranu je trochu těžko stravitelné čtení. \je to psáno horkou jehlou.

28.10.2013

TajemstvíTajemstvíRhonda Byrne

Knihu jsem dočetla až do konce jen proto, abych zjistila jak moc primitivní a hloupá ve skutečnosti je. A je to vážně katastrofa a totální vymývání mozků - je to totální hloupost a omezování svobodné mysli, ale když to někdo chce... jen prosím, ať jde do toho.

22.09.2013odpad!

Mapa časuMapa časuFélix J. Palma

Název knihy je dost zavádějící, nečekejte od toho fantastický román o cestování v čase, budete zklamaní. Děj je rozdělen do tří částí, první je docela zajímavá, ale náhle zjistíte, že o klasické cestování časem to není, další epizoda je naprostá katastrofa a poslední se vleče ve stejném duchu, jen poslední dvě kapitoly se snaží z toho udělat šílený zvrat a hlubokomyslnou myšlenku... Jinak je na těchto stránkách naznačeno, jak by román vypadat neměl a bohužel jde přesně o tento případ... aby to nevypadalo, tak autor ještě na závěr dopsal, že se s tím pachtil rok a půl. Jediné co mě docela bavilo byla vypravěčská linie a proto si myslím, že autor má navíc. Vzhledem k tomu, že se jedná o trilogii (druhý román již vyšel El mapa del cielo), tak uvidíme, třeba z toho nakonec něco bude. Jinak je kniha poměrně čtivá a knihy Wellse neznám, takže to mě možná také ochuzuje o požitek z tohoto díla.

18.08.2013

Tichá hrůzaTichá hrůzaTomáš Korbař

Hororová klasika dřívějších dob, kdy se nechává průchod fantazii a převládají povídky s otevřeným koncem. Velmi příjemná záležitost.

12.08.2013

Volání černé kachnyVolání černé kachnyEva Bešťáková

V této knize jsem se kdysi poprvé setkala s otevřeným koncem a nemohla jsem uvěřit, že kniha může skončit i takto. Zanechalo to ve mě tak hluboký dojem, že dodnes používám přirovnání "Dopadlo to jako s Černou kachnou". Ovšem nic víc si už z knihy nepamatuji, jen ten silný dojem nazávěr.

17.07.2013

Muži, kteří nenávidí ženyMuži, kteří nenávidí ženyStieg Larsson

Kniha obsahuje několik zápletek a zajímavých propojení, několik rozuzlení, která trochu čekáte, trochu tápete, ale ve směs je napsaná velmi dobře. Jedním dechem jsem ji však nečetla, jsou tam pasáže, které je těžké strávit, někdy se člověk bojí otočit stránku, co bude dál. Nedělalo mi však problém dočíst knihu do konce, ikdyž si už člověk říkal, že dál už nic nového nemůže být... Mám z díla trochu smíšené pocity, ale vzhledem k tomu, že detektivky příliš nevyhledává, toto je jedna z těch lépe ztvárněných. Začátek je velmi poutavý, atmosféra a postavy jsou popsány velmi dobře, pak se možná budete chvilku nudit, ale tak nějak příjemně a nazávěr si řeknete, že to byla celkem pěkná jízda!

04.07.2013