Karolin77 Karolin77 komentáře u knih

Kouzelnice Kouzelnice Sebastien de Castell

Tento díl byl velice zajímavý a zavedl nás na další místa. Řekla bych,že byl dokonce nejakčnější z těch první tří co jsem zatím četla.
Postavy mě bavily, prostřední se mi líbilo. Upřímně nenapadá mě nic zásadního co bych mohla knížce vytknout.
Mám radost kam to směřuje, tak snad se mi to bude líbit. :)
S kočkoveverčákem jsem si pořád nijak zvlášť nesedla, ale oblíbila jsem si ho o trochu více, hlavně kvůli tomu, že byl v duu s hyeňákem.Upřímně doufám, že se to v dalších dílech zlepší a já si ho zamiluji.
Kellen je za mě skvělý hlavní hrdina, ale jeho sestru stále ráda nemám, ani jeho rodinu.( Myslím že, vztah k nim se mi asi nezlepší)
Ostatní postavy byly také fajn. I když mi moc nesedí, když se autor snaží udělat romantickou linku...
Celkově jsem si to moc užila a už se těším na další díly.

Nejvíce se mi líbil první díl, potom tento třetí a na posledním místě mám druhý, ze kterého jsem byla zklamaná.

02.05.2022 5 z 5

Alespoň prozatím Alespoň prozatím Amélie Salingerová

Milá hezká odpočinková knížka.
Nejvíce se mi asi líbilo to, jak to bylo realistické. Trochu jsem se bála, že mi nesedne téma covidu a spíše mi bude navozovat smutek. Ale opak byl pravdou !
Hlavní hrdinové mi sedli a oblíbila jsem si je. Jediné co mi vadilo bylo to, že jsem mezi nimi necítila žádnou chemii...ale jinak se mi jejich vztah a jeho budování líbilo.
Moc mě bavilo jak byla knížka realistická a přirozená ! Konečně kniha kde se řeší,jak se vztah posouvá a ne jen jak vznikne. Celkově se mi kniha moc líbila a ani pořádně nevím co jí vytknout.
Určitě mohu doporučit !

10.04.2022 4 z 5

Myšák jménem Julian Myšák jménem Julian Joe Todd-Stanton

Krásná dětská knížka s opravdu nádhernými ilustracemi a milým dějem, která se bude líbit jak dětem tak i dospělým.
4.7*/5*

05.04.2022 5 z 5

Poskvrněná svatozář Poskvrněná svatozář Julie Johnson

Lehká jednohubka, kterou máte rychle přečtenou.
Moc mě to bavilo. Hlavní postavy mi nijak nepřirostly k srdci,ale celkově jsem si knížku moc užila. Děj mě moc bavil, i když to bylo celé tak trochu přetažené za vlasy.
Určitě mohu doporučit,ale nečekejte nic velkého.
3,5*/5*

27.03.2022 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Úžasná kniha !
Toto je úplně první a rozhodně ne poslední titul od tohoto autora.
Knihu jsem poslouchala ve formě audioknihy a moc jsem si to užila.
Zamilovala jsem si jak příběh tak i postavy.
Člověk by řekl že to bude jednoduchý nic moc příběh, ale opak je pravdou.
Na konci jsem brečela a dokonce se mi chtělo i usmívat. I přesto že jsem si říkala, že to mohlo skončit jinak... změnila jsem názor, dopadlo to nejlépe jak mohlo !
Určitě moc doporučuji !
5*/5*

28.02.2022 5 z 5

Pták a Veverčák na ledě Pták a Veverčák na ledě James Burks

Krásná dětská knížka u které se pobaví jak děti tak dospělí.
Moc mě to bavilo. Komiks je krásně ilustrovaný se sympatickými postavami.
Určitě doporučuji. A na 100% si domů pořídím i první díl.
5/5*

24.02.2022 5 z 5

Tulák Tulák Peter Newman

Upřímně vůbec nevím jak knihu hodnotit.
Nebyla špatná jen mi to nesedlo.
Postavy mi nepřirostly k srdci, i když jsem se o ně bála. Mrzelo mě pár věcí co se jim stalo.
Děj ubíhal dobře, ale nebudu lhát měla jsem chuť knihu odložit. Upřímně ani nevím proč. Možná je to tím, že se mi nelíbil svět. Nebo tím že jsem si nezamilovala postavy a nebo možná tím že se mi celkově příběh zdál až moc temný a místy smutný...
Střídají se tu kapitoly z přítomnosti a z minulosti. Což mě bavilo. Bylo to hezké spřežení. Bylo úžasné jak to na konci hezky do sebe zapadlo.
Knížku mohu doporučit, v rámci možností se mi líbila,ale mám k ní jisté výhrady. Ale bohužel když to shrnu, tak je to za mě průměr.

23.02.2022 3 z 5

Rituál Rituál Sergej Djačenko

Tohle byla taková pohádka, u které si odpočinete.
Před tím než jsem četla knížku,jsem viděla film, který se od knížky v mnoha ohledech mění.
V knize je hlavní hrdinka popisována jako ošklivá nic moc holka( přišlo mi to originální a líbilo se mi to,ale bylo to tam připomínáno na můj vkus až moc často ), zatímco ve filmu to tak není. I celkový příběh se dost lišil. Což mi nijak nevadilo.
Bohužel jsem si nedokázala vytvořit vztah k hlavním postavám. Oba dva byli fajn, ale přišli mi ploché takové nic moc.Jejich lásce jsem nevěřila.Nezaznamenala jsem mezi nimi žádnou chemii a celkově ten vztah mi přišel vytvořený umělý. Ostatní postavy v knize neměli moc prostoru. Jediná, která je tu více rozebrána je princ z jiného království toho jsem ráda neměla. Myslel akorát na sebe.
Kniha mě bavila číst, jediné co mi trochu vadilo, byly dlouhé kapitoly. Děj plynul dobře a stránky mi mizely pod rukama. Někdy mi ale přišlo, že je to pořád to stejné dokola. Objevování věcí na ostrově povídání s Armanem a zas a znovu do kola. Chápu,byla tam zavřená, ale já už se začínala nudit a chtěla jsem změnu.
Střídají se tu úhly pohledů jak princezny tak Armana.
Konec byl zajímavý, ale vadí mi, že je otevřený. Na jednu stranu je super, že si ho můžete domyslet jak budete chtít,ale já tohle moc nemusím. Takový konec jsem upřímně nečekala, ale domyslela jsem si ho šťastně.
Knížka se mi líbila a můžu jí doporučit jen od ní nečekejte žádné wow čtení.
Doporučila bych jí čtenářům okolo 13 let. Kdybych to četla jako mladší byla bych z knížky odvařená více.

05.02.2022 3 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Tak tohle byla jízda ! Už od první kapitoly mě to chytlo. Dlouho se mi nestalo, že by mě knížka donutila číst dlouho do noci.
Autorka píše neuvěřitelně čtivě a stránky mi mizely pod rukama rychlostí blesku.
I přes to že má knížka přes 500 stránek nevadilo by mi kdyby byla delší.
Kniha je určená lidem 15+ a já s tím souhlasím. Nachází se tu sexuální scény a i bojové scény, které jsou někdy více popsané,ale ne nijak strašně.
Hlavní hrdinku jsem si oblíbila. Hawke jsem zase tolik nemusela. Romantická linka nebyla špatná, ale mě tam chyběla chemie. Celkově kniha je postavena spíše na vztazích než na ději. To ale neznámá že se v knížce nic neděje.
Vikter, nevlastní otec a stráže Poppy, byl fajn. Nevadil mi a svým způsobem jsem ho měla ráda.
Je tu kupa dalších postav, některé byli super jiné jsem neměla ráda. Ale jednotlivě se mi k nim vyjadřovat nechce.
Příběh mě bavil opravdu moc. Hlavní hrdinka byla úžasná. Oblíbila jsem si její povahu a moc mě bavilo jak jen neseděla v pokoji, ale toužila něco zažít...
V knize bylo pár smutných momentů. Neměla jsem radost z toho jak to s některými postavami dopadlo.
TADY POZOR SPOILER : Bohužel tu bylo i pár wtf momentů, když se hlavní hrdinka dozví kdo Hawke je. Jako pardon ale sexuální scény mi přišli už moc... Tady jsem se utvrdila že Hawke mít moc ráda nebudu. Samozřejmě si ho ale spousta lidí oblíbí.Já do této skupiny,ale nepatřím. KONEC SPOILERU
Zvrat na konci jsem nečekala a upřímně je mi líto kam se příběh bude ubíhat. No uvidíme třeba to bude dobré.
Musela jsem si upravit jména protože mi opravdu nešly přes pusu. Ale nevidím to jako mínus.
Bohužel nemůžu dát 5* protože tam bylo pár wtf momentů a chyběla mi tam ta chemie.
Do dalších dílů se určitě pustím a už se na ně těším !
4,8/5*

18.01.2022 5 z 5

Černé znamení Černé znamení Sebastien de Castell

(SPOILER) Abych byla upřímná jsem mírně zklamaná. První díl byl rozhodně lepší. Pořád je to čtivé a dobře se to čte, ale přišlo mi že to všechno klouzalo po povrchu. K novým postavám jsem si nevytvořila žádný vztah. A ani se neprohloubil vztah s postavami z prvního dílu.
Sestru hlavního hrdiny pořád nemám ráda a myslím si že se to nezmění. Snažila se tedy Kellenovi svým způsobem pomoc což jí přidává bonusové body...
Ani kočkoveverčáka jsem si zrovna moc neoblíbila a to jsem doufala,že si ho v dalších dílech zamiluju. Vůbec mi nepřijde jako dobrý parťák, tedy jak on říká obchodní partner.
Kellena mám pořád ráda.
V knize se také rozvíjí romantická linka. No takhle nijak zvlášť romantika to tedy nebyla. Bylo to rychlé a uměle postavené. Byla to láska z pocitu toho, že ani jeden z hrdinů na to co prožívají nejsou sami.
Bylo tu pár zajímavých zvratů, ale celé jsem to sledovala s odstupem nešlo mi se do knihy ponořit tak jako v prvním díle. Což mě mrzí.
Do dalších dílů se určitě pustím. Snad se mi budou líbit více než tento.
4,1/5*

14.01.2022 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 4 Srdcerváči. Kniha 4 Alice Oseman

(SPOILER) Od tohoto dílu jsem čekala trochu více a upřímně jsem mírně zklamaná.
Autorka tu pokračuje v tom co naťukla v minulém díle. Což je porucha příjmu potravy.
Doufala jsem, že to v knize bude o něco víc rozvedené a více popsané. Což bohužel nebylo. Byl to tu ukázané, ale na mě toho bylo málo. Je tam,ale hezky ukázané,jak se chovat pokud někoho s touto poruchou znáte.
Postavy tu jsou úžasné pořád jako v předešlých dílech. Mám moc ráda jejich přátelskou partu.
Už to není tak sladké a jednoduché jako na začátku.
I Nick tu řeší své problémy s bratrem a otcem. A do toho se snaží pomoci Charliemu. Oba dva si chtějí říct,že se milují,ale neví pořádně jak. Jejich se vztah se stále vyvíjí a já to miluju.
První díl se mi nelíbil a jsem moc ráda, že jsem na konec dala šanci těm dalším, které se mi opravdu líbily.
Bylo to hezké čtení a upřímně mě mrzí,že už se se blíží konec Srdcervačů.
Za mě to byl jeden ze slabších dílů. Pořád mám nejradši třetí díl. Ale určitě mohu doporučit. :)

04.01.2022 4 z 5

Milosrdná vrána Milosrdná vrána Margaret Owen

Kniha mě bavila číst, ale styl psaní nebyl tak čtiví jak bych si přála.
Postavy byly nemastné neslané. Bez větších charakterových rysů. Některé jsem měla ráda, jiné jsem moc nemusela. Abych byla upřímná, v některých dialozích jsem se ztrácela a nevěděla jsem, jak to některé postavy myslí a co tím chtějí říct.
Rozvíjí se tu také pomalá romantická linka, které byla v pozadí. Nevadilo by mi, kdyby se tu objevovala o trochu více.
Svět je originální a zajímavý.Kasty mě opravdu bavily a líbilo se mi jejich rozřazení a schopnosti, které mají. Práce Vran nebyla nic lehkého a jejich život nebyl spravedlivý. Moc mě bavilo o nich číst, jak se s tím vypořádávají, co všechno musí dělat,jak jsou stateční. Také se mi líbilo, že všichni byli jako rodina. To jak se k sobě chovali, jak se ochraňovali,jak společně putovali, jak si pomáhali, jak za sebou stáli.
Příběh plyne dobře a vy budete chtít vědět co bude dál. Kniha je nabita akcí.
Ve čtení mě táhl svět,ale bohužel ne postavy.
Knížku jsem četla před několika měsíci a tuto recenzi píši opravdu pozdě, ale abych byla upřímná z děje si nepamatuji skoro nic. Už ani nevím jak to skončilo. Na konci je zvrat, který mě překvapil,ale do teď jsem z něj trochu zmatená.
Ale to neznamená,že jsem si knížku neužila, naopak moc se mi líbila a určitě jí můžu doporučit a jestli vyjdou další díly na 100 % se do nich pustím. Takže jestli ještě váháte zda si knížku pořídit neváhejte a jděte do ní. :)
Za mě 4,3*/5*

29.12.2021 4 z 5

Šepot papíru a inkoustu Šepot papíru a inkoustu Lindsay Harrel

Překrásná kniha s myšlenkou, kterou se Vám snaží nenásilně předat.
Kniha nám prolíná osudy tří silných žen, které to opravdu neměli jednoduché. Každá z nich bojuje s jinou životní výzvou a problémy.
Všechny hlavní hrdinky jsem měla ráda a opravdu jsem jim celou dobu fandila.
Nejvíce mě bavily kapitoly z pohledu Emily. Ale líbily se mi pasáže jak Sophie tak i Ginny. ( Ginnyho manžela jsem opravdu neměla ráda, vytáčel mě svým chováním,to co udělal ještě beru, člověk do toho nevidí a i on chtěl být šťastný, ale nelíbilo se mi, jak se choval po tom,co ho Ginny znovu zkontaktovala. A ani Ginniny rodiče mi moc nesedli. Moc jsem je musela a také se mi nelíbilo jejich nehezké chování vůči ní )
Ani Sophiin bývalý snoubenec nebyl žádná sláva. Byla jsem opravdu ráda, že se v příběhu ukazoval jen v jejích vzpomínkách. ( On se tam tedy ani jinak objevovat nemohl, protože když příběh začne je už mrtvý - toto není spoiler,dozvíte se to hned v první Sophinině kapitole i v anotaci )
Opravdu klobouk dolů před nimi jak bojovaly a snažily se.
Romantické linky co tu nachází jsou milé a přirozeně popsány. Krásné!
Autorka píše čtivě a stránky mi mizely pod rukama. Pořád jsem chtěla vědět jak to bude dál a kam nás příběh zavede. Její styl spaní je opravdu krásný a milý. Autorka opravdu umí psát a umí skvěle popsat lidský charakter.
Upřímně nemám knížce co vytknout. Moc moc se mi líbila a s klidným srdcem jí můžu doporučit. Má hloubku i když se to na první pohled úplně nezdá.
Na konci mi ukápla slza dojetí a zalil mě příjemný pocit.
Určitě se k ní vrátím. Pustím se i do dalších knih autorky, jestli tedy nějaké další napíše
Doporučuji !
5/5*

20.12.2021 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Úžasné ! Boží ! Nádherné !
Bála jsem se,že když už znám filmy, že už mě to nebude tolik bavit a hlavně mě mrzelo, že vím jak to s postavami dopadne a kam se příběh bude ubírat. I přesto že jsem filmy viděla několik let zpátky.
Naštěstí se tak nestalo a já si to užila. Zalepíkovala jsem si spoustu stránek a jsem nadšená. Postavy jsem milovala už z filmu tudíž jsem si k nim nemusela vytvářet vztah. Díky tomu že jsem příběh už znala, jsem si všimla detailů, kterých bych si jinak nevšimla. :)
Miluji všechny postavy :D hlavně Rona a bratry F+G.
Miluju to !
Doporučuji jestli pořád váháte neváhejte a pusťte se do toho. :)

Nedávám plný počet hvězd, protože si chci nechat v zásobě hvězdičku na další díly.
4,5/5*

06.12.2021 4 z 5

Stříbrné město Stříbrné město Radek Sterakdary Starý (p)

Wow úžasná kniha, která Vás vtáhne a pustí až na konci.
Autor píše velice čtivě a stránky mi mizely pod rukama rychlostí blesku.
Hlavní hrdina Arila je velice sympatická, chytrá a odvážná. Měla hloubku a zajímavou minulost, která se postupem času odkrývá.Hned mi sedla a velice rychle jsem si jí oblíbila. Klobouk dolů před autorem jak dobře dokázal vykreslit ženskou postavu. Celou knihu hledá odpověď na otázku co je správné a jak být správným hrdinou.
Vedlejší postavy byly dobře vykreslené a též jako Arila měli hloubku. Nebyli ploché. Spoustu z nich jsem měla ráda.
V knize je i opravdu lehký náznak romantiky a nebo dalšího přátelství na konci knihy.
Děj byl nepředvídatelný a vy jste netušíte co se bude dít dál. V knize není jediné nudné místo a knížka rychle odsýpá.
Svět mě moc bavil. Byl originální a autor to měl vymyšlené opravdu dobře. Věci dávaly smysl.
Opravdu se mi to moc líbilo !
Doporučuji, úžasná kniha !
4,95/5*

22.11.2021 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

(SPOILER) Skvělý romantický fantasy příběh.
Od autorka jsem četla pár jejích předešlých knih a co se jí musím nechat je to, že píše neuvěřitelně čtivě. Od knížky jsem se opravdu nemohla odtrhnout.
Hlavní hrdinka mi nevadila a měla jsem jí ráda. Byla odvážná a svá.
Mezi mojí nejoblíbenější vedlejší postavu patří Lucien. Ten byl úžasný ! Miluju jeho humor a vždycky když se v knize objevil jsem měla velkou radost.
Tamlin nebyl špatný,ale Lucien to nebyl. I tak jsem ho měla ráda a přišel mi sympatický.Na Feyre byl milý a netlačil na ni. Koho jsem ale neměla moc v lásce a spousta čtenářek má je Rhysland. Ten mi opravdu nesehl. Nelíbilo se mi jeho namyšlené chování a to jak Feyre vvydíral.A ano taky jí pomáhal.Upřímně celkové tenhle tip postav nemám moc ráda. No holt mám mnohem radši niceboye než badboye. A bohužel už vím s kým Feyre nakonec skončí a moc nadšená nejsem. No třeba se to změní.
Příběh mě opravdu moc bavil od začátku až do konce a jak už jsem psala, od knihy jsem se nemohla odtrhnout a pořád jsem chtěla číst dál.
Prostředí mi nepřišlo nikterak moc originální,ale co v dnešní době je že ? Nevadilo mi to ani v nejmenším a moc se mi líbil námět Krásky a zvířete.
Knížku mohu s klidným srdcem doporučit a jsem z ní opravdu nadšená. Moc se mi líbila a už se těším, až se pustím do dalších dílů, které mají prý být ještě lepší.
4,9/5*

05.10.2021 5 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Letní oddychovka, u které člověk vypne.Nic jiného od knížky nečekejte
Příběh je vyprávěn hlavní postavou Eden, u které se mi častokrát nelíbilo její chování. Někdy mi to přišlo moc, hlavně s jejím tátou.Tylera jsem taky dvakrát nemusela. Ani jednoho nebudu soudit,každý z nich měl ke svému chování důvod, i když jak říkám někdy mi přišlo,že se hlavně ke své rodině chovají zbytečně ošklivě. Jako pardon, ale ať už jejich rodiče byli jakýkoliv snad by měli vědět kde mají děti. Eden i Tayler byli v tomto stejně nezodpovědní. Samozřejmě chápu, že jim to nechtěli říct, kde jsou ale měli. A to jak se z tohoto ho vždycky vykroutili...‍️ Romantická linka nebyla špatná,ale chyběla mi tam chemie. Nějak jsem jim tu lásku nevěřila. To že vznikla vlastně z ničeho, nebudu komentovat.Ostatní vedlejší postavy si skoro vůbec nepamatuji, jsou tam jenom do počtu. Kamarádky Eden se mi celou knihu pletly a připadaly mi všechny stejné. Vůbec se mi , ale nelíbil názor tamní mládeže, že jsou všichni rodiče trapní.
Děj se točí okolo večírků, alkoholu a vztahů. Autorka sice poukázala i na závažnější témata,ale pořádně jim nedala prostor. ( předpokládám, že se tomu dál bude věnovat v dalších dílech )
Já vlastně ani nedokážu říci jestli se mi knížka líbila nebo ne. Děj byl pořád to samé, postavy jsem moc nemusela a ani jsem neměla moc velkou potřebu se ke knize vracet.
Do dalších dílů se asi nepustím. Ten konec co je tady je podle mě dostačující.
Na léto asi můžu doporučit, ale nečekejte nic velkého.

22.09.2021 3 z 5

Pax, můj liščí přítel Pax, můj liščí přítel Sara Pennypacker

Krásný příběh o chlapci a jeho lišákovi.
Knížka je určena pro mladší čtenáře,ale to neznamená, že nezaujme i ty starší.
Příběh mě bavil a ráda jsem se ke knize vracela. Člověk si u ní krásně odpočine a ještě si s hlavními hrdiny prožije jejich cestu.
Abych byla upřímná tak mě o něco více bavili kapitoly Paxe než Petra.( A ano nebudu lhát Paxe jsem měla i radši) Každý z nich tam měl vlastní dobrodružnou linku a každá z nich byla svým způsobem zajímavá.
Jak jsem říkala kniha je určena především mladším čtenářům okolo 11 let, tak v ní nenajdete moc popisů postav nebo jejich myšlenek.
Prostředí války je v knize zpracováno dobře je tam jen na pozadí.
Nakonec bych ještě chtěla pochválit nádherné zpracování knihy. Uvnitř se nachází pár úchvatných ilustrací a ta krásná obálka !
Určitě můžu doporučit :)
4,9/5*

15.09.2021 5 z 5

Spolu a každý zvlášť Spolu a každý zvlášť * antologie

Tak já Vám nevím, na knížku jsem se těšila a když vyšla,hned jsem si ji šla přečíst....bohužel jsem z ní mírně zklamaná.
Některé povídky byly krásné a milé, jiné mě nebavily. A někdy mi to přišlo trochu depresivní,vracet se do té doby a prožívat to znovu. Postav mi bylo často líto,že se nemohou normálně bavit. Ale je to čas lockdownu, tak se není čemu divit, ale i tak to na mě chvílemi působilo smutně. Pár povídek by si zasloužilo vlastní knihu, zajímalo by mě jak by to s postavami pokračovalo.
U knížky jsem zjistila, že opravdu nejsem povídkový tip. Mám raději delší příběhy.
Knížku bych si znovu už nepřečetla.
Za mě průměr.
3,1/5*

11.09.2021 3 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

(SPOILER) Oooo pane Bože to bylo něco!
Do knihy jsem se ani nechtěla pouštět, protože mě nenalákala anotace a celkově mi ta kniha nepřišla nijak zvlášť skvělá na to, abych jí dala šanci ,A TO BY BYLA VELKÁ CHYBA ! Naštěstí jí měli v knihovně a já si jí půjčila a tohle bude kniha a respektivě doufám že celá série, kterou budu chtít mít doma.

Tak to by bylo k okecávání všechno a teď se jdeme vrhnout na recenzi :

Jako obvykle začnu postavami :
Hlavní hrdina Kellen byl skvělý. Ale nějakou dobu mi trvalo si ho oblíbit. Rozuměla jsem mu a bylo mi ho chvílemi opravdu líto. Neměl to vůbec jednoduché a o to jak to zvládal jako klobouk dolů. Byl velice chytrý a hodný. Upřímně bylo opravdu osvěžující číst o někom, kdo není tak skvělý a kdo není tak šikovný, okouzlující, čarovný, silný,...ale trochu jsem se toho bála, jak se mi to bude líbit. Ale líbilo ! :)
Jeho rodinu jsem neměla ráda, nikoho z nich a to jsem si k nim snažila najít cestu a oblíbit si je. Bohužel nestalo se. Nejvíce mi byla nejprotivnější Kellenova sestra, ale jako ano nebyla zase tak strašná a během knihy se také více projevila. Ona byla sice silná a mocná, ale Killenovu chytrost rozhodně neměla. A tím nechci říct, že by byla hloupá to opravdu ne. Už od prvního okamžiku kdy se v knize objevila jsem věděla, že mi moc nesedne. Člověk vlastně ani nemůže být překvapen, jaká je, když vidíte její rodinu.
Ale abych Kellenovu rodinu jen nehanila tak každý z nich byl jiný a měl svůj důvod proč a co dělá. Ale i tak jsem je neměla nějak zvlášť v oblibě... Ne já je vlastně opravdu neměla ráda.Jediný kdo z nich byl kromě Kellena jakoby nejsympatičtější, byl jeho strýc. Moc toho o nich zatím nevíme a uvidíme jestli je více poznáme v dalších dílech. Třeba na ně změním názor.
Vlastně já v knize žádnou lidskou postavu, kromě Kellena a trochu Ferius Parfax, neměla moc ráda.
Kočkoveverčák mi taky nepřišel nijak zvlášť úžasný, ale u pár jeho poznámek jsem se zasmála. Ale jsem si jistá,že v dalších dílech si ho zamiluju.
( SPOILER : Co mě ale mrzelo byl konec a to jak to s kočkoveverkami nakonec dopadlo to bylo kruté a nebudou lhát ukápla mi slza. A né jen tady už i u jiných scén se mi chtělo brečet a brečela jsem...KONEC SPOILERU)
Příběh mě bavil a já chtěla číst dál a dál.
Co se mi ale moc nelíbilo byl svět, který mi přišel až zbytečné moc krutý, ale to se podle mě v dalších dílech změní až nám ho autor více představí.
Konec se mi líbil a jsem ráda kam se příběh bude dál ubírat.
Jsem mile překvapená, jak moc se mi knížka líbila,a jak na mě zapůsobila,jak byla silná a úžasná.
Úžasná kniha ! Moc a moc doporučuji ! ;) Nebojte se a určitě jí zkuste.
4,85*/5*

Další díly mají být ještě lepší než tento,tak to už se nemůžu dočkat, až si je přečtu. :)

29.08.2021 5 z 5