Kate_Hall Kate_Hall komentáře u knih

Dárce Dárce Lois Lowry

Samostatný příběh, je naprosto úžasný, dobře smyšlený... Je to zkrátka dobrý příběh, který je napsán v jiném světě, ale odráží se od našeho světa. vede k zamyšlení a každý si v něm najde něco jiného. Trochu mě zklamal poměrně rychle ukončený konec, ale aspoň to člověka nenechalo nezapomenout na knížku a přemýšlet o tom jak to skončilo, proč, co to ostatním dalo... O této knize by se dalo povídat celý den.

PS: Zdá se mi to, nebo to je něco jako zkrácená verze Divergence ?

07.10.2017 4 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Je úžasné jak autor dokázal vymyslet tolik zápletek a rozuzlení. Nevěděla jsem ani v předposlední kapitole jak to nakonec dopadne a to už je co říct. Tedy, klaním se autorovi Jamesu Dashnerovi. Ohromilo mě Thomasovo chování, má obrovskou odvahu, snaží se dohodnout mírumilovně i když se dokáže bít. Kniha ve mě zachovala díru přemýslení. Nemohu se dočkat až přečtu 3. díl ale zároveň nechci ukončit ten skvělý příběh.

05.10.2017 5 z 5

Dračí posel Dračí posel Rachel Hartman

Od knihy jsem čekala mnohem víc...
Za mě příliš mnoho postav, moc zapletený děj, v knížce se nic neděje. No, děje se tam něco ale nedokáže tě to strhnout do čtení, párkrát jsem se sice začetla ale to jedině na 2-3 stránky možná i na celou kapitolu. Za mě veliké zklamání. Autorka měla moc skvělých nápadů ale snažila se je vtěsnit do jedné knihy a to se jí vymstilo - takto na mě kniha působí. Pokud vyjde další díl, nevím jestli si ho přečtu.

01.10.2017 3 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Skvělá kniha ! Je úžasné jak dokáže spisovatel vyprávět tak dlouho o jedné události a rozvíjí a přitom vás kniha pořád baví ! Kniha, kterou by si měl každý přečíst.

27.09.2017 5 z 5

E-mail ze záhrobí E-mail ze záhrobí Terence Blacker

Taková jednohubka na odpočinkovou četbu. Krátký horor který se dobře četl, ale moc nevystrašil.

24.09.2017 4 z 5

Sedmikráska Sedmikráska Eduard Petiška

Takové normální pohádky, mnoho z nich jsem neznala za což jsem ráda. Někdy se ale zdlouhavě četly.

24.09.2017 2 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Občas jsem si nějaké věci nedokázala vůbec představit, což mě trochu zadržovalo u čtení knihy. Jinak byla kniha nádherná, čtivá, s dobrým dějem. Pro mě byla rozhodně lepší než film, až se mi skoro zdá že ve filmu bylo 20% děje jinak...

16.09.2017 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Tohle to, to bylo úžasné ! Od čtení jsem se nemohla hnout, příběh mě k sobě připoutal a nepustil. Nevím, jestli je to lepší než první díl, myslím že na tom jsou to stejně. Příběh je naplněný mnoha emocemi, u příběhu jsem se smála, nadávala, řvala, brečela... Ten příběh je dokonalý, tajemství a jejich rozuzlení, které se pomalu dostávají na povrch, lži a pravda.

10.09.2017 5 z 5

Příšerné příběhy z temného tunelu Příšerné příběhy z temného tunelu Chris Priestley

Kniha měla velice zajímavý děj, příběhy v jednom příběhu a ještě víc... Nevídané.
Četla se velmi rychle a příběhy na mě působily stejným dojmem jako na hlavního hrdinu.

10.09.2017 5 z 5

Volání z hlubin Volání z hlubin Tanya Stewner

Knížka se četla svižně a měla okouzlující děj, autorka má skvělou představivost která dovedla knihu k té správné cestě. Překlad byl výborný. nejvíce se mi líbilo jak autorka dokázala popsat charaktery postav aniž by se moc rozepisovala, ba vůbec se nerozepisovala a přitom vše do sebe skvěle zapadalo.

01.09.2017 5 z 5

O dívce, která se propadla pod Čarozem do víru Bujaření O dívce, která se propadla pod Čarozem do víru Bujaření Catherynne M. Valente

Moc nevím co si o této knize myslet. Kniha se nehorázně táhla, do čtení jsem se musela nutit a každá stránka jakoby trvala věčnost. Ale přečetla jsem ji.

Musím ocenit autorčinu představivost, snahu, to jak rozvíjela věty či slova, a originalitu.

Normálně bych dala té knížce 2 hvězdičky, ale uchvátil mě ten konec, který byl tak skvěle napsaný. Doslova jsem cítila to štěstí co cítila September na konci příběhu... Nakonec jsem ráda že jsem si ji přečetla a dočetla

31.08.2017 3 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Kniha byla naprosto úžasná a četla se jedním dechem. Jsem ráda že nechala autorka knihy konec otevřený, protože už jsem zvědavá co se dočtu ve druhém dílu ! Knížka mě nutila pořád myslet kdo je kdo a jak to dopadne, pro mě tedy spokojenost. Někdy mi vadilo jak se dalo pokračování trochu vyčíst.

30.08.2017 5 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

Kniha mě vyloženě nadchla, zatím nejlepší kniha kterou jsem kdy četla. Někdy jsem při čtení zapomněla, že je to jen kniha, byla to hra i pro mě.

29.08.2017 5 z 5

Zápisky křídlem a kopyty Zápisky křídlem a kopyty Iva Peřinová

Iva Peřinová přenesla příběhy řecké mytologie do formy této knihy, která není vůbec nudná a skvěle se čte. Můžete ji přečíst stokrát a stejně ji budete rádi číst.

17.08.2017 4 z 5

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

Příběh byl originální, dobře napsaný. Četla se rychle a určitě budu číst i pokračování. jen mě trochu zaskočilo, že byla knížní děj ukončen, a nerozvinul v mé mysli žádné otázky na další díl.

13.08.2017 5 z 5

Pražské legendy Pražské legendy František Langer

Četla jsem teď kvůli čtenářské výzvě, krásné ilustrace a příběhy.

13.08.2017 3 z 5

Had Had Jeff Stone

Je to spíše taková jednorázovka, příběh zajímavý, dobře napsaný ale další i předchozí díly ( ne nečetla jsem je ) bych dobrovolně nečetla

07.08.2017 3 z 5

Četla se velice rychle, je to skvělá knížka. Příběh je úžasný a fantastický :). Trochu mi vadilo že jsem už v půlce předpovídala jak to dopadne.

04.08.2017 4 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Je to knížka jako Fantastická zvířata a kde je najít, tedy, je to taková učebnice o famfrpálu. Pokud jste milovníkem světa Harryho Pottera a nevadí vám tato forma psaní, knihu si zamilujete. Dozvíte se v ní historii a zajímavosti, díky kterým budete o trochu víc znát Harryho svět. Knížka byla skvělá, nevadila mi ta učebnicová forma, ale každý to má jinak.

04.08.2017 5 z 5

Kniha byla napsána jako učebnice se mi zdálo, ale bylo to zábavné, poučné (fanoušek Harryho Pottera věděl více o s jeho světě ).

04.08.2017 4 z 5