Eleazar aneb pramen a keř

Román světově proslulého autora, předního představitele současné francouzské prózy. Příběh venkovana, jenž v r. 1845 opouští s ženou a dětmi rodné Irsko, tehdy sužované hladem, a vydává se do Ameriky. Když na cestě do Kalifornie dorazí do Coloradské pouště, jako by se rázem ocitl ve světě Bible a sám znovu prožíval Mojžíšovo drama....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19400/eleazar-aneb-pramen-a-ker-3bq-19400.jpg 4.412
Vydáno, Argo

Eléazar ou la Source et le Buisson, 1996

Kniha Eleazar aneb pramen a keř

Maanna
05.06.2020

Příběh irského pastýře a pastora, který opouští rodnou zemi, pojatý jako paralela k osudům Mojžíše. Místy je příběh okořeněn prvky magického realismu, celá mozaika vzniká ze střípků událostí ze života Eleazara a jeho rodiny. Silnou stránkou jsou postavy, zejména Eleazarova dcera Coralie. Možná jen to propojení s osudem Mojžíše nemuselo být během příběhu tolik zdůrazňované - nápad i provedení jsou skvělé, ale autor se nevyhnul tomu, aby čtenáři paralely nepodstrkoval až pod nos, aby je náhodou někdo méně bystrý nepřehlédl, což mi vždy přijde trochu otravné.

Kate84
02.10.2012

Velmi chytlavá a zajímavá kniha, která ne náhodou má v názvu symboliku z Bible. Ačkoli jako bezvěrec jsem Knihou knih nepoznamenaná, Eleazar aneb pramen a keř mne nadchnul. Stejně tak mého učitele dějepisu, který mi knihu o své hodině zabavil :-)