Zaslíbená Země Nezemě 2

Děti v sirotčinci Grace Field House pátrají po pravdě a nacházejí stopy… jenže nejsou sami. Stahuje se kolem nich smyčka, kterou nastražila sestra Krone. A je možné, že je mezi nimi zrádce, který donáší zprávy přímo Mamá?

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401507/big_zaslibena-zeme-nezeme-2-489-401507.jpg 4.6165

Zaslíbená Země Nezemě 2.

Literatura světová, Komiksy, Fantasy

Vydáno: , Crew

約束のネバーランド 2 (Yakusoku no Neverland 2), 2017

Kniha Zaslíbená Země Nezemě 2

Karola050716

Pokračování mě bavilo, i když se příběh vlastně nijak moc neposune a řeší se hlavně otázka práskače. Otravné byly opakující se informace, ale rozhodně jsem zvědavá, kam se to dál vyvine.

Aivinka

Pokračování bylo příjemnou oddechovkou. Sestra Krone mi ale bohužel nesedí a vyloženě trpím pokaždé, když se v knize objeví. Mama je pořád skvěle přítulná a odtažitá a co je nejlepší, poznáváme i další postavy. Kniha odhalí jejich stinné i světlé stránky, což je u tak malých dětí o to zajímavější. Nicméně druhý díl poskytl jen pramálo odpovědí, naopak vytvořil jen více otázek. Snad nám to třetí díl osvětlí.

Stázka007

Děj velice dobře pokračoval, čtení velmi rychle ubíhalo. Ilustrace jsou nádherné. Dramatický děj mě chvílemi rozesmával, chvílemi jsem se dost bála.

Atlantis

Přemýšlím a nejsem si moc jistý, že jsem si čtení užil. Téměř nic se totiž nestane, kromě jednoho odhalení, které je ale dost zbytečné. Jinak se pořád dokola mluví o tom samém a hlavně - příběh je plný flashbacků k událostem, které se staly doslova pět stran zpátky a dost mě to rušilo. No zkusím ještě jeden díl a uvidím.

martina.culik

Příběh pokračuje a opět překvapuje...

KadetJaina

Ještě pořád dobrý, ještě pořád napínavý. Stále se stupňuje, bojím se, aby v dalších dílech napětí právě kvůli tomu neupadalo. Zatím ale stále jeden z lepších manga počinů, co u nás vycházejí.
Trochu mě místy mrzí kresba, chápu, že mangy se vydávají jak na běžícím páse a kreslí se rychlostí blesku, ale totálně rozhozené oči a obličeje občas zamrzí. Obzvlášť, když umí autoři tak dobře vyjadřovat vnitřní pohnutí a hororové chvilky.

fvalek
30.09.2021

Další díl je poměrně méně dějově výživný než první, kde to jelo z jednoho překvapení do druhého, ale stále dokáže navnadit a drží taktovku, kterou první díl zadal. Hodně se projevují dějové požadavky na chystání útěku a řešení následujících dnů po odhalení - čili to, co je nutné popsat, jinak by děj nedával smysl, ale není to úplně akční a moc to neplyne a neodsýpá, ale udělat se to zkrátka musí. Přesto se vyjevují důležité informace, které i když nejsou úplně epicky akční a brutálně život měnící, jsou velkými kusy skládačky celého pozadí a budoucího dění.

Emma, Norman a Ray už ze sebe neukazují tolik jako v prvním díle a vidíme spíš jejich činy a přípravy, než popisy osobností. Musím ale dodat, že první díl nám je představil dost detailně, takže představu rozhodně mám. Úplně nevím, jestli se mi líbí ten koncept extrémně inteligentních dětí, ale dobře, tahle farma je zkrátka něco extra. Přípravy na útek jsou v plném proudu a docela dávají smysl. Hledání práskače je pak docela zábavné a z finálního odhalení jsem byl hodně překvapený. Chování Krone a mamá je vážně podezřelé a pěkně dynamizuje děj. V tomhle díle je obzvláště Krone opravdu creepy a děsivá, takže to mě baví. Upřímně ale doufám, že se už rychle dostaneme k útěku, protože jak jsem naznačoval, docela se to vleče, a i když bych rád věděl další detaily o mamá, Krone a farmě, tak už jsem hodně zvědavý na svět venku, na který nás pořád napínají.

Nelíísek
14.05.2021