Karolin77 Karolin77 komentáře u knih

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

No měla jsme vysoká očekávání, ale bohužel se nenaplnila.
Postavy mi moc nesedly a nějak zvlášť mě nezajímá co se s nimi bude dít dále.
Co ale musím ocenit je čtivost. Stránky mi mizely pod rukama.
3/5*

06.04.2024 3 z 5

Panství krve a kovu Panství krve a kovu Sara Holland

Do dalších dílů se nepustím, nebylo to špatné, ale nepřesvědčilo mě to si přečíst další díl.
Nemastné neslané.

06.04.2024 3 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Moc hezká kniha, určitě se pustil do dalších dílů.
Ale musím říct, že jsme větší fanoušek filmu, protože měl takové kouzlo co kniha neměla.

06.04.2024 4 z 5

Buď, anebo Buď, anebo Kara McDowell

Krásná odpočinková knížka na Vánoce.
Příběh mě chytil už od prvních stránek a to jak se měnily jednotlivé osudy mě nutilo číst stále déle.
Líbilo s mi že tu byly zpracovány i těžší témata.
Určitě doporučuji !

11.02.2024 5 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Tak tohle bylo dokonalé, naprosto perfektní. :D
Od prvních stránek mě příběh uchvátil. Do postav jsem se vžila a prožívala s nimi. Kníže i jeho kapitána stráže jsem opravdu nenáviděla, až mě to překvapilo.
Autor píše opravdu skvěle a každou kapitolu si užijete. Je to opravdu nádherný historický román. Jsem moc ráda, že jsem se k němu dostala a tím našla tohoto aurora, který se zařadil mezi moje oblíbené. Už teď se těším až si přečtu jeho další knihy.
Doporučuji !
5/5*

11.02.2024 5 z 5

Boží boží boží ! Perfektní, nemám tomu co vytknout.
Jen škoda, že už to je za mnou, kdyby to mělo pokračování vůbec bych se nezlobila.

03.01.2024 5 z 5

Dívka, had, trn Dívka, had, trn Melissa Bashardoust

Půjdu proti proudu,ale musím říct, že se mi to líbilo. Byla to taková fantasy YA pohádka.
Bavilo mě to, nebyla to nejlepší knížka roku,ale jsem ráda, že jsem se jí přečetla.

01.01.2024 4 z 5

Odd a mraziví obři Odd a mraziví obři Neil Gaiman

Moc krásná knížka s nádhernými ilustracemi. Příběh mě bavil i jako dospělou.
Moc a moc doporučuji, nádhera
5/5*

30.12.2023 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Mrzí mě to, ale bohužel půjdu proti proudu...
Knížka mě neujala a jen jsem koukala na počet stránek do konce. Nebavilo mě to, postavy mi nepřirostly k srdci, jediné co mi na tom přišlo super, bylo, že je to vyprávěno formou dopisů.
2.7*/5*

23.12.2023 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Poslouchala jsem jako audioknihu. (Skvěle namluvená, doporučuji )
Na sci-fi moc nejsem,ale takhle knížka mě už dlouho lákala a jsem moc ráda, že jsem se do ní pustila. Moc mě bavila, byla opravdu zajímavá a i když fyzice a dalším vědeckým věcem moc nerozumím, tak to vůbec nebyl problém. Je to napsané pochopitelně.
Znovu si jí asi už nepřečtu,ale určitě si pustím film.
5/5* doporučuji

21.12.2023 5 z 5

Má první láska Má první láska Tanja Voosen

Jednoduchá romantika, co rychle utekla.
Znovu si jí už nepřečtu

18.12.2023 3 z 5

Stargirl Stargirl Jerry Spinelli

Kdybych měla knihu popsat jedním slovem, popsala bych jí divnokniha, ale ne ve špatném slova smyslu naopak.
Jsem ráda, že jsem si jí přečetla,byla opravdu zvláštní, ale líbila se mi.
Najdete v ní několik krásných myšlenek a momentů k zamyšlení. To hlavní co z ní odnáším je to, že ne všem se budeme líbit a nemá cenu se měnit pro ostatní a snažit se zavděčit, být sám sebou je největší svoboda a volba kterou máme,buďme takoví jací jsme, nenechme se měnit okolím a názory druhých....
Jediné co bych vytkla je vypravěč ,byla bych radši,kdyby se příběh vyprávěl z pohledu Stargirl, celou dobu jsem jí toužila vidět do hlavy a vědět co si myslí.
Myslím, že by si ji mělo přečíst více lidí, doporučuji :)

29.09.2023 3 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

To bylo boží. Tak krásně mě to pohladilo po duši.
Určitě knížku zařadím mezi oblíbenější knihy od autorky.
První polovina byla vyprávěna pouze dopisy a SMS, což mi nevadilo, ale nemohla jsem se dočkat, až se konečně potkají a pane bože to bylo tak roztomilé a miloučké...
Hlavní hrdinka mi opravdu sedla a velice jsem si jí oblíbila a Aaron byl zlato. K sobě se náramně hodili a fungovalo to mezi nimi.
Upřímně bych ocenila kdyby to bylo delší, abych s nimi mohla strávit více času a poznat i Aaronovu rodinu.
Mělo to pár menších nedostatků ale čert to vem.
5*/5*
Určitě doporučuji

21.08.2023 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Bylo milé vrátit se do minulosti a připomenout si tuto sérii. Ráda jsem viděla příběh z druhé strany a poznala více rodinu Cullenových.
Upřímně bych,ale ocenila kdyby byla kniha kratší, bylo v ní zbytečné množství myšlenkových pochodů Edwarda. Věci se často opakovali, což bylo opravdu nudné, už jsem to i přeskakovala...
3,5*/5*

21.08.2023 3 z 5

Ve stínu popela Ve stínu popela Jennifer L. Armentrout

Miluji autorčiny knihy z tohoto světa.
Musím ale říct že druhá série je moje oblíbenější a líbila se mi o dost více... Bohužel se nevyhnu srovnávání.
Autorka píše skvěle a stránky mi jako obvykle mizely pod rukama, také jich mám spotu olepíkovaných.

Bohužel tahle kniha mě nebavila tolik jako ty ostatní. Nesedlo mi tolik to prostředí a ani vedlejší postavy. Dost mi tu chyběl jejich humor jako je má můj oblíbený vlkodlak v sérii Z krve a popela.
Romantická linka se mi líbila,ale byla na mě hrozně rychlá a řekla bych,že i trochu uspěchaná. Ano fyzická přitažlivost tam opravdu byla.
Sera nebyla vůbec špatná, ale Poppy mám raději.
Nykta jsem měla ráda, i když Castel je za mě lepší.
Jejich společné scény byly ale skvělé a moc jsem se u nich bavila. : D
Kniha je plná akce a určitě se u ní nebudete nudit. Velice se mi líbil konec a už se těším na pokračování.

I když to podle té recenze asi nevypadá knížku mohu doporučit.
4,65*/5*

29.07.2023 4 z 5

Kočka na cestách Kočka na cestách Hiro Arikawa

Hezký příběh s přidanou hodnotou, u kterého jsem si na konci i pobrečela.
Určitě mohu doporučit

Upřímně nevím kolika hvězdičkami bych knížku ohodnotila, tudíž nechávám bez *

21.07.2023

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

První díl mě bavil mnohem více, což mě mrzí...
Tady jsem se bohužel nudila i když se pořád něco dělo. Knížku jsem dočetla tak do poloviny a tak moc mě nebavila, že jsem se k ní pár měsíců nevrátila.Většinu knihy jsem se těšila až vrátíme do přítomnosti. Mám jí v tom příběhu radši.
Posledních 100 stránkek mě zase vtáhlo a upřímně bavilo.
V postavách jsem se upřímně trochu ztrácela, naštěstí je na konci knihy seznam postav.
Vztah D a M mě stále baví a moc jim fandím.

Nakonec jsem jí dočetla a jsem za to ráda, už se těším,až si přečtu třetí díl.
3.8*/5*

10.07.2023 4 z 5

Karmínové pouto Karmínové pouto Rosamund Hodge

Jednohubka na dovolenou. Hezky jsem u ní vypla,ale to je tak všechno. Nijak zvlášť mě to nezaujalo.
Znovu si jí nepřečtu.

28.06.2023 3 z 5

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

Moc se mi to líbilo, opravdu hezká romantika.
Souhlasím s komentářem dole, ano je to sice klišé, ale já ho mám docela ráda.
Autorka píše velice čtivě a stránky mi mizely pod rukama.
Postavy mi sedly a romantická linka taky, i když mi to přišlo trochu rychlé. Začali se líbat ani ne po pár dnech...

Mám k tomu pár mám tam pár výtek,ale za mě to i tak bylo super a už se těším až si přečtu pokračování.

Doporučuji
4*/5*

Viděla jsem film a ten se mi líbil také. :D

28.06.2023 4 z 5

Struny lásky Struny lásky Samantha Young

Moc hezká romantická kniha.
Příběh mě bavil a postavy mi také sedly.
Bohužel znovu si jí asi nepřečtu,i když nevím proč.
Mohu ji doporučit, určitě patří k těm lepším toho žánru.
Od autorky to rozhodně nebyla moje poslední kniha.

22.06.2023 4 z 5