Kamienkova33 Kamienkova33 komentáře u knih

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Perfektný thriller!

21.11.2016 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Také skvelé, ako len King môže napísať :-)

23.11.2015 5 z 5

Hotel Hotel Arthur Hailey

5 dní fungovania hotela, jeho zamestnancov, hostí, tragédií, intríg, lások a všetkého možného aj nemožného, čo sa hotelu týka.. Dej sa odohráva 5 dní, počas ktorých sa toho veľa udeje. Veľmi ma to zaujalo, pretože sa krásne popisuje, ako taký obrovský hotel funguje, nikdy som sa nad tým nezamýšľala :-) (Aj keď predpokladám, že teraz je to oveľa viac premyslené, keďže kniha je z roku 1965 :-)). Za mňa určite áno ako oddychové, ale zaujímavé čítanie. A v závere som sa nevedela odtrhnúť!
Určite si prečítam od autora aj iné .

04.11.2015 4 z 5

Nenalezená Nenalezená Remigiusz Mróz

Tak toto bola paráda! Spočiatku som sa bála už trošku otrepaného námetu - niekto sa stratí, zľahne sa po ňom zem a z ničoho nič sa na scéne opäť objaví. Bála som sa zbytočne, nenudila som sa ani jednu jedinú stranu, veľmi oceňujem, že kniha nie je zbytočne rozťahaná a nie je tam ani veta navyše.

04.10.2018 5 z 5

Terapia Terapia Sebastian Fitzek

Tak toto bolo wow! Moja prvá kniha od Fitzeka a považujem to za veľkú chybu, že som k nemu prišla až teraz :-) Veľmi dobre hodnotím, že román nebol zbytočne dlhý a mal spád. Hlavný hrdina, psychiater Victor od začiatku vzbudzuje sympatie a ľútosť... Odíde na samotu, kde sa snaží vyrovnať sa so zmiznutím dcéry a v pokoji vyplniť interview. Naruší mu to Anne, ktorá žiada od neho terapiu. Počas toho sa Victor dozvedá zvláštne informácie... Vie Anne, čo sa stalo s jeho dcérou? Je táto schizofrenička naozaj dobrou informátorkou?
Všetko sa deje na pomedzí medzi realitou, výmyslami a výpodmi chorých myslí... Podľa mňa veľmi pútavé čítanie. Od začiatku som mala tušáka, ako to dopadne, ale aj tak som zostala trochu prekvapená. Milovníkom psychothrillerov určite odporúčam :-)
UPDATE - Už som zistila, že som od neho čítala aj Zaklínača, to bolo tiež super

11.05.2018 5 z 5

Všetko okrem pravdy Všetko okrem pravdy Gillian McAllister

Mám nejakú čitateľskú krízu a neviem, či je to mnou, alebo touto knihou. Anotácia znela veľmi lákavo, mám rada romány, v ktorých sa postupne odhaľujú tajomstvá. Začiatok sa mi páčil, hlavná hrdinka zisťuje, že sa jej na priateľovi, s ktorým síce je krátko, ale čakajú spolu dieťa, niečo nezdá. Má čudné reakcie, nielen on, ale aj jeho rodina či kamaráti. Snaží sa zistiť, čo je za tým a pri tom aj ona niečo skrýva....
Takto napísané to znie naozaj tak, že to bude kniha plná napätia. Nebola. Bola to nuda. Neviem si pomôcť, ale naozaj si nepamätám, kedy som naposledy čítala jednu knihu 7 dní...

12.04.2018 2 z 5

Útěk Útěk C. L. Taylor

Super anotácia ma prinútila túto knihu posunúť vo svojom read-liste a pustiť sa do nej. Jo, ktorá ma agorafóbiu (v poslednej dobe sa v novinkách čím ďalej, tým viac táto choroba objavuje, ale napríklad v Žene v okne to bolo popísané trochu inak, pre mňa zaujímavejšou formou), prenasleduje ju neznáma žena a celý svet, od jej manžela až po políciu či sociálku sa proti nej spikne. Tvrdia, že sa zle o svoju dcérku stará, že ju zanedbáva a že je ešte labilnejšia, ako si myslí. Kde je ale pravda?
Takto to znie celkom dobre, prvá kapitola bola perfektná, mala rýchly spád, napätie a skrývala v sebe veľa otázok. Potom to už išlo dole kopcom... Nechcem sa veľmi rozpisovať, aby som nespoilovala, ale charaktery postáv boli podľa mňa úplne nedotiahnuté, zápletka sa dala jednoducho uhádnuť, tiež nebolo ťažké domyslieť si, kto je kto v príbehu minulosť/prítomnosť. Pre mňa to bolo veľké sklamanie a záver som dočítala už len preklikávaním po jednotlivých stranách a asi som ani o nič neprišla, lebo sa to skončilo presne tak, ako sa dalo očakávať.

23.03.2018 2 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

G. Flynn nesklamala ani v žánri poviedky, túto autorku mám veľmi rada a krátky príbeh mal všetko, čo hororová poviedka má mať - napätie, spád a trochu duchárčiny.

15.03.2018 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Kniha sa mi páčila a sympatický mi bol aj tím detektívov. Celé to malo spád a pre mňa aj napätie, určite budem čítať aj ďalšie.

24.01.2018 4 z 5

Sestry Foxovy Sestry Foxovy Lucie Hlavinková

Po tejto knihe som hneď skočila, lebo ma zaujala téma - vyvolávanie duchov, viktorianske obdobie... A dobre som spravila! Osudy troch sestier, každá z nich má svoje muchy, svoje tragédie, ta atmosféra Vás pohltí. Neviem, do akej miery boli tieto udalosti skutočne (minimálne vieme, že sestry Foxove naozaj existovali), ale klobúk dole pred autorkou, ze sa do toho pustila. A nebojte sa - báť sa nebudete :)

23.01.2018 4 z 5

Konečná diagnóza Konečná diagnóza Arthur Hailey

Hailey nikdy nesklame :) fascinujúci pohľad tentokrát do ineho kolosu, akým je letisko alebo hotel. Prostredie nemocnice v 50tych rokoch je popísané velmi dynamicky, nad niektorými vecami sa pousmejete, ale roman ma svoje čaro :) ako vsetky od tohto autora

17.10.2017 4 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Mama a dve dcery sa pocas vojny pretlkaju zivotom a ked si ku koncu vojny takmer vydychnu, zacinaju pre nich nepredstavitelne krute casy. Rusi ich vytrhnu ako zradkyne z normalneho zivota a vaznia na roznych miestach, az skoncia ako zajatkyne na Sibiri... uz po ceste prezivaju strasne veci, matka sa v gulagu zblazni, ale jej dcery Veru a Nadu drzi pri zivote stale predstava slobody. Preziju tyfus, vaznenie v jame, tvrdu pracu pocas sibirskej zimy, vyslobodenie, ktore ale nedopadne podla ich predstav... kruta kniha, pocity z nej umocnuje aj styl, ktorym je pisana - usecne a opisne. Odporucam kazdemu...

26.04.2017 4 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Zápletka je veľmi dobre vymyslená, dej tiež, ale na môj vkus to bolo príliš rozťahané, hlavná hrdinka mi liezla na nervy.. Na nete som našla väčšinou dobé hodnotenia, takže je možné, že som jedna z mála, ktorej kniha až tak neučarovala. Nemôžem povedať, že sa mi vyslovene nepáčila, ale musela som sa chvíľami nútiť, aby som ju dočítala, chvíľami ma strhla, takže som ju dočítala viacmenej zmätená.

26.10.2015 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Jednotka super, pri dvojke som bola trošku sklamaná, ale stará dobrá Lou je späť :-)

08.03.2019 5 z 5

Priepasť Priepasť Jozef Karika

Za mňa absolútne sklamanie.. Karika je jeden z mojich top autorov, ale toto mu podľa mňa veľmi nevyšlo...

25.10.2018

V dobrém i zlém V dobrém i zlém Michelle Sacks

Pre mňa bol tento thriller sklamanie... Našla som naňho množstvo dobrých recenzií, kúpila si knihu a považujem to za vyhodené peniaze. Začiatok bol fajn, ale postupne, ako sa to rozmotávalo, ma to bavilo menej a menej.

24.09.2018 3 z 5

Slepí Slepí Alex F. Brady

Veľmi dlho som na túto knihu čakala a oplatilo sa :-) podľa mňa to bolo wow! Nešlo ani o samotnú zapletku- psychologicka dostane na starosť pacienta, ktorý je iba ticho a odmieta hovoriť o tom, prečo sa vôbec ma liečiť, jeho dokumentácia je zvláštna a nejasná. Išlo skôr o celé vykreslenie hlavnej postavy - Samantha, ktorá je jednotkou a najlepšou lekárkou na psychiatrickej klinike, je zároveň sama pravdepodobne šialena. Je to vobec možné? Dá sa to pred inými doktorom utajiť? Pravdepodobne ano, veď sama najlepšie vie, čo ma tajiť. Ma dokonalý vzťah, po čase sa ale dozvedáme, čo ju tento vzťah stojí, najlepšieho kamaráta a množstvo spletitych myšlienok. Nechcem veľa prezrádzať, ale pre mňa bola každá strana zážitok a aj napriek tomu, že kniha bola relativne dlha, nechcela som, aby skončila. Za mňa fakt skvelých 5* :-)

26.05.2018 5 z 5

Se mnou jsi v bezpečí Se mnou jsi v bezpečí K. L. Slater

Často v knihách nájdeme postavy, ktoré nám nie su sympaticke. Ale v tejto knihe... hlavná hrdinka Anne je jednoducho kráľovná týchto postáv :) Miestami nebudete veriť, že naozaj môže tak uvažovať, tak konať alebo hovoriť. Z druhej strany - aj vďaka tomu na tento román nezabudnem.
Po nehode, ktorá spustí u Anne, Liama a Carly množstvo nepeknych udalosti, sa začíname vzivat do života Anne. Pracuje pre postu, avšak svoju prácu nezvláda a okrem starej pani zo susedstva nemá vôbec nikoho. Jej rodinu postihla pred 13 rokmi tragédia, ktorú dáva za vinu Carle a robí všetko pre to, aby ju od Liama, ktorého zrazila, vzdialila. A tým myslím naozaj všetko...
Je zaujímavé, ako nás autorka berie doslova dovnútra chorej hlavy, myslím, že čitateľovi je hneď jasné, kto je tu mimo. Ale... Samozrejme veci nie su úplne také, ako sa nám zdajú, ale podla mňa je v tejto knihe dávka napätia, aj keď záver ma až tak nedostal. V zásade sa mi to aj tak páčilo :)

04.04.2018 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Pre mňa skvelá kniha! Čítala som ju jedným dychom, túto autorku proste môžem :-)

17.01.2018 5 z 5

Veselú samovraždu a šťastný nový rok! Veselú samovraždu a šťastný nový rok! Sophie de Villenoisy

Bola to milá knižka, v mnohom mi pripomínala V podstate som celkom v poriadku. Aj keď sa to točilo okolo smrti, nemala som vôbec zle pocity, za mňa je to milé, rýchle a jednoduché čítanie, aj také knihy musia byť :-)

08.01.2018 3 z 5