Everest: Pozoruhodný příběh Edmunda Hillaryho a Tenzinga Norgaye

Everest: Pozoruhodný příběh Edmunda Hillaryho a Tenzinga Norgaye https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455876/bmid_everest-pozoruhodny-pribeh-edmunda--IrD-455876.jpg 5 13 6

Krátce před polednem 29. května roku 1953 slunce jasně svítilo na nejvyšší bod naší planety – a poprvé v historii u toho byli i lidé. Jejich jména zněla Edmund Hillary a Tenzing Norgay. Oba právě vystoupali na Mount Everest. Příběh dvou zcela rozdílných, avšak stejnou měrou odvážných mužů je ohromujícím důkazem lidského odhodlání překonávat sebe sama i rozmary přírody. Vydejte se s nimi na dobrodružnou výpravu za dobytím nejvyšší hory světa!... celý text

Literatura naučná Historie Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Everest: The remarkable story of Edmund Hillary and Tenzing Norgay

Atlantis
28.06.2022 5 z 5

No tedy, tohle ale bylo velmi milé překvapení! Čekal jsem další suchopárný naučný komiks, ale ne. Texty jsou skvěle napsány i přeloženy a hlavně jsou plné zajímavostí. Hillarimu i Tenzingovi je věnováno stejně prostoru a doplňte vše líbivými obrázky a dostáváte skvělou knihu o Everestu. Bavil jsem se až překvapivě hodně.

Karola050716
11.05.2022 5 z 5

Super knížka i pro dospělé. Krásné ilustrace a spousta zajímavých faktů.

EmokeII.
12.01.2022 5 z 5

Koupila jsem to 10 letému synovi a s chutí jsme to přečetli celá rodina. Jediné negativum je spíše malé písmo vzhledem k tomu, že je to dětská kniha. Jinak super a doporučuji všem.

Zmiu
06.04.2021 5 z 5

Knihu mi doporučila kamarádka, a i když je určena dětem, s chutí jsem se začetla. Krásně zpracovaný příběh dobývání Everestu. Ilustrace také chválím.

lucie3725
01.01.2021 4 z 5

Miluju Todd-Stantonovy ilustrace, takže jsem nadšená, že v češtině vyšla další kniha, v níž se jimi můžu kochat. Téma je navíc v dětské literatuře neohrané a moc hezky podané.

tereza1198
12.12.2020 5 z 5

Krásná kniha plná ilustrací o dobytí Everestu. Líbilo se mi, že tam bylo i víc věcí o Tenzingovi, protože na většině popisků v jiných knihách je sir Edmund Hillary a ... šerpa. Myslím, že se bude líbit každému dobrodružnému dítěti i dospělému.

horolezectví Mount Everest (osmitisícovka) horolezci

Autorovy knížky