Kami97 Kami97 komentáře u knih

Otčina Otčina Robert Harris

Poslouchala jsem rozhlasovou dramatizaci knihy a bylo to naprosto skvělé! Rozhodně doporučuji všem, byl to opravdu silný zážitek. Poslední dvě kapitoly jsem skoro nedýchala a konec, byť byl lehce očekávaný, mě zaskočil. Romantická linka mě vůbec nerušila, akorát jsem vážně malou částí doufala v dobrý konec.

09.02.2021 5 z 5

Všichni mají pravdu Všichni mají pravdu Paolo Sorrentino

Také se přidávám ke skupině, která knihu "přečetla" díky audio zpracování fantastickým Jirkou Vyorálkem. V jeho podání je příběh vážně skvělý!

05.02.2021 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Tak tahle knížka mě fakt bavila! Četla se skoro sama. Není to tak dlouho, co jsem se sama odstěhovala pryč z malé dědiny, kde jsem vyrostla. Nářečí, byť z Vysočiny bylo velice blízké tomu našemu a já měla pocit, že víceméně každou postavu z knihy znám. Nejvíce mě bavil příběh řezníka Ladi a první příběh o malé Petrušce. Třetí by podle mě klidně mohl být zkrácený, trošku se táhl.. A u posledního příběhu jsem se několikrát zasmála, ale vlastně mi z něj bylo strašně smutno. Je mi jasné, že se najde spousta rodin, u kterých by se to odehrálo vlastně stejně.

Celkově ale knihu hodnotím skvěle, moc mě bavila a připomněla, proč mám radši anonymitu velkoměsta.

Edit: Nedalo mi to a poslechla jsem si i audioknihu a jsem snad ještě víc nadšená! Zaslouženě audiokniha roku 2019

31.01.2021 5 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Na doplňkovou knížku Kronik prachu jsem se strašně těšila. Nádherné ilustrace, pár informací ke každé postavě a pár kapitol rozvíjejících příběh Ani a Thomase. Pobavilo mě zjištění, že jsem s Kronikami začínala rok 2020 a Pár stránkami navíc jej končila. Možná, že zase tak špatný nebyl..

05.01.2021 5 z 5

Zima čarodějnice Zima čarodějnice Katherine Arden

Ani se té Vasje nedivím, já sama jsem se do Mrazíka zamilovala již s prvním dílem :)
Na závěrečný díl jsem se velmi těšila a rozhodně mě nezklamal. Zimní noci jsou překrásná trilogie, ke které se časem opět ráda vrátím.

25.11.2020 5 z 5

Něco za něco Něco za něco William Shakespeare

Tato hra mě zaujala díky jednomu mladému herci, jež ztvárňoval roli knížete. Strašně mě mrzelo a doteď mrzí, že jsem na něj narazila tak "pozdě" a ona hra je již delší dobu po své derniéře. Rozhodla jsem si tedy pořídit předlohu a ta nezklamala. Bavila jsem se Luciovými výstupy a hláškami, žasla nad chytrou a ctnostnou Isabelou a byla překvapená, jak si to onen kníže krásně vymyslel. Na konci mě jen napadlo, zda i on nabídku Isabele bral jako "něco za něco". Ráda se pustím do další Shakespearovy hry.

"Na tisíc hříchů jedněm projde snadno, druhé jen jeden přivede až na dno."

edit: (23.10.2020) Komorní scéna aréna právě odemkla svůj archiv, kde můžete inscenaci najít. Doporučuji všem, hra je ještě lepší, než jsem doufala.

10.10.2020 5 z 5

Herec k nepřežití Herec k nepřežití Albert Čuba

Miluju Tři tygry, takže Albertova knížka zákonitě musela následovat. Pobavila jsem se a jako laik jsem popřemýšlela, co všechno se vlastně odehrává v onom divadelním zákulisí.

06.10.2020 4 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Knihu nám před pár lety doporučila naše třídní - češtinářka. Přestože sportům příliš neholduju a fotbalu vůbec nerozumím, mě strašně bavila. Tuto útlou knížečku jsem přečetla už několikrát a pokaždé se u ní skvěle bavím.

19.09.2020 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

"Bojíš se mě?" zašeptám. "Mojí magie?"
"Nebojím se tebe," řekne a sleduje moje rty.
"Bojím se těch pocitů, které ve mně probouzíš."

Na Prokletý rok jsem se chystala už, když začátkem roku vyšel. Nakonec jsem se ale ke knize dostala až teď, kdy mi zkrátila to neuvěřitelný "bezčasí", které jsem zažívala během karantény.
Hlavní hrdinka Tierney mi byla od začátku sympatická a doufala jsem, že onen prokletý rok zvládne bez větší úhony. Rozuzlení magie mě překvapilo, i když jsem jen čekala, co se za ní skrývá. Všech dívek, nakonec i Kiersten mi bylo neskutečně líto. To, že víc než polovina jich zemřelo vlastně zbytečně a jen kvůli chování ostatních, bylo šílené. Dějová linka s Rykerem se mi moc líbila a vůbec mi nepřišla nadbytečná. A konec? Za mě by tam mohla být ještě jedna kapitola o budoucnosti, zda se opravdu jednou ten prokletý rok ukončil.
Knihu jsem přečetla skoro jedním dechem a určitě ji doporučuju dál. Jen by mě moc zajímalo, v jaké době se má děj odehrávat.

01.09.2020 5 z 5

Muž odnaproti, který mě převezl Muž odnaproti, který mě převezl Marek Boško

Škoda, že kniha není delší, protože příběh muže odnaproti byl prostě skvělý. Částečně mi připomněl Stoletého staříka, který mě neskutečně bavil. Doporučuji!

01.09.2020 5 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Nejdříve jsem v kině viděla film v plné verzi. S takhle nepříjemnými pocity jsem z kina snad ještě neodcházela. Kolikrát mi bušilo srdce a udělalo se mi z jednání predátorů zle se snad ani napočítat nedá. Poslechla jsem si několik rozhovorů s tvůrci, herečkami, psychology a dalšími, kteří na dokumentu pracovali. Knihu beru jako doplnění k tématu, u kterého je ještě spousta věcí nevyřčena. Rozhodně doporučuji !
Jsem ráda, že i když je V Síti určen spíše jako osvěta pro dospívající a rodiče, tak jsem v kině viděla prakticky všechny věkové kategorie.

25.05.2020 5 z 5

Země příběhů – speciální průvodce Země příběhů – speciální průvodce Chris Colfer

Průvodce plný nádherných ilustrací a zajímavostí k postavám a ději. Rozhodně doporučuji všem, kterým se celá série Země Příběhů líbila.

16.04.2020 5 z 5

Naděje pro Fleetwood Naděje pro Fleetwood Stacey Halls

U knihy mě nejprve zaujala nádherná obálka. Navíc je to krásný historický román se skutečnými postavami. Opět se ukázalo jak málo tehdy stačilo aby byl člověk odsouzený za čarodějnictví.

10.01.2020 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Tahle knížka mi učarovala. Hned na začátku mě vtáhla do děje a už nepustila. Zamilovala jsem si Animant, pana Reeda i Elisu. Ráda se k ní znovu vrátím. Samostatnou hvězdičku dávám za překrásnou obálku :)

10.01.2020 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Moje první kniha tohoto žánru a hned taková pecka! Kniha mě vtáhla do děje od prvních stránek a nepustila. Konečné rozuzlení jsem nečekala a vlastně mi úplně vyrazilo dech. Ráda si od autora přečtu další knihy.

06.11.2019 5 z 5

Deník člověka Deník člověka Salvo Cabrin (p)

V knize mě nejvíc zaujala první část - Myšlenky. Ty mi rozhodně přišly jako nejlepší část celé knížky. Ten zbytek by tam za mě ani nemusel být.

11.10.2019 4 z 5

Mé nepálské trable Mé nepálské trable Michaela Gautam

Knížka se četla jedním dechem. Míša toho má za sebou opravdu hodně a držím jí palce, aby následovalo už jen to dobré :)
Jako další plus beru překrásnou obálku.

21.09.2019 4 z 5

Arabella z Marsu Arabella z Marsu David D. Levine

Tak tohle mě bavilo, i přesto, že vůbec nečtu sci-fi. Dobrodružství Arabelly na lodi Diana bylo skvělé. Kniha se četla skoro sama a pokud výjde i druhý díl, tak si jej ráda přečtu.

05.09.2019 5 z 5

On On Elle Kennedy

Skvělá kniha, už se moc těším na pokračování :)

05.09.2019 5 z 5

Vadná Vadná Cecelia Ahern

Kdybych na knihu neslyšela pěkné ohlasy, tak by mě minula obloukem. Už ta obálka je fakt děsná... když jsem ji viděla, tak mě napadlo, jestli to nebude komiks. Škoda. Přitom je kniha opravdu čtivá, rychle utíká a děj se mi taky moc líbil. V cejchovací místnosti mi bylo tak strašně moc líto Celestine. Doufám v dovydání druhého dílu, protože by to byla škoda nezjistit, jak příběh pokračuje.

23.08.2019 5 z 5