Karcoolka2210 Karcoolka2210 komentáře u knih

Aliance Aliance Veronica Roth

Tak som to dokopala do konca. Koniec fajn, ale o nič by som neprišla keby som túto trilógiu nečítala. AJ

17.01.2017 3 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Taká oddychovka, v rámci čtenárskej výzvy (autor pod 30;) Videla som film, takže žiadne prekvapenie. AJ

14.12.2016 3 z 5

Dievča vo vlaku Dievča vo vlaku Paula Hawkins

Začala som ju čítať najmä preto, lebo do kín príde film a chcela som najprv prečítať knihu. Začiatok a koniec bol možno zdĺhavý, ale ináč dobré čítanie. Dej pútavý a páčila sa mi forma, uhol pohľadu troch postáv a taktiež zaujímavý pohľad do života človeka, ktorý má problém s alkoholom. Za mňa 4 :)

23.07.2016 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Pre mňa osobne nič extra. Nemám veľmi rada príbehy, kde je dej predvídateľný. Ale dala som na radu väčšiny a prečítala ju. No dávam len 3 a je to moja druhá kniha od tejto autorky a po ďalšej už myslím nesiahnem. Asi najväčšie pozitívum bola postava Lou, s ktorou som sa v niektorých veciach vedela stotožniť, kniha sa dobre čítala, ale proste to z nejakého dôvodu nebolo ono. AJ
PS: Už som si pozrela aj film a teda kniha je lepšia ;)

17.07.2016 3 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Ďalší skvelý Nesbo a ďalší skvelý prípad s Harrym. Kto čítal jeho knihy doteraz, nepotrebuje ani odporučenie, aby čítal ďalej :) AJ

12.07.2016 4 z 5

Nasledovanie Krista Nasledovanie Krista Tomáš Kempenský

Vynikajúce duchovné povzbudenie a v mnohých prípadoch aj ponaučenie.

01.07.2016 4 z 5

Jeremiášův pláč Jeremiášův pláč William Brodrick

Veľmi slušná prvotina. Príbeh zaujímavý, pútavo písaný, s niekoľkými prekvapeniami na konci. AJ

03.05.2016 3 z 5

HHhH HHhH Laurent Binet

Keby som mohla, tak dám tejto knihe aj 10 hviezd! Jednoducho paráda. Už dávno som nečítala knihu, ktorej čítanie som náročky predlžovala, aby sa neskončila. Aj sám autor povedal, že nechcel ukončiť túto knihu a ja mu úplne rozumiem. Fascinujúci príbeh a skvele napísaný. Určite som sa o tejto udalosti učila v škole na Dejepise, ale keďže vtedy ma veľmi nebavil, tak som si nič nezapamätala. Asi bolo potrebné pre Francúza napísať knihu o Československu, aby prebudil vo mne záujem aj o túto časť histórie. A podarilo sa mu to, lebo už teraz hľadám ďalšie knihy, kde by som sa dozvedela viac. Téma je síce pochmúrna, ostatne ako všetky knihy, ktoré sa zaoberajú tématikou 2.svetovej vojny. Ale spôsob podania tohto konkrétneho príbehu bol ozaj jedinečný. A mená Jozef Gabčík a Jan Kubiš si už zapamätám navždy! Odporúčam všetkými desiatimi!!! AJ

14.02.2016 5 z 5

První telefonát z nebe …a co když to koncem nekončí? První telefonát z nebe …a co když to koncem nekončí? Mitch Albom

Ďalšia pekná kniha z pera Mitcha Alboma. V malom mestečku Coldwater, niekoľko ľudí dostane prekvapivý telefonát. Prečo prekvapivý? Nuž, na druhej strane linky je ich zosnulý príbuzný. Prichádzajú otázky typu- je to naozaj on, ona?, je toto možné?, mám o tom niekomu povedať alebo si to nechať pre seba?, budú si o mne ľudia ,myslieť, že som sa zbláznil/a?. Nuž, nenechajú si to pre seba a čo bude nasledovať potom, to sa dočítate v tejto knihe. Autor opisuje reálnych ľudí, ktorí prežívajú rôzne radosti a starosti a s ktorými sa možno stotožniť. Odporúčam :) Plus časť knihy je aj o histórii vzniku telefónu, čo je veľmi zaujímavé. AJ

23.01.2016 4 z 5

Mary Poppinsová Mary Poppinsová Pamela Lyndon Travers

No, čo dodať k Mary Poppins, je to kúzelný príbeh. Miestami bolo správanie Mary ako nanny dosť neprofesionálne ;), ale asi ozaj vedela, čo robí :) AJ

24.10.2015 4 z 5

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Tak tento príbeh som poznala z filmovej verzie, tuším sa písal rok 1994, keď ho zmajstrovali. A videla som ho niekoľkokrát a je jedným z mojich obľúbených. No a o knihe môžem povedať to isté. Zaradila sa medzi moje naj. Je to úžasné čítanie. Čas strávený v rodine Marchovej je časom lásky, radosti, bolesti, aj úžasnej viery v Boha. Odporúčam pre deti aj dospelých. Každý si tam určite niečo nájde. AJ

15.10.2015 5 z 5

Ještě jsem to já Ještě jsem to já Lisa Genova

Príbeh som poznala z filmu, takže som vedela do čoho idem, no som rada, že som siahla aj po knihe. Čo bolo pozitívne, keď to teda porovnám s filmom, ozaj sa držal knihy, čo nie je vždy tak. Akurát, že z čiernovlasej a kučeravej Alice sa stala ryšavá žena s rovnými vlasmi ;) Ale nie, je úžasné smutný, no zároveň aj krásny príbeh, ktorý sa oplatí prečítať. To, že je prerozprávaný práve niekým, kto túto chorobu naozaj prežíva je veľmi silné pozitívum. Bolo zaujímavé, no zároveň bolestné sledovať Alicin vnútorný zápas. Postoje rodinných príslušníkov ma miestami hnevali, miestami prekvapili, no na druhej strane, vyrovnávať sa s niečím tak ťažkým je ozaj ťažké súdiť. Môžem len a len odporučiť. Je ozaj vstupná brána do, pre mnohých, nepoznaného sveta a budem citovať jednu tetu- "Všetci sa s touto chorobou nejako stretneme, buď ju budeme mať sami, alebo budeme niekoho poznať a preto je dobré mať aké také vedomosti." AJ

25.06.2015 5 z 5

Naprosto osvětleno Naprosto osvětleno Jonathan Safran Foer

Uf. Dočítané. Kniha je vysoko cenená a mala som veľké očakávania. Sklamaná som nebola, to určite nie, ale mám z nej ozaj zmiešané pocity. Ťažko sa mi zo začiatku začítavalo a časové prelínanie mi niekedy prekážalo. A tiež mi chvíľu trvalo, kým som si zvykla na nespisovnú angličtinu. Áno, miestami bol Alexov komentár vtipný, ale niekedy ťažko čitateľný a nezrozumiteľný. Celkovo bol príbeh zaujímavý a postava Alexa bola asi najsympatickejšia a bolo zaujímavé sledovať osudy jeho rodiny. Dávam 4 hviezdičky. AJ

28.05.2015 4 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

A mne sa tento koniec páčil a dostala som konečne odpoveď na moju otázku :) Mrzela ma strata jedného z Gladers, ktorý bol jednou z mojich obľúbených postáv. A celkový koniec bol podľa mňa veľmi dobrý, teda, ja byť v ich situácii, tak som veľmi happy s miestom, kde sa ocitli :) Táto trilógia je pre mňa milé prekvapenie, aj keď niekedy mi autorov štýl pripadal trochu jednoduchý a dosť vecí zbytočne opakoval, ale tak dalo sa to tolerovať :) AJ

29.04.2015 4 z 5

Nezničitelná láska Nezničitelná láska Ian McEwan

Tak toto bola kniha, ktorá ma teda držala v napätí. McEwana mám rada a táto kniha ma len usvedčuje o kvalite písania tohto autora. Otáčala som strany s napätím, ako sa celý príbeh nakoniec skončí a niektoré veci som naozaj nečakala. Môžem len a len odporučiť. AJ

25.01.2015 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

No naozaj hororový príbeh. Teda, čo sa týka neľudskosti mladých chlapcov. Príbeh sa začal celkom nevinne, no postupne sa z detí stávali doslova surovci. Ako som čítala príbeh ďalej po Simonovom osude, jednoducho som nechápala, čo sa porobilo s Jackom, Rogerom a ostatnými chlapcami v ich partii. Zvláštna kniha. AJ

14.01.2015 4 z 5

Milovaná Milovaná Toni Morrison

Po dlhom čase kniha, ktorá mi dala zabrať. Neviem čím to bolo, ale veľmi ťažko sa mi to čítalo v angličtine, čo sa mi teda naozaj nestáva. Strácala som niť deja, preskakovanie z minulosti do prítomnosti bolo niekedy naozaj ťažko rozoznať. Neviem, veľmi som sa tešila na túto knihu, a po prečítaní Milosrdenstva a Šalamúnovej piesne, som bola presvedčená, že toto bude super, no mám fakt zmiešané pocity a neviem ako túto knihu hodnotiť. Možno jej dám šancu v češtine alebo v slovenčine, ak sa mi dostane do rúk. AJ

03.11.2014 4 z 5

Obr Dobr Obr Dobr Roald Dahl

Fajn kniha. Pripadala mi trocha slabšia v porovnaní s ostatnými čo som čítala, ale tu sa mi páčila myšlienka, ktorú BFG povedal malej Sophie o ľuďoch, že sú to síce jedinečné a múdre tvory, ale ako jediné aj úmyselne zabíjajú jeden druhého. To je zasa veľmi smutná pravda :(

28.09.2014 4 z 5

Válka světů / War of the Worlds (dvojjazyčná kniha) Válka světů / War of the Worlds (dvojjazyčná kniha) Herbert George Wells

Sci-fi je pre mňa nový žáner, ktorého čaro postupne objavujem a tak neviem presne ako hodnotiť túto knihu. Začítavalo sa mi dosť ťažko, prvá polovica knihy, no musela som sa nútiť čítať, ale druhú polku som prečítala dnes viac menej bez prestávky. Zatiaľ dávam 3 hviezdičky, možno sa to časom zmení ;) AJ

27.09.2014 3 z 5

Zázračný prst Zázračný prst Roald Dahl