Karolin77 Karolin77 komentáře u knih

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Hezký příběh na léto, ale něco mi v knížce chybělo. Postavy mi sedli i přes to, že se nevyznám ve zpěvácích a v kapelách, o kterých se v knize mluvilo( uznávám někdy jsem byla dost mimo) a ani ve hvězdách.( Tohle se mi líbilo,bylo to zase něco nového )
Autorka píše velice čtivě a mile.Prostředí knihy je svým způsobem originální a velice hezké a neokoukané. Ještě bych chtěla vyzdvihnout překrásné grafické zpracování. ( V knize se nachází několik map a drobnějších ilustrací)
Nějaká místa mi více přišla nudnější jiná méně. ( Ale to s každou knihou )
Bohužel nejsem schopná říci co mi v knize chybělo,ale něco ano proto nemůžu dát plný počet hvězdiček.
Ale jinak určitě doporučuji je to krásný odpočinkový příběh.
4/5*

19.04.2021 4 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Druhý díl se mi líbil o něco více než první. Začátek knihy je trochu slabší a nudnější,ale potom se to rozjede.
Co ale musím ocenit je vývoj postav.
Druhý díl je o něco temnější než první a seznamujeme se tu s více postavami.
4,5/5*

09.04.2021 5 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

(SPOILER) Knížka je velice čtivá a má sympatické postavy. Autorka má podobný styl psaní jako K.West. Takový lehký, svižný, čtivý a milý.
Knížka je určena spíše mladším čtenářům okolo 12,13 let. ( Pokud je Vám nad patnáct knížka Vás moc nechytne a nepřijde Vám tolik vtipná jako mladším čtenářům)
Jediné co mi vadilo bylo to, že hlavní hrdinka má straší sestru která čeká miminko a když se narodí. Všichni jsou na prášky a mají o něj strach, protože se narodilo předčasně ( a teď mě neberte špatně,ale mě to přišlo trochu přetažené za vlasy - doktoři dokáží zachránit miminko o velikosti tužky bez trvalých následků - ano,nejsem matka tak na to nemám úplně dobrý názor. Možná se na to za pár let budu dívat jinak.
Knížka je fajn odpočinková jednohubka u které si odpočinete i přesto že je neuvěřitelně předvídatelná- už od začátku víte jak to dopadne a s kým hlavní hrdinka skončí.
Vůči tomu,že jsme tuto knihu četla v 16 letech tam už mě tolik nebavila. Jak už jsem psala nejsem cílovka.
Každopádně musím ocenit originální námět.
Za mě takové slabší 4/5*.
Knížku už znovu číst nebudu a myslím, že jí co nejdříve najdu nový domov.

Po zemi bloudím dál Po zemi bloudím dál Rae Carson

(SPOILER) Knížka je velice čtivá a děj rychle plyne. Hlavní hrdinka mi hned sedla a líbila se mi. I když má knížka okolo 350 stánek přišla mi krátká a hodně zrychlená. Ocenila bych více stránek, pomalejší tempo a větší popisnost u určitých scén. Je ale pravda,že díky tomu děj nestagnuje a vy se nenudíte.
Lee má sice kouzelné schopnosti,ale ty jsou odstaveny na druhou kolej, což mě osobně nevadilo ba naopak se mi to líbilo. Byly lehkým zpestřením příběhu.
V knize mi trošičku chyběla romantická linka. Šlo v ní hlavně o přátelství a čistá romantika šla stranou. ( Což samozřejmě chápu když Lee byla převlečená za chlapce).
Když to shrnu tak jsem ke knížce měla dvě malé věci jinak jsem si ji velice užila. Bohužel mě mrzí že se tato série nedovydá celá - svým způsobem naštěstí tento díl funguje jako standalone.

Podtrženo sečteno. Knížka ode mě dostává 4.5/5* a určitě doporučuji ❤️:)

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

Krásný příběh. Naprosto překrásné grafické zpracování. Líbilo se mi, že se v knize řeší i věci typu - je normální mít strach a další.
Krásně zpracované a knížka Vás pohladí po duši. Jak jsem řekla pastva pro oči tak i pro uši ;)

09.04.2021 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 3 Srdcerváči. Kniha 3 Alice Oseman

Zatím nejlepší díl z celé série. Autorka už trochu zabředává i do vážnějších témat. Moc doporučuji.
Jestli se Vám jako mě nelíbil první díl dejte šanci těm dalším, protože každý další díl je lepší než ten předchozí.
Za mě 4,5/5*

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

Četla jsem první díl a tomu jsem dala pouhé 2,5*. Jestli se Vám nelíbila jednička jako mně dejte šanci dvojce. Nebudete zklamaní. Opravdu jsem z toho nadšená ❤️! Moc se mi to líbilo a ještě mě to vytáhlo ze čtecí krize.
Doporučuji 4/5*

16.03.2021 4 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Na začátkem musím říct, že jsem mírně zklamaná.
Chviličku jsem byla mírně podrážděná tím, že se v knížce objevují cizí slova. ( Pro mě naštěstí jen na pár prvních stránkách pak už moc ne. - Tohle je osobně můj problém.... Preferuji knihu celou přeloženou, ale je mi jasné, že to do příběhu patřilo)
Další co mi už vadilo byly sprostá slova. Hlavní hrdinka Lou je velice vulgární. Ale Read naštěstí takový nebyl za což jsme byla ráda. Oba dva byli své opaky. Ale bohužel mi mezi nimi chyběla chemie. Chtěla jsem tam více scén kde by se lépe poznávali, to poznávání tam sice bylo,ale já ho tam chtěla o maličko víc. Něco mi tam ale stejně chybělo,bohužel nejsem schopná říci co. Ostatní postavy mi přišli fajn a žádná z nich mi nevadila a ani mě neštvala.
Příběh byl neuvěřitelně čtivý a stránky mi utíkaly pod rukama.
Ocenila bych více akčních scén a maličko lépe popsaných...( Chápu, že napsat knihu není vůbec jednoduché)
Celkově se mi kniha líbila, ale nejsem z ní odvařená, tak jako všichni ostatní.
Druhý díl si každopádně přečtu.
Za mě hezká kniha, ale něco mi tak prostě chybělo.
4/5*

07.02.2021 4 z 5

Z kouře a kamene Z kouře a kamene Alžběta Bílková

Na knihu jsem se moc těšila, ale upřímně jsem čekala úplně něco jiného, než jsem dostala...
Podle anotace zní příběh velice slibně ale...
První zásek přišel v ději když jsem si asi po 150 stránkách uvědomila, že tohle nebude akční knížka plná zvratů. Co se autorce ale musí nechat je to, že píše čtivě to mi ale bohužel nestačilo.
Postavy nebyly špatné, ale ani nějak moc výrazné, až bych řekla, že byly poměrně plytké, ale ne nijak moc, přišli mi prostě nemastné neslané :(. I když tam byla jedna vedlejší postava, která mě zajímala a bavila více než naše hlavní hrdinka a to byl druhý kámen úrazu. ( Kniha je vyprávěna z více pohledů, ale já za hlavní hrdinku považuji dívku z anotace ;) )
Romantická linka vlastně ani nebyla romantická. Mezi hlavními hrdiny začalo něco pozvolna a velice velice pomalu vznikat,ale ani to nedostalo prostor aby se to někam posunulo.
A ještě k čemu bych se chtěla vyjádřit bylo to, že mi to přišlo jako mišmaš všeho možného fantasy dokonce jsem tam objevila i něco z anime. Nevadí mi když se věci objevují, navíc je mi jasné, že být originální je pořádně těžký, ale tady mi to nějak nesedlo a úplně mě to bilo do očí.
I když to teď vypadá, že jsem knížku pořádně zhejtila ve skutečnosti se mi docela líbila. Je pravda, že jsem od knížky měla vyšší očekávání,která se bohužel nenaplnila, ale i tak jí dávám 3*/5* . Je to takový průměr, spíše pro mladší čtenáře ( 13,14,15), kteří nemají ještě tolik načteno.
Já se každopádně určitě pustím do další autorčiny knihy, protože autorka má potenciál a mě zajímá kam dále se posune její tvorba. :)

23.01.2021 3 z 5

Hříšní světci Hříšní světci Emily A. Duncan

Knížka se mi jako celek líbila. I když musím přiznat,že mě příběh nechytnul tak moc jak jsem od knížky očekávala. A ještě musím také dodat, že mám z knížky nesourodé pocity....
Ne každá kapitola mě bavila... Kniha je vyprávěna ze třetí osoby a střídají se tam pohledy jednotlivých postav, což já moc nemusím.
Postavy mi docela sedly, ale žádná mi nepřirostla k srdci. Ani jedna z nich mi nevadila. Postavy mi přišli takové plytké. Nic moc....
V knížce je i náznak romantiky. ( Klidně bych taky té romantiky brala více)
Příběh jak už jsem psala není špatný, ale prostě mě to nedostalo. Nesedla jsem si z knížky na zadek, prostě nic...
Asi mi vadil ten styl psaní, ani nevím...
Čekala jsem od knížky více a to jsem na ni neměla žádné nároky...
Bohužel jsem zklamaná, ale dám ještě šanci druhému dílu, protože mě zajímá jak to dopadne.
Takový lepší průměr.
3,5*/5

08.12.2020 3 z 5

Kočky mají rády ptáčky Kočky mají rády ptáčky Liba Žambochova

Nádherná dětská knížka u které se pobaví jak dospělí tak i děti. Jsou tam krásně a nenásilnou formou vysvětlovány věci co se dějí kočkám( zatahování drápků,...)
I přesto že mám radši psy tak jsem si v této knížce zamilovala i kočky.
Znám autorku a její rodinu osobně a mám moc ráda jejich humor. Asi nejvíce se mi líbilo, že jsem tuto úžasnou rodinu mohla poznat o trošičku lépe.
Opravdu doporučuji! ( A nejen díky tomu, že znám autorku :-) ). Pobavíte se, něco se dozvíte.... Opravdu moc hezky udělaná dětská knížka ( a ty ilustrace jsou ještě hezčí než v prvním díle- upřímně se mi tento díl líbil o trošičku více než ten předchozí).
5*/5*

08.12.2020 5 z 5

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

Překrásný příběh, který nemá žádné opravdu žádné nudné místo, pořád se tam něco děje.
Postavy mi byly sympatické a měla jsem je ráda...
Hlavní hrdinka není žádná hloupoučká husička, ale chytrá a mazaná dívka. Vzahy se tu vyvíjely postupně a přirozeně.
Styl psaní je neuvěřitelně čtivý a milý.
Celkově z knihy mám krásný pocit, pohladila mě po duši a už se těším na další díl.
Rozhodně doporučuji je to úžasná fantasy oddechovka.
Za mě 5/5* :)

08.11.2020 5 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Bohužel za mě slabota, čekala jsem mnohem více. Příběh ani postavy neměli pořádnou hloubku. A ten vztah mezi hlavními postavami mi přišel hrozně umělý takový hm chodíme spolu vůbec ?
Za to se mi ale líbil ten sourozenecký vztah.
Na to že mám K. West ráda tak tady jsem byla docela zklamaná.
Co se ale autorce musí nechat je čtivost příběhu. Stránky vám utíkají pod rukama.
Takové slabší 3*/5*

21.09.2020 3 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Jsem zklamaná!
Od autorky jsem četla její předešlou knížku Kulti,která se mi moc líbila.
Ale tohle ....:-|:-(
Nebudu to moc rozpitvávat ale nejvíce se mi nelíbila romantická linka. Mezi hlavními postavami mi nepřišla žádná láska žádná chemie. Přišli mi jen jako buď dobří kamarádi nebo sourozenci.
Prostředí taky nějak nic moc pořád to bylo to samý a už to člověka pak začalo nudit. V knížce se vlastně skoro nic neděje. A jak už tady někdo napsal postavy ( a to jim je okolo 26) se chovali jako přihlouplý puberťáci.
Opravdu jsem zklamaná, čekala jsem mnohem víc.
Za mě bohužel 2,5/5*

21.08.2020 2 z 5

Meč a ptáček Meč a ptáček Amy Harmon

To byla nádherná, zamilovala jsem se !
V knize jsem nenašla ani jedno nudné místo. Pořád se tam něco dělo.
Postavy mi přirostli k srdci.
Svět se mi moc líbil. Uznávám není to moc originálního, ale mě se to líbilo.
Kniha je spíše určena pro nenáročné čtenáře, je to krásná oddychovka.
O knížce je lepší nic moc nevědět a prostě se do ní ponořit, tak jsem to udělala já a byla jsem mile překvapená.
Knížku moc doporučuji i když se nebude líbit všem. Je svým způsobem jednoduší ale krásná ❤️❤️❤️.
Moooc se mi líbila, no jo už končím s těmi pochvalamy, ale já na knížce opravdu nenašla nic co by se mi nelíbilo.
Přečtěte si ji. Jsem šťastná, že jsem si přečetla něžnou, laskavou a příjemnou fantasy knížku, která mě pohladila po duši s dobrými postavami.

19.08.2020 5 z 5

Jak se vodníček stal hasičem Jak se vodníček stal hasičem Zdeňka Šiborová

Krásný příběh!
Doporučuji

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Nádherný příběh !

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Úžasný, moc mě to bavilo.
Byla to taková krásná pohádka u které se člověk zamyslí.
Doporučuji všem věkovým kategoriím.
5*/5*

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Tohle byla moje druhá kniha tohoto žánru a popravdě se mi to líbilo. Ale bohužel jsem očekávala, že budu mít mrazení, to se ale bohužel nestalo. Postavy jsou fajn, až do konce vám nedojde, jak se sebou všechno souvisí. Alicie mi bylo líto tím co se je stalo ....
Knihu můžu doporučit. Strháván půl hvězdy za to chybějící mrazení ( bylo tam pro mě jen jednou v jedné části knihy, ale hroznou chviličku ) a chvilkovou znuděnost dějem.
Co bych chtěla vyzdvihnout je jak to má autor perfektně promyšlené.
Za mě 4,5/5*

13.06.2020 4 z 5

Léto s kotětem Léto s kotětem Liba Žambochova

Moc doporučuji, autorku znám osobně a je to skvělá ženská :)
U knihy se pobavíte ale i něco nového o kočkách dozvíte.
Moc se mi to líbilo.
Dětem se to bude určitě moc líbit ❤️

13.06.2020 5 z 5