Hladový příliv

Amitav Ghosh patří mezi známé atutory současného multikulturního románu. Na rozdíl od svých kolegů totiž neustrnul v jediné poloze popisující pocity příslušníka jiného etnika v rámci bílé většiny. V každém dalším románu prozkoumává stále nová zákoutí rodné Indie, a stává se tak odborníkem seznamující čtenáře se životem zdejších obyvatel. Svůj nejnovější román Hladový příliv, jenž vyšel v londýnském nakladatelství Harper Collins roku 2004, autor situoval do exotického prostředí ganžské delty, místa neustále přetvářeného mohutným mořským přílivem, zasahujícím až 300 km do vnitrozemí. V tomto nepříznivém místě tvořeném tisíci ostrůvky pokrytými mangrovníkovými džunglemi se odehrává každodenní boj o přežití a o udržení lidské důstojnosti. Sundarbanské ostrovy jsou nejen místem nekonečných močálů, ale také domovem bengálského tygra, kterému za oběť ročně padnou stovky domorodců. Je to nejspíš jedno z posledních míst na světě, kde ještě stále vládne příroda svými nezlomnými zákony....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11308/hladovy-priliv.jpg 3.621
Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, BB art

The Hungry Tide, 2004

Kniha Hladový příliv

šmudlík
01.05.2019

Kniha se mi moc líbila. Je to takové oddychové čtení. Sice je pravda, ze začátku trvá, než se děj rozběhne. Ale později je kniha velmi čtivá a konec je velice překvapivý. Za mě super.

Petruše90
29.10.2017

Pořád jsem čekala na nějakou akci, ale pořád nic. Až konec byl napínavý. To ale vůbec nevadilo, protože i tak jsem se neskutečným způsobem do knihy začetla. Autorův popis prostředí, příběhů postav, prolínání různých linií dějů, ve kterých jsem se konečně neztrácela. Super čtení do pohody, doporučuji :)

VerčaFF
21.08.2017

Velice příjemné čtení. Kniha, ve které nenajdete moc akce, ale zato krásné prostředí, hlubokou atmosféru a neobyčejné lidské příběhy. Autor velice pěkně popisuje indickou přírodu, úplně si dokážu představit ty mangrovy, bahno a delfíny, tygry a krokodýly.

Kate84
02.10.2012

Kniha mne ničím neoslovila, ani jsem ji nedočetla. Dobré vykreslení postav je jediným plusem. Pokud vyhledáváte odpočinkové čtení bez napětí a z prostředí Indie, mohu jen doporučit. Třeba se prokoušete k jádru pudla.

Amitav Ghosh
americká, 1956