Herec k nepřežití

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Milana Nikla byste za kamaráda pravděpodobně nechtěli - je samolibý, netrpělivý, pro ostré slovo nejde daleko. A že by mu to nějak extra pálilo, to se taky nedá říct. Skoro to vypadá, že je mu navěky souzeno zůstat hercem lokálního významu, jenže jak je známo - štěstí se může usmát i na ty, kdo si to nezaslouží. A Milanovi se tak z ničeho nic začnou plnit sny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436473/herec-k-neprezitixVqNSh-0wj-.jpg 3.840
Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha Herec k nepřežití

Ch.Wegrand
23. dubna

Bertíku, nezlob se. Humor divadla Mír mě baví, ale tenhle literární počin mě absolutně nechytil. Dejme tomu jednou nebo dvakrát se mi koutky úst pozdvihly, ale to bude tak vše. Navíc mám z kompozice textu pocit, jako kdyby knížku napsalo dítě.

Kanylka
24. března

Kratinký příběh ze zákulisí divadla. Přečteno a jde se dál...


tittanie
16.10.2021

Prostě jsem si tuhle knihu přečíst musela, ale jakékoliv mé hodnocení nebo komentář budou zaujaté, protože teď jsem na vlně Třech tygrů, divadla Mír ...

mcleod
05.06.2021

Neskutečně energický a talentovaný Albert Čuba, jeden z členů mých oblíbených Tří tygrů, se vedle mnoha dalších aktivit pustil také do psaní povedené knihy. Odlehčený příběh o herci z oblastního divadla, který je hrozný svým chováním i výkony, ale sám o sobě má jiné mínění, na mnoha místech pobaví, ale také hezky vtáhne do zákulisí divadla, kde se odehrávají snad ještě větší dramata než na prknech jevišť. Promyšlenou taktikou se hlavní postavě povede prorazit a přesvědčit o svém mínění o sobě samém i diváky, přestože jím kolegové herci po vyplouvání starých křivd a nových nespravedlností stále více opovrhují (někteří oprávněně, jiní jen s čisté závisti). Jediné, v čem vidím lehkou slabinu knihy (přestože ji jako prvotinu hodnotím velmi kladně), je až příliš velká přímočarost, když příběh postupuje víceméně lineárně bez jediného většího zvratu... zkrátka jsem čekal, kdy přijde pád Milana Nikla a on přitom místo toho vzhlíží (jako správný úspěšný psychopat) na metu nejvyšší :-)

klara.franta
24.01.2021

Oddychové čtení na jedno odpoledne. Příběh o herci, který není úplně kladným hrdinou, ale daří se mu. Zajímavé je prostředí divadla, kdy má čtenář vykreslen pohled do zákulisí. Pobavili mě přetvořené jména a cena JáJá je teda nejvíc.

Nevimm
16.01.2021

Že tam bude krátce pracovat s filmem Babar Conan (Arnold), jsem fakt nečekal.

Kami97
06.10.2020

Miluju Tři tygry, takže Albertova knížka zákonitě musela následovat. Pobavila jsem se a jako laik jsem popřemýšlela, co všechno se vlastně odehrává v onom divadelním zákulisí.

kanitsuj
30.09.2020

Ačkoli jsem při čtení /oproti svému očekávání/ neumírala smíchy a celkově se nejednalo o knížku, kterou budu číst opakovaně, naprosto mne odzbrojilo její zakončení, které je logické a v dnešní době tak děsivě aktuální. Kvůli tomu závěru to prostě stojí za to přečíst, i když místy jsem pochybovala, kam to celé bude směřovat. Na druhou stranu rozsah knížky je zase přívětivý ke všem, kteří by ji chtěli předčasně odložit, takže pointy se každý brzy dočká:-)

1