Kat9 Kat9 komentáře u knih

Papírová města Papírová města John Green

Kniha se mi vážně líbila,ale Margo to celé zkazila.Líbil se mi ten začátek a konec se mi zdál dojemný,ale vprostřed mě štvalo,jak Quentin pořád přemýšlel jen o Margo,Margo,Margo...I když vlastně o tom ta knížka byla.Takže za Margo * dolů.
Teď mě vážně štve,že je jí můj komentář plný.

03.07.2015 4 z 5

O malém tygrovi O malém tygrovi Libuše Palečková

Hezká knížka,krásné obrázky.

28.01.2014 5 z 5

Konec snění Konec snění Jacqueline Wilson

Už se moc těším,až si ji přečtu.

30.09.2012 5 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Tuto knihu četla koncem loňského léta, ale nakonec jsem posledních asi sto stran dočetla až teď. Nemyslím, že je to vina té knihy, já to tak celkem často mám, že poslední knihu prázdnin nedočtu. Teď jsem se k ní impulzivně vrátila a ty poslední stránky jsem dočetla během jednoho dne a byla jsem z knihy tak trochu zhypnotizovaná, což asi odpovídá ději. Nikdy jsem asi podobnou knihu nečetla, nejvíc se tomu blíží asi Cizinka. Celkově mě na tuto autorku nalákalo krásné video na youtube od mami z Knihánkova. Navíc jsem tuto knihu prostě našla doma v knihovně, jakoby se mi sama zjevila.
Řekla bych, že 90% kniha se zpočátku čte poněkud těžce, styl psaní autorky a uspořádání textu pro mě bylo složitější k orientaci. Děj byl zajímavý, i když chování postav (zejména těch současných), jsem občas moc nechápala. Hlavní postava Jo byla zřejmě ze všeho tak vedle, že se jejímu chování na jednu stranu asi ani nedivím. Celkově byla spíš takovou loutkou. V knize byly i milostné scény (spíše naznačené než detailně popsané), které ovšem z 90% byly prakticky znásilnění. Pokud tedy někdo čeká romantiku jako u Cizinky, tak tohle nebude to pravé.
Věc, která mi vadila, bylo to, že zde nebylo dost popsáno, čím byla Matylda významná, nějaké její činy jako paní hradu, paní svých poddaných. Z knihy mi spíše přišla jen jako žena podléhající svému muži, jen s ostřejším jazykem.
Na knize se mi naopak líbila atmosféra. Měla jsem z ní podobný pocit, jako bych se skutečně procházela po nějakém středověkém hradě plném duchů. Nějakou dobu po dočtení jsem ještě měla ze všeho husí kůži. Rozhodně to není žádná feel-good romance, čtěte to v období, kdy budete mít čas to zpracovat. Myslím, že se jedná o zajímavý náhled do života ve středověku. Od autorky plánuji zkusit i další knihy.

10.06.2023 4 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

(SPOILER) Tohle je podle mě zatím nejlepší kniha, kterou jsem od autorky četla. Rozhodně je zatím nejvíce akční ze všech. I tady si vyskytlo pár neakčních míst, jako u této autorky vždy, ale podle mě tady bylo mnohem více akce než jen v posledních 100 stranách. Miluju tuto sérii. Za mě nejlepší od Maasové. Přála bych si, aby autorka v budoucnu napsala něco podobného s méně romantikou a více high fantasy. Zde je vidět, že na to rozhodně má. Tím ale neříkám, že se mi její romantika nelíbí, jen je fajn, když to projednou není to hlavní téma knihy. Osobně se moc těším na vývoj vztahu Doriana a Manon (aka mých dvou oblíbených postav) a taky na další páry, o kterých už z fanartů vím, že vzniknou.
U Maasové musím hodně ocenit, jak tady dokázala pracovat s více POV. Moc se mi líbili kapitoly z pohledu Doriana, když byl posedlý. Dodávalo to příběhu grády. Taky mě hodně bavilo vše, co se dělo v táboře čarodějnic. Kaltain je líto. Zaujala mě i nová postava Elide. Jsem zvědavá, kdy se setká s Aelin. Taky mě překvapil plot twist s králem, který jsem, ani přes všechny spoilery, co vím, nečekala.
Každopádně každému doporučuju vyhýbat se spoilerům o této sérii, ačkoli to může být těžké. Mně mrzí, že jsem si tak hodně věcí prozradila. I když aspoň pořád méně než o Dvorech.

10.06.2023 5 z 5

Witch Komiks 1-3 Witch Komiks 1-3 Elisabetta Gnone

Naprostá klasika a nostalgie, kterou prostě nelze nemilovat. W.I.T.C.H. forever!

16.08.2022 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Sice jsem původně chtěla dát 4 hvězdičky, protože ne všechno mi úplně sedlo,ale ty knihy a svět, to vše bylo tak úžasně vymyšlené a popsané, že jsem to musela trochu nadhodnotit.

03.07.2021 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Napřed mě to nebavilo, pak od prostředka jsem se nemohla odtrhnout, ale ten konec mě zase nebavil, přišlo mi to tak trochu složité, nepochopitelné.Vidím to tak na 3 až 3 a půl *.

16.08.2017

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Původně jsem myslela, že dám 5*. Líbilo se mi to víc, než Rudá královna, kterou jsem taky nedávno přečetla a které jsem dala 4*. Přestože jsem v pokušení dát 5*, nakonec jsem se rozhodl pro 4*. No, uvidíme po přečtení dalších dílů, aspoň si nechám nějakou rezervu. Každopádně knihu vřele doporučuji!

*rereading 2022* Podruhé se mi kniha líbila snad více než poprvé, ale pořád bych to ještě nechala na 4 hvězdičkách.

28.05.2017 4 z 5

Dívky, 16: Bohyněmi za sedm dní Dívky, 16: Bohyněmi za sedm dní Sue Limb

Pěkná oddychovka. Sice to nebylo úplně dokonalé a občas mě to i štvalo, ale vznikla z toho u mě taková pohodová atmosféra, tak nakonec těch pět.

02.10.2016 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

OBSAHUJE SPOILERY:Knížka se mi moc líbila. Hledala jsme nějakou na toto téma a jak jsem ji začala číst, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Jediné, co mi vadilo, bylo, že to bylo občas možná až trochu moc pohádkové a taky mě hodně naštvalo, že Pivoňka nakonec zemřela. Rozmýšlela jsme se mezi 4 a 5 hvězdičkami, ale nakonec dávam 4, ale je to na hraně, protože jsem se už dlouho do ničeho tak nezačetla.

11.09.2016 4 z 5

Princeznička Lilli Princeznička Lilli Monika Finsterbusch

Krásná knížka pro všechny malé princezny.

20.02.2016 5 z 5

Ještě než umřu Ještě než umřu Jenny Downham

Nevím, jak bych tu knížku ohodnotila. Zpočátku mě to nechytlo, ale asi za půlkou jsem se do toho začetla. A ten konec, do toho se prostě nešlo nevžít. Není to sice moje nejoblíbenější knížka, ale určitě stojí za to si ji přečíst.

24.01.2016

Finále Finále Becca Fitzpatrick

První díl série se mi strašně líbil, ale ty další dva mě tak moc nebavily. Tak mě překvapilo, jak se mi tenhle poslední díl líbil.Vážně super knížka!Myslím, že pro starší teenagery ideální.

04.11.2015 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Nevím,jak bych měla knihu hodnotit.Část potom byla zajímavější než předtím.Předtím byla trochu nuda.Ale pak to bylo čtivé a i dojemné.Ale líbilo se nejmíň z knížek J.Greena,které jsem zatím četla(tj.Papírová města a Hvězdy nám nepřály).Původně jsem chtěla dát jen 3*,ale konec byl povedený,tak dávám jednu navíc.Ale jen taktak.

15.08.2015 4 z 5

Past na Sněhurku Past na Sněhurku Krystyna Kuhn

Knížka byla nakonec lepší,než jsem čekala.Zdá se mi asi nejlepší z té řady thrillerů pro dívky od téhle spisovatelky.Dokonce jsem se do ní asi po 100 stranách začetla tak,že jsem ji dočetla za jedno ráno.Přišlo mi to smutné a hrozné.Spoiler:Bylo hrozné,že ten Stellin malý bráchy Sven taky umřel.Proč ho tam ta spisovatelka vůbec dávala?Jak mohl někdo zabít tak malé miminko?Je to hrůza,že jsou takový žárliví psychopati.Ale abych napsalo něco hezčího,ty písničky se mi tam moc líbily.Zvlášť ta poslední,to byl asi začátek té písničky,co ji tam celou dobu psala,ne?Bylo to dojemné,že by to člověka skoro rozplakalo...Ale mě jen naštěstí jen skoro.

01.05.2015 5 z 5

Howlův putující zámek Howlův putující zámek Diana Wynne Jones

Úžasná knížka!Čekala jsem sice,že bude trochu jiná,protože jsem viděla napřed film a ten byl trochu víc romantičtější,alepoň teda co se pamatuju.I když jsem věděla,jak to dopadne,měla jsem stejně strach,že Howl A Sofie spolu nakonec nebudou,až do poslední vteřiny toho tomu moc nenaznačovalo.Tohle mi přišlo spíš jako taková legrace,ale prostě jsem se od toho nemohla odtrhnout(za víkend přečteno).Naopak si myslím,že je dobře,že film i kniha jsou rozdílné,je to tak aspoň zajímavější.Každopádně doporučuju obojí-knížku i film!Oboje si zaslouží 5*,ale každé trochu jinak.Jediné,co mě na té knížce naštvalo bylo to,že se tam Howl se Sofií nepolíbili.Na to jsem čekala a vážně mě to naštvalo.Každopádně doufám,že u nás vajde i zbytek trilogie(zvlášť,když se o ní zmiňují i na obale knihy) a že tam tento hrubý nedostatek napraven!!! :-)

24.01.2015 5 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Nebyla jsem si úplně jistá,jak knihu ohodnotit.Dopadla jinak,než jsem čekala a některé věci jsem tak úplně nepochopila,ale jinak super knížka od super autorky,takže 5*.

21.07.2014 5 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Tak tahle knížka mě docela zklamala.Těšila jsem se na ni,myslela jsem totiž,že tahle dystopie tentokrát konečně NEBUDE o lásce.První kapitoly se mi líbily,ale pak se z toho postupně začal stávat ten starý známý slaďák.Já proti romantickým knížkám sice nic nemám,vždyť Dokonalý pár,který je zamilovaný už jenom podle názvu se mi líbil,ale od tohohle jsem to prostě nečekala.A proto když jsem dostala druhý díl,tak mě to vůbec nepotěšilo.Přečtu si ho,ale netěším se na něj.Ale nechci na tuhle knížku jenom nadávat,četla jsem horší a když vynechám ty zamilované části,tak je to vlastně superzajímavá knížka a i když mě nějak nezaujala,je spousta lidí,kterým se líbí.

28.01.2014 3 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Tak jsem byla zase na vážkách,jestli dát 3,4 nebo 5 hvězd.Řekla bych tak asi každé části knihy jinak.Té první části knihy bych dala klidně i 5 hvězdiček,té druhé možná taky.No a ta poslední je tak na ty 3, ten konec se mi zdál strašně prodloužený a složitý,člověk se v tom těžko vyznal.A tak dávám zlatý střed 4*

28.01.2014 4 z 5