katallinka katallinka komentáře u knih

Temné blues v New Orleans Temné blues v New Orleans František Kotleta (p)

Opět dost bizár, který ale funguje a stále mě baví, až mi bylo na konci líto, že je to poslední díl série.

20.06.2023 3 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Opět povedený díl. Případy jsou vždycky hrozně zajímavé a dost zamotané. Takže jediné, co bych vytkla je délka. Nicméně, co ten konec ?! Brzo musím zjistit, co to všechno znamenalo a pustit se do dalšího dílu.

08.06.2023 4 z 5

Moc příjemné překvapení. Celkem mě překvapuje hodnocení, protože knížka se skvěle četla, byla originální, vtipná, romantická, občas i dojemná a samozřejmě plná pikantních scén.

08.06.2023 4 z 5

Pomsta ze záhrobí Pomsta ze záhrobí Andrew Hall

3,5* Není to žádná vysoká literatura, ale jednohubka na jedno odpoledne. Vůbec jsem nevěděla do čeho se pouštím, ale musím říct, že jsem mile překvapená a příběh byl napínavý a zábavný. Vadil mi pouze hovorový jazyk v textu, občas mě to při čtení rušilo.

07.06.2023 4 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Knihy autorky jsou vždycky sázkou na jistotu a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Začátek knihy je dost pomalý, ale skvěle to kompenzuje konec, který je hodně napínavý. Tentokrát není romantická zápletka tou hlavní, což mě malinko zklamalo. Celkově se kniha skvěle čte! 3,5*

29.05.2023 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kdyby to byla první kniha autorky tak dám určitě 5*, ale první tři mě holt zasáhly víc. Velmi povedená kniha o osudech 3 silných žen a jejich partnerů. Skvělá sonda do života lidí žijících ve 20.století. Opět přečteno jedním dechem. Moc doporučuji!

27.05.2023 4 z 5

Magie havranů Magie havranů Margaret Rogerson

Věděla jsem, že hodnocení není nic moc, ale doufala jsem, že to bude o dost lepší čtení. Děj byl zmatený a chyběla nějaká pořádná zápletka. Celou dobu jsem si říkala, má to všechno nějaký význam? Ale ani na závěr jsem ho neobjevila.

25.05.2023 3 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Výjimečně musím říct, že se mi film líbil více než kniha. Nicméně Gaimanův styl mi úplně nesedí, takže jsem to malinko čekala. Příběh je rozhodně zajímavý a čte se dobře. Pouze konec je podle mě dost useknutý.

24.05.2023 3 z 5

Útěk do pekel Útěk do pekel František Niedl

Opět jsem překvapena a nadšena z toho, jak pan autor dokáže napsat skvěle snad každý žánr! Tentokrát byl hlavní hrdina neskutečně nesympatický a měl v životě obrovské štěstí, které si snad ani nezasloužil vzhledem k tomu, jak k životu a okolí přistupoval. Nicméně příběh byl skvělou sondou do života ve světě ve 40. letech. 3,5*

21.05.2023 4 z 5

Ian Ian Lauren Layne

Zase jednou romantika, která mě moc bavila a nepřipadala mi hloupá. Dialogy mezi postavami byly vtipné a zápletka se povedla. Doufám, že budu mít možnost si přečíst i další díly.

14.05.2023 4 z 5

Vlaštovčí kopec Vlaštovčí kopec Donna Everhart

Velmi zajímavá a originální kniha o těžkém životě v pracovním táboře. Zase trošku jiné prostředí k poznávání historie Ameriky. Kniha byla dost drsná a řešila otázky, které dodnes rezonují společností. Část z pracovního tábora byla nejlepší, konec se pak dost vlekl a zbytečně protahoval.

08.05.2023 4 z 5

Cesta na vrchol Cesta na vrchol Ewelina Dobosz

Po dlouhé době romantika (erotika), která mě hned chytla a čtení mě bavilo celou dobu. Nápad s romantikou cestou na Everest mi připadá geniální. Autorka nádherně vykreslila prostředí a klidně tam toho mohlo být více. Hlavní hrdinové mě oba moc bavili a zápletka z minulosti přidala knize na čtivosti, protože jsem rychle chtěla vědět, co se stalo, takže jsem otáčela jednu stránku za druhou. 4,5* a určitě chci další knihy autorky.

02.05.2023 4 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

Od knížky jsem měla hodně vysoké očekávání. Česká autorka, navíc skvělé hodnocení. U mě se, ale dostavilo celkem velké zklamání. Hrozně mi vadilo chování hlavních hrdinu a chyběla mi tam jiskra mezi nimi. Začátek byl pouze o šikaně na pracovišti a to mě hrozně odradilo a pak už to bohužel pro mě nemohlo nic zlepšit. Knize se rozhodně nemůže upřít čtivost a asi i nápad, který za mě bohužel moc nefungoval. I když nerada dávám českým autorům nízké hodnocení, tak 2,5*.

02.05.2023 3 z 5

Vlci zimy Vlci zimy Tyrell Johnson

Obecně mám moc ráda postapo, ale tohle bylo tak skvělé čtení. Nemohla jsem se odtrhnout. Válka, nemoci jsou teď dost aktuální, takže mě při čtení občas až mrazilo. Hlavní hrdinka se tady moc povedla, byla dost rázná a vtipná, i když měla těžký život. Klidně bych brala další díl.

30.04.2023 5 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Většinou nemám ráda knihy o životě záporáků, ale tohle bylo skvělé, stejně jako celá série. Do téhle knížky jsem se pustila dlouho po přečtení celé série, takže jsem se občas ztrácela ve jménech. Levana byla stejně hrozná jako v předchozích dílech. Autorka ji skvěle popsala jako naprosto zaslepenou, sobeckou a zlou postavu.

29.04.2023 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Podobné knihy většinou nevyhledávám, ale jsem moc ráda, že jsem se do knížky pustila. Byl to moc pěkný romantický příběh, takové pohlazení po duši.

29.04.2023 4 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Skvěle propracovaný příběh! Weaver píše knihy od kterých se nejde odtrhnout.

29.04.2023 4 z 5

Pláč zavržených předků Pláč zavržených předků Angela Slatter

Opravdu hodně temná pohádka, občas jsem byla dost překvapená nad změnou tempa a dost drsnými zvraty. Příběh byl zajímavý, ale nějak jsem se do knihy nemohla začíst. Navíc konec byl dost zvláštní, takže 3,5*.

27.04.2023 3 z 5

Pařížská knihovna Pařížská knihovna Janet Skeslien Charles

Četla jsem lepší knihy na toto téma. Nicméně příběh pěkně odsypal a prostředí knihovny je vždycky skvělé.

27.04.2023 4 z 5

Příbeh římského setníka Příbeh římského setníka Gary M. Burge

Kdyby se takto psala odborná literatura, tak nečtu nic jiného. Kniha se mi moc líbila, bylo to zajímavé čtení z hlediska faktografie a zároveň dost napínavý příběh. Na konci bylo na můj vkus příliš náboženství, jinak by kniha dostala plný počet hvězdiček.

17.04.2023 4 z 5