Mravenci nesou smrt

Mravenci nesou smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91426/mravenci-nesou-smrt-91426.JPG 3 26 7

Vyšetřování vedené nadšeným amatérem a zkušenou kriminalistkou vede k odhalení rafinovaných mezinárodních zlodějů a překupníků drog.

jprst
04.06.2022 2 z 5

Takový příběh "nic moc", či spíše takřka nic než moc. Hodnocení z mé strany dvěma hvězdami je docela milosrdné.

Kontryhelka
17.01.2022 2 z 5

Kniha nenadchne a neurazí. Film je daleko propracovanější.

Karnager
17.12.2020 3 z 5

po téhle knize jsem sáhnul vlastně jen kvůli filmu a možná kvůli filmu dávám tři hvězdy i když je děj víceméně jiný :) jinak to jde...neurazí, nenadchne...

ladyannn
07.09.2018 4 z 5

slušná kniha, ale číst znovu nemusím

Eicherik
26.08.2018 3 z 5

Kniha a film mají naprosto odlišný děj. Nejlépe hodnotím scénář filmu, ale výsledný produkt se prostě nepovedl, a při jeho sledování se často neubráním smíchu. Kniha začíná velmi nadějně, ale krátce po setkání obou hlavních hrdinů se děj začíná propadat do stále větší nesmyslnosti. Závěr je naštěstí celkem důstojný. Celkově je tato krimi až moc velká pohádka a autor nás při ní houpe hlavou dolů. Na závěr si neodpustím ještě jednu výtku. Příběh se odehrává v srpnu 1968 a autor tuto skutečnost nesčetněkrát v příběhu připomíná a omlouvá jí nárůst kriminality, která je součástí děje. Tato skutečnost musela být trapná i v roce 1983, kdy kniha vyšla.

28401
05.06.2017 3 z 5

Taky se mi líbila víc knížka než film..

prof.chrobak
18.09.2013

Kniha mnohem lepší než film (a o dost jiný děj).

drogy zfilmováno české krimi organizovaný zločin české detektivky

Vladimír Vítek
česká, 1930 - 2005
1983  66%Mravenci nesou smrt
1988  30%Inženýři na odstřel
1984  45%Šakalové nemají naději

Kniha Mravenci nesou smrt je v