Kate84 Kate84 komentáře u knih

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Jedna z mých neoblíbenějších knih. Je napínavá a zároveň odpočinková. Mnoho dějových zvratů, má to spád, čte se velmi dobře. Vše do sebe zapadá, pro laika je to srozumitelné a jakoby vše bylo podle pravdy. Chytlavé, sympatické čtení se sympatickým hrdinou, který je stále v akci. Doporučuji.

02.10.2012 5 z 5

Klub Pickwickův Klub Pickwickův Charles Dickens

Kniha mne nezaujala, příliš popisná. Popis každé postavy je velmi zdlouhavý a pohled dětskýma očima je vybarven dosti divoce. Žádné napětí, žádné zvraty.

02.10.2012 2 z 5

Hladový příliv Hladový příliv Amitav Ghosh

Kniha mne ničím neoslovila, ani jsem ji nedočetla. Dobré vykreslení postav je jediným plusem. Pokud vyhledáváte odpočinkové čtení bez napětí a z prostředí Indie, mohu jen doporučit. Třeba se prokoušete k jádru pudla.

02.10.2012 2 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Výborná kniha, která chytne za srdce a ukáže co všechno je/bylo/bude možné. Zásadní čtení, které není možné vynechat. Kdo nepřečetl, jakoby nežil. Není to nic veselého ani odpočinkového, ale napínavé až do konce.

02.10.2012 5 z 5

Eleazar aneb pramen a keř Eleazar aneb pramen a keř Michel Tournier

Velmi chytlavá a zajímavá kniha, která ne náhodou má v názvu symboliku z Bible. Ačkoli jako bezvěrec jsem Knihou knih nepoznamenaná, Eleazar aneb pramen a keř mne nadchnul. Stejně tak mého učitele dějepisu, který mi knihu o své hodině zabavil :-)

02.10.2012 4 z 5