Karolin77 Karolin77 komentáře u knih

Chuť prázdna Chuť prázdna Barbora Adamcová

(SPOILER) Důležitá knížka pro čtenáře YA. Na to že má kniha pouhých 200 stránek je v ní porucha příjmu potravy skvěle popsána.
Bylo fascinující dostat se do léčebny a vidět jak to tam probíhá. Člověk díky této knize více pochopí i lidi nemocné touto poruchou. Což bylo skvělé.
Ale tato porucha není jediné téma knihy řeší se tu i ztráta blízké osoby. ( Ale ta už spíše na vedlejší koleji )
Nebudu se nějak vyjadřovat k postavám, protože mi to nepřijde důležité.
I když musím říct že v knížce bylo několik nesrovnalostí. Jak už v některých komentářích bylo popsáno.
Určitě můžu doporučit.
4,1/5*

22.08.2021 4 z 5

Smečka Smečka Tomáš Polenský

Super kniha s dobře zpracovaným tématem šikany.
Hned na začátek musím říct,že kniha je napsaná podle filmu, a ne že je film natočený podle knihy.
Když to takhle budete brát užijete si čtení mnohem více. :)
Hlavního hrdinu jsem si oblíbila a sednul mi. Moc se mi líbilo, že díky němu jsme mohli lépe poznat cukrovku. Bylo skvělé pozorovat jak se svou nemocí vypořádává a jak bojuje. Byl to opravdu skvělý kluk. Přiznávám, že mi ho bylo často líto. Sama osobně jsem nekonfliktní člověk tudíž i když agresoři mají k šikaně své důvody, stejně je nechápu. Nedokážu si představit, že bych si na někom kdo za nic nemůže vyvíjela vztek....
Moje velice oblíbená vedlejší postava byl Zvěřina. Ten mi sednul na plné čáře a hned jsem si ho oblíbila. Měl charakter, skvělou povahu a byl spravedlivý.
Jako další vedlejší postava byla Karolína. U ní mě mrzelo, že jsem jí neviděla do hlavy, moc mě zajímalo co si myslí a o čem uvažuje. Ale nijak zvlášť jsem si jí nelíbila a moc jsem ji nemusela.
Michal, jeden z agresorů, byl v knize lépe popsaný a mohli jsme ho více poznat díky tomu, že měl vlastní kapitoly ze svého pohledu. Byla to zajímavá postava a já byla moc ráda, že jsme ho mohli lépe poznat. A abych byla upřímná čím více knížka ubíhala tím víc jsem mu rozuměla a oblíbila si ho.
Ostatní postavy neměli dostatek prostoru abych se k nim nějak více vyjadřovala. Nějaké byly skvělé jiné byly horší.
Když se od postav přesunu k příběhu tak musím říct, že tak čtivě napsanou knihu jsem snad ještě nečetla. Stránky mi mizely pod rukama rychlostí blesku a za den jsem měla knihu přečtenou. Opravdu jsem se o ní nemohla odtrhnout.
Děj mě moc bavil a skvěle utíkal.
Jediné co bych vytkla byl na mě moc rychlý konec, který by si zasloužil více rozvést.
Za mě můžu knížku s klidným srdcem doporučit. Je to skvělá odpočinková knížka s přidanou hodnotou nad kterou budete po dočtení přemýšlet.
Moc doporučuji běžte do ní.
Film jsem ještě neviděla, ale mám ho v plánu a moc se na něj těším. :)
4,9*/5*

22.08.2021 5 z 5

Pravidla pro holky Pravidla pro holky Candace Bushnell

Skvělá kniha, která by se měla dostat k více čtenářům s dobře zpracovanými důležitými tématy !
Hlavní hrdina Marin mi sedla a fandila jsem jí, i když se proti ní jak se říká spiknul celý svět.Byla odvážná a měla smysl pro spravedlnost. Měla jsem jí ráda.Gray byl také fajn, ale romantika mezi nebyla nic moc. Necítila jsem mezi nimi žádnou chemii a jejich vztah byl na můj vkus až moc rychlý. Ale to nebyla hlavní myšlenka knihy, jen jí to doplňovalo. Některé postavy mi přišli natvrdlé. Učitel češtiny hlavní hrdinky také nebyl svatý a byla jsem ráda jak to s ním nakonec dopadlo. Boží mlýny melou pomalu ale jistě.
Ředitel školy byl hrozný...... Opravdu to byl hrozný chlap, vůbec se mi nelíbilo jak se chová k ženám. Svým chováním mě naštval a nebyl jediný.
A o to v téhle knize především jde. Je o ženách o jejich síle, odvaze a o tom, že si nenechají všechno líbit. Nebo aspoň tak na mě kniha působila.
Líbila se mi moc. Co bylo, ale opravdu skvěle byl článek, který naspala Marin do školních novin, ten byl opravdu úžasný ! Konec byl super, i když bych ocenila, aby byl více rozepsány a trochu delší. Ale to už je maličkost.
Knížku moc doporučuji, určitě si zaslouží větší pozornost, jestli Vás nalákala anotace běžte do ní. Určitě si knížku ještě jednou nebo víckrát přečtu znovu.
4,9*/5*

21.08.2021 5 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

Úžasná romantika na léto ! V knize nenajdete pouze téma první lásky a věci spojené s ní,ale i další závažnější témata.
Autorka píše neuvěřitelně čtivě a já se od knihy nemohla odtrhnout. Za den jsme byla schopná přečíst více jak 100 stránek, což se mi nestává moc často, protože čtu pomalu. Ale tohle bylo tak skvělé,že i moje ,,čtecí rychlost,, zmizela.
Hlavní hrdiny jsem si zamilovala. Romantická linka se mi moc líbila. Ale abych byla upřímná, moc jsem mezi nimi necítila chemii. Ale víte co ? Bylo mi to jedno. Tak moc se mi to líbilo, že jsem nad touto lehkou nedokonalostí přimouřila oči.
Oba dva mi byli sympatičtí a oba dva jsme si zamilovala. Ani jeden z nich nečekal, že jim něco spadne do klína a snažili se. ( Během čtení jsme si chtěla najít brigádu a jít pracovat taky )
Ostatní postavy mi taky sedly, i když ne všechny jsem si oblíbila. Tima jsem moc nemusela, ale postupem času mi přestal vadit. Byl u něj vidět docela zajímavý charakterový vývoj. Ale ani tak se nestal mojí oblíbenou postavou. Jako další koho jsem nemusela byl Clay. Všechno co postavy udělaly bylo z nějakého důvodu a každá si šla za svým.Nebyla tam jediná postava na víc.
Jak už jsem psala autorka píše velice velice čtivě a stránky mi opravdu mizely pod rukama neuvěřitelnou rychlostí. Příběh mě moc bavil a dokonce bych řekla, že měl i hloubku.
Moc se mi to líbilo ! Odpouštím knížce pár nedokonalostí jako byla chemie mezi hlavními hrdiny, postavy co mi tolik nesedly ( ale byly v příběhu důležité ) a pár jenom opravdu pár velice krátkých míst, kde jsme se trochu nudila a konec, který jsme chtěla trochu více rozepsat.
Knížka si nezaslouží nic jiného než 5/5*
Čtení jsme si moc užila a knížku moc a moc doporučuji ! ️️️
Do dalšího dílu se pustím i přesto,že na něj nějakou moc pozitivní ohlasy.

14.08.2021 5 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Odpočinkový AY příběh, který do pár týdnů skoro zapomenete a nic ve Vás nezanechá.
I když teď co jsem napsala jsem myslela vážně, knížka se mi ve skutečnosti docela líbila.
Autorka píše čtivě a knížka hezky utíká.
Postavy neměli hloubku a nijak zvlášť jsem si je neoblíbila. Romantická linka mezi hlavními hrdiny mi přišla svým způsobem uspěchaná. Což mi nijak zvlášť nevadilo, co mi ale vadilo bylo to, že mezi hlavními hrdiny nebyla žádná chemie.
Děj hezky plynul a bavil mě.
Co ale bylo na knížce nejlepší, byli vlkodlaci ( taky hlavně kvůli nim jsem se do knížky pustila ) Byli zajímavě zpracování. Líbili se mi,ale na jednu stranu mi jich bylo spíše líto,než že bych chtěla být jednou z nich.
Když to celé shrnu knížka je dobrá, ale je vhodná spíše čtenářům okolo 13 let. Těm se bude zaručeně líbit. Znovu bych se do ní asi nepustila a nejsem si jistá, jestli se budu pouštět do pokračování. Ale zaručeně nelituji,že jsem si knížku přečetla.
A i když to teď vypadá,že jsme jsme tento titul zkritizovala, vlastně musím říct,že ho můžu doporučit, ale jak jsme psala spíše mladším čtenářům a teď nechci tvrdit, že by se nemohl líbil i těm starším.
Lepší průměr 3,4*/5*

09.08.2021 3 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Nádherná kniha plná ještě nádhernějších myšlenek a překrásných ilustrací.
Určitě se k ní ještě několikrát vrátím. Moc doporučuji
5/5*

18.07.2021 5 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

(SPOILER) Abych byla upřímná tak pořádně nevím jak knížku hodnotit.
Toto je moje první kniha od autora,kterou jsem četla a rozhodně to není poslední.
Knížka je tenoučká a čte se rychle. Ale bohužel tím jak na mě byla krátká, jsem si k postavám nedokázala vytvořit nějaký hlubší vztah. No ..... vlastně jsem si nevytvořila skoro žádný vztah.
Postavy mi přišli plytké a nic moc neříkající.
Romantická linka nebyla špatná ale nijak moc mi nesedla. Ocenila bych kdyby se hlavní hrdinové více poznávali a vybudovali si hlubší vztah. (Ale toto je můj problém mám ráda pomalou romantiku )
Co mi ale přišlo zajímavé a ještě jsem se s tím nesetkala, bylo onemocní hlavní hrdinky. Ale nebudu lhát, když si čistila prst, trochu se mi zvedal žaludek.
Děj mě bavil,ale nebyla to knížka, ke které bych se potřebovala vracet abych jí dočetla.
V knize se objevuje i náznak detektivní linky, ale je tam pouze maličko. Více se kniha točí okolo vztahů a psychické poruchy hlavní hrdinky.
Jako celek se mi knížka líbila, ale na zadek jsem si z ní nesedla. Čekala jsem trochu více.
Takový lepší průměr
3,1/5*

14.07.2021 3 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Krásná knížka, která Vás donutí se zamyslet nad Vámi, Vašimi starostmi a životem.
Jako obvykle začnu postavami. Oba dva hlavní hrdinové byli fajn a docela jsem si je oblíbila a fandila jim, ale bohužel kvůli délce knihy jsem si k nim nedokázala vybudovat hlubší vztah.
Příběh plynul rychle a ráda jsem obracela stránku za stránkou. Autoři píší čtivě a kniha se čte sama.
Prostředí mě moc bavilo.
Jediné co bych knižně vytkla je její délka. Na mě byla krátká. Ocenila bych pár stránek navíc,hlavně kvůli postavám abych je mohla lépe poznat a vytvořit si k nim hlubší vztah... Bohužel se mi to moc nepovedlo, i když jsem chtěla.
Na to že u knížek nebrečím tak tady jsem vytáhla kapesník a brečela posledních pár Kapitol jako želva. Jsem moc ráda, že ve mě knížka vyvolala i silné emoce.
Určitě doporučuji, krásná kniha.
4.2/5*
100% se pustím do filmu a do dalších knih od autorů.

29.06.2021 4 z 5

Třpytící se město Třpytící se město Lenka Bandurová

Milá odpočinková a velice čtivá kniha pro nenáročné čtenářky.
Okolo knihy je takové haló a čtenáři se u ní dělí na dva tábory - ti co jí milují a ti co jí nenávidí
Já se neřadím ani do jednoho z nich. Sice se mi knížka líbila, ale odváděna z ní nejsem.
Postavy mi přišli docela fajn, hlavní hrdinku Leu jsem si celkem oblíbila, i když někdy byla až příliš paličatá,ale člověk se jí nemohl divit. Thomase jsem tolik nemusela, ne že by mi vadil to ne, ale k srdci mi taky nepřirostl. Moc jsem nemusela jeho chování a také mi vadilo, že pořád viděl Leu jako dítě - a to jí bylo 17 let.( A jako ano až do 18-cti jsou lidé ,,dětmi,, ale no tak ona už nebyla malá holka ) Vztah mezi nimi vznikal pomalu, což mám ráda,ale bohužel jsem mezi nimi nenašla skoro žádnou chemii... Každou z postav jsem chápala, proč dělá to co dělá, ale co si budem, mohli se nad to povznést a udělat to i bez zbytečných cavyků...( Přece jenom už to nebyli nabručení puberťaci,ale dospělí lidé )
Kniha je velice čtivá a stránky Vám mizí pod rukama rychlostí blesku. Ráda jsme se k ní vracela a chtěla číst dále. Příběh mě bavil, i přesto že nebyl nijak zvlášť originální. Co mi ale přišlo originální bylo to kam se příběh vyvíjel.
V knize najdete spoustu krásných ilustrací co hezky doplňovaly děj.
Jako ano bylo tam pár WTF momentů, kdy jsem taky protáčela oči v sloup. Ale kdybych měla knížku shrnout, jako celek, tak z ní mám milý pocit. Moc mě bavila a ráda jsem se k ní vracela,sice to není žádné převratné dílo,ale jako odpočinková kniha je to ideální.
3,5/5*

05.06.2021 3 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Odpočinková hate love romantice pro New adult.
Od autorky jsme četla všechny knihy, které u nás zatím vyšly. Nejlepší za mě byl Kulti - 5* a nejhorší byl Rytmus, já a Malychin - 2,5* (ten se mi opravdu nelíbil a byla jsem z něj hodně zklamaná)
Naštěstí je to pomalá romantika jako byl Kulti.
Hlavní postavy mi ze začátku nesedli a vůbec mě nebavilo jak se mezi sebou pošťuchovali a pořvávali na sebe sprostě- nemám to ráda - ( přišlo mi to někdy až moc kruté a bylo toho hodně, už jsem si přála, ať se konečně spřátelí a ono nic). Nesedl mi ani humor rodiny hlavní hrdinky. To se naštěstí časem změnilo a já si je oblíbila.
Postupem čtení jsem si postavy zamilovala, začala je mít ráda a porozuměla jim. Autorčiny hlavní hrdinky jsou silné ženy s velice dobře popsaným charakterem a silnou osobností, které jen tak něco neporazí.
Autorka píše čtivě a stránky Vám mizí pod rukama neuvěřitelnou rychlostí. ( U této knihy se naštěstí neobjevila předešlá věc s chozením na záchod jako u jejích předešlých knih - kdo neví tak to v např. v Kultim bylo takto : když hlavní hrdinka byla z Kultiho nervózní tak si představovala jak je na záchodě a na můj vkus tam toho bylo až až..... to se mi opravdu nelíbilo...kdo četl ví)
Velice se mi líbilo prostředí knihy, ale mrzelo mě, že jsme nedostali více scén z jejich společných tréninků. Byly tam popsané akorát jejich začátky a konce. Což mi trochu vadilo.
Co se mi ale líbilo byl soukromý život hlavních hrdinů, to se opravdu povedlo. Hodně povedené byly i scény,kdy se Jasmine zrání nebo jí není dobře. Bylo krásné sledovat jak se o ní Ivan stará. ;) Jasmine to opravdu neměla jednoduché a Ivan jí byl skvělou oporou.
Kniha se mi líbila,ale bohužel pro ní Kultiho nepřekonala. Jsem moc ráda, že mě nezklamala.
4,5/5*
Od autorky si určitě přečtu i její další knihy, ale spíše dám šanci těm tlustším, kde si budu jistá,že mezi hlavními hrdiny bude láska pomalu a realisticky vznikat.

28.05.2021 5 z 5

Nimona Nimona Noelle Stevenson

Krásně napsaný komiks s hlubší myšlenkou a sympatickými postavami.
Hlavní hrdiny jsem si oblíbila. Záleželo mi na nich a moc mě bavilo o nich číst.
Ze začátku jsou kapitoly kratší a vtipnější, ale postupem příběhu se změní na delší a vážnější. ( Takže pokud Vám ze začátku příběh moc nesedne, vydržte ono se to rozjede a nabere na hloubce.)
U knihy jsem se několikrát nahlas smála, což se mi často nestává. Byla tam spousta narážek na slavné věci... Kniha ve mně ale nevyvolala jen smích, ale i smutno a dokonce jsem vytáhla kapesník. Byla jsem až překvapená jak mě kniha vzala.
Autorka má krásnou místy jednoduchou kresbu.
Svět je zábavný a skvěle funguje. Moc mě bavilo spojení vědy,kouzel, rytířství,... Tak jo bavilo mě všechno! Nenašla jsem jednou část,kde bych se nudila. Nejvíce se mi ale líbila myšlenka, toho že svět není jenom černobílý, a že neexistuje pouze dobro a zlo.
A ten konec ! :O Pane jo to bylo něco ! Nebudu lhát, chtěla jsem malinko jiné zakončení, ale naštěstí autorka dala čtenářům možnost domyslet si ho podle svého. Za což jsem byla ráda.
Upřímně jsem z knížky opravdu opravdu nadšená, hrozně moc se mi líbila. Nemám vůbec nic co bych jí vytkla. ( Ale jo vlastně mám proč to musí být standalone :'( já chci pokračování ! :) )
Nekompromisních 5/5*
Vidím to na adepta na nejlepší knihy tohoto roku.
Od autorky si určitě přečtu její další knihy a možná si Nimonu pořídím i v originále.

27.05.2021 5 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Skvělé napsaný thriller pro YA s velice dobře vystaveným příběhem a myšlenku.

Knížka mě chytla už od od první kapitoly, autorka píše čtivě a stránky mi mizely pod rukama obrovskou rychlostí.
Příběh je vyprávěn z více úhlů pohledů, což se mi líbilo. Moc mě bavilo pozorovat ostatní uživatele NEEDu. Moc hezky doplňovali děj a to hlavně kvůli úkolům, které dostávali a jaké měli přání. Co se mi na tom, ale líbilo ze všeho nejvíc byla psychika jednotlivých postav a jaký na ně měl NEED dopad.... Ale nebudu lhát trochu jsem se v nich ztrácela a musela listovat knížkou zpátky, abych si uvědomila kdo je kdo.
Kniha se ale točí okolo hlavní hrdinky Kaylee. Ze začátku jsem jí moc nemusela,ale postupem času mi sedla a já si jí oblíbila. Chápala jsem jí, i přestože dělala věci které mi nepřišly úplně správné. Ale jak říkala chápala jsem jí - zoufalí lidé dělají zoufale věci....
Ostatní vedlejší postavy, které neměli kapitoly ze svého úhlu pohledu, mi nevadili ( kromě jedné ↓ ),ale ani jsem k nim neměla nějaký hlubší vztah.
Postava, která mi ale vůbec nesedla a neměla jsem jí ráda byla matka Kaylee. Nelíbilo se mi její chování, takto by se dle mého názoru matka chovat neměla...naštěstí se to koncem knihy malinko zlepšilo a odůvodnilo. ( i přestože jsem se do ní také dokázala vcítit a chápala jsem jí.Díky konci mi také dávalo větší smysl proč se chovala jak se chovala, ale i tak si moji oblibu nezískala a spíše v mých očích ještě o něco klesla...)
Konec se mi ze začátku nelíbil,ale když jsem se nad ním trochu více zamyslela začal se mi líbit mnohem mnohem víc. Opravdu geniální konec ! Asi nejhorší na tom je, že by tato kniha mohla být ve skutečnosti budoucí realitou a skutečností ( Pevně věřím, že tento příběh zůstane pouze na stránkách této knihy. ;) )
Když to shrnu jsem z knihy nadšená a moc se mi líbila, bohužel jsem z ní, ale neměla úplný wow pocit.
4,5*/5*
Od autorky si určuje přečtu i její další knihy.
Doporučuji :)

21.05.2021 4 z 5

Odhalení Odhalení Lisa Jane Smith

Fajn odpočinková čtivá lehce nadprůměrná kniha, která mi sedla do nálady pro nenáročné mladší čtenáře okolo 13 let.
Postavy v knize nemáte šanci moc poznat, protože děj se odehrává v krátkém časovém úseku pár dní. Což mi trochu vadilo. Ráda poznávám postavy což tady nebylo. Postavy mi tím pádem přišli ploché.
V knížce se nachází milostný trojúhelník. A upřímně ani jednoho z kluků, mezi kterými si má hlavní hrdinka vybrat jsem nebyla moc nadšená. Gabriel mi od první scény co se v knize objevil lezl na nervy. Byl to ten klasický bad boy,ale líbila se mi jedna věc, kterou udělal a ta mi přišla originální a hrozně moc se mi líbila. ( teď narážím na jeho schopnosti) Narozdíl od něj Rob byl jeho přesný opak - nice boy.
Autorka píše čtivě a stránky Vám mizí pod rukama. Ale jak už jsem psala děj se odehrává v průběhu několika dní což mi nepřišlo zrovna dvakrát reálné a maličko mi to vadilo. Knížka pro mě dost předvídatelná,ale nevadilo mi to.
Kdybych to měla shrnout knížka se mi líbila ,ale kdybych jí četla o dva tři roky dříve byla bych z ní nadšená. Teď v šestnácti jsem z ní tak odváděna nebyla.
3,2*/5*

Finále Finále Becca Fitzpatrick

Slabší andělská série pro mladší čtenáře okolo 13 let. Po přečtení ve vás nic nezanechá a brzo zapomenete o co v ní vůbec šlo. Starším 15 let nedoporučuji, akorát by jste budete zklamaní. Jsou lepší série než tato. Například duologie Stříbrné perutě. Ta za mě byla určitě lepší než tato série.
Slabší průměr 3*/5* ( každý díl ode mě dostal 3*) - už jsem na tuto sérii moc stará

Zrezivělý anděl Zrezivělý anděl Jukito Kiširo

Na Alitu jsem se moc těšila,ale bohužel jsem z ní trochu zklamaná.
Nejdříve jsem viděla film a až potom se pustila do mangy.
Na začátek musím říct, že nejsem žádný odborník na mangy. Toto je teprve moje čtvrtá manga co jsme kdy četla.
Kdybych neviděla film mangu bych minula a nikdy bych jí nečetla.
Postavy mi nepřirostly k srdci a žádnou jsem si moc neoblíbila. Nejsympatičtější mi byli Alita a Ido,ale nedokázala jsem si k nim vytvořit nějaký hlubší vztah. - kdybych neviděla film tak jsem si jistá, že by to s postavami u mě dopadlo mnohem hůře a vztah bych si nevytvořila asi s žádnou z nich...
Příběh se odehrává v delším časovém úseku a většina scén se skládá z bojů. Což mi nevadilo,ale kvůli tomu jsem četla o tom jak někdo někoho zabíjí a vztah k postavám nikde. Věděla jsem, že je to akční manga a já před tím četla pouze romantické. Ale i přestože je to tlustá manga stejně mi přišla hrozně zrychlená. Vůbec by mi nevadilo kdyby byla delší a my mohli více poznat postavy.
Nebudu lhát,když řeknu, že se mi u nějakých scén obrátil žaludek. Bylo to na mě místy až moc drsné a surově popsané / ilustrované. Někdy jsem se dokonce ztrácela v akčních scénách. Ale to je tím, že na to nejsem zvyklá.
Autor má hezkou kresbu a čtivý styl psaní, tudíž jsem pořád chtěla číst dál. Svět, který vymyslel se mi moc nelíbil - byl ma mě až moc surový, drsný a svým způsobem smutný.
I přestože jsem věděla jak to dopadne i tak mě to trochu dostalo a trochu rozesmutnilo ( ale jak už jsem říkala kdybych neviděla film konec by mi byl šumafuk, protože díky filmu jsem si k postavám vytvořila vztah)
Když to shrnu manga se mi docela líbila, ale měla jsem k ní jistě výhrady. (U nějakých scén jsem obracela oči v sloup.)
Pokud jste slabší povahy jako já mangu bych Vám nedoporučila, opravdu tam je spousta ne moc hezkých scén.
Manga je určena spíše mužskému publiku než nám ženám. Ale každý z nás si na to musí udělat obrázek sám. Určitě tu ale bude spousta žen, kterým se to líbilo.
Do dalšího dílu se pustím, protože mě zajímá jak příběh bude pokračovat,ale asi nejvíce mě zajímá jak vypadá město Salem. Doufám, že si v dalších dílech vytvořím hlubší a lepší vrah k Alitě a ostatním. A jako jo zajímá mě kdo Alita ve společnosti je.
Za sebe knihu doporučit můžu, ale počítejte s tím, že manga je místy dost drsná.
3,3.5*/5*

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Super akční fantasy série s prvky mytologie. Za mě to bylo super, ale pozor tato série je určena mladším čtenářům okolo 12 let.
První jsem viděla filmy, které za mě byly lepší z toho důvodu,že jsou cílené na straší náctileté. A já do teto straší skupiny patřím.
Bohužel nemůžu dát plný počet hvězdiček, protože už nepatřím mezi cílovku, kdybych to četla okolo 12 let byla bych nadšená. Ale v těch 14 už jsem z toho tak odvážena nebyla.
4*/5*

Recenzi píšu zpětně v 16 letech.

12.05.2021 4 z 5

Dneska jsem vyšla z domu! Dneska jsem vyšla z domu! Cassandra Calin

Milé odpočinkové a místy vtipné čtení.
V nějakých scénkách jsem se viděla v některých ne,ale tak to budeme mít všichni. Bohužel jsem ne všechny scénky pochopila a knížka mi nepřišla tak vtipná jak jsem doufala.
Takové slabší odpočinkové čtení na pár minut.
3*/5*

Nevím proč, ale moc mi nesedí komiksy bez příběhu jen takové scénky mi asi ke čtení nestačí. :/

10.05.2021 3 z 5

Králova klec Králova klec Victoria Aveyard

Narozdíl od předešlých dvou dílů mě tento chytnul už od první stránky.
Začátek a rozjezd knihy byl super a moc mě to bavilo,ale potom jsem se dostala do poloviny knihy a tam přišel mrtvý bod. Začala jsem se nudit a pořád to bylo to samé dokola. Na posledních zhruba 100 stranách se to zase rozjelo a hnulo se to z místa.
Tento díl je vyprávěný více pohledy. Ani jednu z nových vyprávějících jsem neměla moc ráda. A jedna mi přímo lezla na nervy.
Co ale na této sérii musím vypíchnou je to,že pracuje s vývojem postav. Což se nám velice ráda a je to tím pádem příběh působí realističtější.
Tento díl se mi líbil o něco více než první a o něco méně než druhý. Tudíž dávám 4.25 */5*

10.05.2021 4 z 5

Tesáky Tesáky Sarah Andersen

Milé odpočinkové čtivě feelgood čtení, které zlepší náladu,ale nic víc. Hlubší smysl v tom nenajdete.

Jak už taky pode mnou někdo psal komiks není psaný jako příběh,ale jen jako vtipné scénky ze vztahu upírky a vlkodlaka.
Nějaké scénky jsou vtipnější jiné míň,ale myslím si, že každý si tam najde svou oblíbenou scénku.
Každopádně autorka má milou jednoduchou kresbu,která k tomu hezky seděla. Humor mi ale zas tak nesedl a opravdu jsem doufala, že se mi knížka bude líbit o něco více.
Když knížku zhodnotím jako celek tak byla hezká odpočinková a vtipná,ale nic víc.
Ale stojím si za tím, že patří do té lepší skupiny feelgood vtipných komiksů.
3,5*/5*

Osobně si ale myslím,že mi mnohem více sedí když má kniha/ komiks nějaký příběh než jen takto scénky,ale pokud máte rádi vtípne komiksy bez ucelenějšího příběhu určitě knížku zkuste. :)

10.05.2021 3 z 5

Orange. Kniha první Orange. Kniha první Ičigo Takano (p)

Krásná romantická manga pro dívky. Nádherné grafické zpracování, autorka má opravdu velice povedenou a milou kresbu.
Příběh se čte svižně a stránky Vám mizí pod rukama neuvěřitelnou rychlostí.
Postavy si zamilujete. Všechny jsem si oblíbila. Jak hlavní hrdinku tak i vedlejší hrdiny.
Myšlenka a následný vývoj děje se mi líbil a dokonce ve mně vyvolal i silné emoce. Což se mi většinou nestává. - za tohle určitě velké plus :)
Je to tedy teprve moje 2.série mang, které čtu, takže nejsem úplný znalec...ale tuhle mangu bych určitě doporučila jak začínajícím čtenářům mang tak i těm co mangy čtou běžně.
Nenašla jsem nic co bych jí vytkla.
Celkově jsem z mangy velice mile překvapena. Ne narovinu jsem z ní nadšená. Moc se mi líbila a určitě se brzy pustím do dalších dílů.
5/5*
DOPORUČUJI ️️️, skvělé milé odpočinkové čtení s těžším,ale dobře zpracovaným tématem :)

06.05.2021 5 z 5