Karola050716 Karola050716 komentáře u knih

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Milostnou linku si po měsíci vybavím stěží, ale Kodaň po přečtení téhle knížky budu chtít navštívit už vždycky.

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Bavila jsem se, vtipné to je, originální už méně, ale díky neobvyklému (pro tento žánr) prostředí hor mě to baví.

Malá máma 2 Malá máma 2 Lenka Sadvarová

Bavila jsem se, někdy více, někdy méně, podle toho, jak moc se to podobalo domácnosti u nás doma. Pro matky na odlehčení doporučuju.

Střední je peklo Střední je peklo Jordie Bellaire

Perfektní návrat do dětských let, kdy jsem tohle hltala v televizi.

31.10.2022 5 z 5

Jediná maličkost Jediná maličkost Erin Watt

Hodně melodramatické a buď jsem na to neměla náladu, nebo už jsem stará, ale nesedlo mi to, marně jsem hledala nějaké spříznění s hlavní hrdinkou a všechny zvraty mi přišly hodně náhlé a na sílu, třeba ta smlouva s rodiči. Něco skutečného se mi od autorek líbilo víc.

31.10.2022 2 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 2 Zaslíbená Země Nezemě 2 Kaiu Širai

Pokračování mě bavilo, i když se příběh vlastně nijak moc neposune a řeší se hlavně otázka práskače. Otravné byly opakující se informace, ale rozhodně jsem zvědavá, kam se to dál vyvine.

17.06.2022 3 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 1 Zaslíbená Země Nezemě 1 Kaiu Širai

Pokud neznáte hlavní plot twist, super napínavé čtení.

17.06.2022 4 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Mariana se tímto zařadila mezi mé oblíbence. Ano je to trochu jako Lukov a jednu hvězdu, nebo spíš půl bych strhla za zbytečně explicitní závěr, který se mi ke zbytku příběhů úplně nehodil, ale je to super a já budu netrpělivě vyhlížet její další kousky.

11.06.2022 4 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Skvělé, čtivé, sympatické...ta knížka se v podstatě nedá odložit. Dopisování si s tajemným neznámým se mi víc líbilo v P.S.Líbíš se mi od Kasie West, ale tady ani tak o samotné dopisování nešlo, jako spíš o navazování reálných vztahů. I když mě odkazy na staré filmy míjely,protože je prostě nemám nakoukané, je to super knížka, obě hlavní postavy neotřelé a opět u mě nastoupil feeling z Kudy ke hvězdám, i když se přiznám, ta se mi líbila o fous víc. Každopádně autorka putuje šupem na můj seznam oblíbených.

24.05.2022 4 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Pro mě lehce nevyvážený díl. Všechny situace, kdy se ústřední dvojice dohaduje, jsou perfektní a čtou se samy. Jen z hlediska romantické linky mi asi víc sedí jiný typ, než od kamaráda k lásce, úplně jsem to Colinovi nevěřila.

24.05.2022 3 z 5

Mrtvá v Temži Mrtvá v Temži Matthew J. Costello

Není to žádná světoborná knížka, ALE...je ideální, pokud chcete změnit žánr a zkusit detektivku, ale zároveň nechcete nic, kde se válí kusy těl, detektivové mají x kostlivců ve skříni a všechny vedlejší postavy musí mít extra background story. Tohle je psané tak, jako kdyby někdo ve škole vysvětloval, jak vyšetřit vraždu a mně to to sedlo.

15.05.2022 3 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Nečekala jsem nic, protože moje zkušenosti s českými autory jsou spíše hororového charakteru, ale překvapila..ne, že by to bylo až tak originální, ale autorka vyrůstala na podobných věcech jako já, takže jsem všechny ty popkulturní odkazy chápala a to bylo fajn.

11.05.2022 3 z 5

Srdcerváči. Kniha 4 Srdcerváči. Kniha 4 Alice Oseman

To máte tak..četla jsem jedničku - láska veliká, dvojku - láska pokračuje, trojku - asi sedmiletá krize a pak pauza..a pak přišel seriál OMGbflm láska dostává úplně jiný rozměr a tak tedy znovu jedna, dva, tři....a pak čtyři poprvé. Pro mě nejkrásnější první část, deníková druhá a třetí už méně, ale asi si ještě dám znovu seriál, protože prostě Nick a já ho miluju ️

11.05.2022 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Colleen, proč mi to děláš...první část knížky byla za dlouhou dobu to nejúžasnější a nejnávykovější, co jsem četla a další listopady vypadaly jako cože? Cože? COŽE? COŽEEEEE???!!!!
Emocionální horská dráha jako vždy dovedena k dokonalosti. Aneb když už si myslíte,že víte a pak jde všechno do hajzlu :D

11.05.2022 5 z 5

Everest: Pozoruhodný příběh Edmunda Hillaryho a Tenzinga Norgaye Everest: Pozoruhodný příběh Edmunda Hillaryho a Tenzinga Norgaye Alexandra Stewart

Super knížka i pro dospělé. Krásné ilustrace a spousta zajímavých faktů.

11.05.2022 5 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Tahle série bude asi moje guilty pleasure. Je to naivní, je to otřepané, ale je to neuvěřitelné čtivé a já si to užívám, když potřebuju vypnout.

11.05.2022 3 z 5

Ronja, dcera loupežníka Ronja, dcera loupežníka Astrid Lindgren

Bavila mě, ale pro mě a asi i pro cílového dětského čtenáře budou některé pasáže trochu otravné a zdlouhavé. Tam, kde je Ronja a Birk a jejich dobrodružství, tam je to super, scény s Mattisem a Borkou a chlapácké dohadování loupežníků už tak zábavné není.

28.04.2022 3 z 5

Legenda o Sally Jones Legenda o Sally Jones Jakob Wegelius

Pro dítě asi super dobrodružné čtení na pokračování, pro dospělého čtenářek, který přečte větší kus naráz je to trochu jednotvárné.

28.04.2022 3 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Nesta jako hlavní postava je docela divočina, po přečtení trilogie dvorů jí asi málokdo přišel na chuť...o to zajímavější je její vývoj. Zase je to místy trochu zdlouhavé a některé epizodky tam být asi nemusely, ale rozhodně zábavné, napínavé a ten vývoj postavy i jejích vztahů stojí za to sledovat. Nejzábavnější postava je "dům" a jeho čtecí choutky :D

18.04.2022 4 z 5

První opravdový polibek První opravdový polibek Kasie West

Slabšímu hodnocení tady na databázi jsem úplně nevěřila, ale ono to fakt sedí. Westovka je pro mě sázka na jistotu, zatím jsme si s autorkou nerozuměly jen jednou, což byla přijatelná odchylka. Tentokrát to není úplně špatné, čte se sama jako vždycky, ale nějak mě nechytla za sdrce, jako bych ten vývoj vztahu ústřední dvojice nějak nepostřehla a naráz konec. Plusem je, že kdo si nepřečte anotaci, tak na začátku opravdu neví, kdo bude ten osudový kluk, ale jinak od autorky spíše slabší kousek.

18.04.2022 3 z 5