Karnager Karnager komentáře u knih

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Ze začátku to pro mě bylo na tři hvězdy, ale po nějaké době jsem se začetl a jako že fakt pecka :) takže celkově za 4*

14.09.2015 4 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Příjemná kniha, taková oddychovka a nijak extra zdlouhavá. Přečetl jsem ji takříkajíc jedním dechem. Místy se mi zdálo že by šel děj ještě pěkně roztáhnout a zkomplikovat, ale i tak jak je to napsaný je to fajn..chvílemi romantika střídaná smutkem a k tomu spodní temný proud (oproti jiným knihám mírný :)), ale díky za něj :)

20.06.2014 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytici mám rád už od doby kdy nám ji babička četla před spaním :) Svatební košile jsem si oblíbil okamžitě a postupem času mám čím dál radši Záhořovo lože :) nemá prostě chybu :)

06.05.2014 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Původně jsem chtěl dát tři hvězdičky..:) těch pár roků v dávnolandu bylo zkrátka moc dlouhých, ale závěr si zcela napravil reputaci :)

16.03.2014 4 z 5

Smrt talentovaného ševce Smrt talentovaného ševce Václav Erben

Pohodové čtení :) exner má příjemné metody vyšetřování. A film se mi taky líbil

16.07.2021 4 z 5

Poselství ze Stínadel Poselství ze Stínadel J. Č. Grifin (p)

fajn pokračování :) nicméně mi to minimálně ze začátku přišlo takové kostrbaté, úplně mi to hned nesedlo... později se děj celkem slušně rozjede takže u mě to šlo na tři a půl hvězdy :)

19.05.2021 3 z 5

Mravenci nesou smrt Mravenci nesou smrt Vladimír Vítek

po téhle knize jsem sáhnul vlastně jen kvůli filmu a možná kvůli filmu dávám tři hvězdy i když je děj víceméně jiný :) jinak to jde...neurazí, nenadchne...

17.12.2020 3 z 5

Sám doma Sám doma Todd Strasser

normálně by to byly tři hvězdy ale z lásky k filmu dávám o jednu navíc :) i když tahle kniha film nekopíruje a to je fajn..

15.08.2020 4 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Je fajn že když je kniha tak útlá, tak jde hned přímo k problému. Ostatně problém to je dost zajímavý. Ale emoce se mnou při čtení nijak extra necloumaly, na plný počet to nevidím..

10.11.2019 3 z 5

V Kordillerách V Kordillerách Karel May

Vinnetou - paráda, Old Surehand - Paráda :) ale asi jsem propásl ten správný věk na čtení takových knih :) prostě mě někdy začíná štvát ta laskavost Old Shatterhanda, ta touha všechny spasit a všechno vyřešit smírně mi přijde dohnaná do extrému..tím radši mám třeba dlouhého lovce od A.V.Friče

31.05.2019 3 z 5

Cirkus Humberto Cirkus Humberto Eduard Bass (p)

Seriál mám rád a kniha mi taky sedla :) je tedy víc popisná, jak už to u knih bývá...v seriálu někde zapracovala autorská licence ale to taky bývá...

25.04.2019 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Možná to nebude moje nejoblíbenější kniha od Kinga, ale chápu proč jí má tolik lidí rádo :) Napětí stoupá hned od začátku a když se v půlce dá trochu pohov, tak jen proto aby mohlo vystoupat ještě výš. Konec má docela rychlý spád, ale přijde mi že je trochu předvidatelný (dost možná jen proto, že jsem kdysi viděl film z roku 1989), ale stejně takový jaký mám u Kinga rád. Husťárna..

07.04.2019 4 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Napsat druhý díl k úspěšné knize chce vždy dost odvahy a umění. King umí psát dost dobře takže si na to klidně troufnul, řemeslně je to napsané fakt dobře..jenže čím víc kinga čtu, tím víc vnímám jistou schématičnost, tuhle vidím kousek Carrie, tuhle kousek zelené míle. Nápady má ale dobré, to se musí nechat :) tři a půl hvězdy..

01.04.2019 3 z 5

Zpěv Susannah Zpěv Susannah Stephen King

To bylo myšlené vážně sai Kingu? Mě to tedy přišlo slabší.. úryvky z deníku autora byly sice fajn, ale ani ty mě nepřesvědčily, abych zvednul hodnocení o hvězdičku nahoru..

13.02.2019 3 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Kniha se dobře čte, nicméně se nedá říct, že bych byl knihou nějak uchvácený..celou dobu jsem se pohyboval na třech hvězdách, maximálně na půl čtvrté..až stéblo trávy převážilo misku vah směrem ke čtyřem hvězdám. Co se mně týče, asi bych si po téhle knize další pokračování nekoupil. Naštěstí jsem koupil celou sérii takže tomu dám šanci...

"tak jdi. Jsou jiné světy než tento."

16.11.2018 4 z 5

Temná půle Temná půle Stephen King

Osobně moc nemusím delší Kingovy romány (protože mívám pocit, že mají sklony k roztahanosti - radši mám ty kratší, hutné, kde to rychleji graduje). Temná půle mi přijde fajn, na začátku člověka navnadí a pak se pomalu rozjíždí až k finále kde se všechno uzavře. Pro mne je lepší než nezbytné věci (které jsem četl už předtím) a horší než ostrov duma key..

21.10.2018 4 z 5

Alenka v kraji divů a za zrcadlem Alenka v kraji divů a za zrcadlem Lewis Carroll (p)

Je to už nějaký ten pátek co jsem Alenku četl a dosud tuhle knihu miluji :) kočka šklíba, zajíc březňák, skvělá poezie...

15.09.2018 5 z 5

Láska jako životní styl Láska jako životní styl Gary Chapman

Nějak mi tahle kniha nesedla..i když určitá myšlenka tam je, knihu jsem dvakrát odložil a zase se k ní vrátil...

28.08.2018 2 z 5

Tajemství kocouřího muže Tajemství kocouřího muže Enid Blyton

Zatímco v jiných knihách je Goon jen lehce záporná a spíš komická postava, v tomhle díle se chová fakt otřesně..

02.06.2018 4 z 5

Tajemství ukradených peněz Tajemství ukradených peněz Enid Blyton

fajn knížka pro děti :) tahle se mi líbila o trochu víc

22.04.2018 4 z 5