Herec k nepřežití

Milana Nikla byste za kamaráda pravděpodobně nechtěli - je samolibý, netrpělivý, pro ostré slovo nejde daleko. A že by mu to nějak extra pálilo, to se taky nedá říct. Skoro to vypadá, že je mu navěky souzeno zůstat hercem lokálního významu, jenže jak je známo - štěstí se může usmát i na ty, kdo si to nezaslouží. A Milanovi se tak z ničeho nic začnou plnit sny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436473/herec-k-neprezitixVqNSh-0wj-.jpg 420
Novely, Literatura česká
Vydáno, Bílý Vigvam

Kniha Herec k nepřežití

klara.franta

Oddychové čtení na jedno odpoledne. Příběh o herci, který není úplně kladným hrdinou, ale daří se mu. Zajímavé je prostředí divadla, kdy má čtenář vykreslen pohled do zákulisí. Pobavili mě přetvořené jména a cena JáJá je teda nejvíc.

Nevimm

Že tam bude krátce pracovat s filmem Babar Conan (Arnold), jsem fakt nečekal.

Lulu053
02.12.2020

Dobrý den, chtěla bych se zeptat je tato kniha také podepsána jako ta na stránkách divadla Mír tato kniha je již na jejich stránkách vyprodaná. Děkuji

Kami97
06.10.2020

Miluju Tři tygry, takže Albertova knížka zákonitě musela následovat. Pobavila jsem se a jako laik jsem popřemýšlela, co všechno se vlastně odehrává v onom divadelním zákulisí.

kanitsuj
30.09.2020

Ačkoli jsem při čtení /oproti svému očekávání/ neumírala smíchy a celkově se nejednalo o knížku, kterou budu číst opakovaně, naprosto mne odzbrojilo její zakončení, které je logické a v dnešní době tak děsivě aktuální. Kvůli tomu závěru to prostě stojí za to přečíst, i když místy jsem pochybovala, kam to celé bude směřovat. Na druhou stranu rozsah knížky je zase přívětivý ke všem, kteří by ji chtěli předčasně odložit, takže pointy se každý brzy dočká:-)

fruitbueno
09.09.2020

Příběh z divadelního zákulisí, který s nadhledem a ironií mapuje veškeré nešvary tohoto prostředí. Textu nechybí spád, vtip, řada opravdu neuvěřitelných situací, osobně mě však ničím výrazněji nezaujal. Body navíc za Albertovu snahu, ten pán je neuvěřitelně energický, všestranný, aktivní a bezmezně mu fandím. P.S. Jméno Milan už pro mě nikdy nebude co dřív. Kdo zná Tři tygry, ví, co mám na mysli :D

Ellinek
14.08.2020

Svérázný příběh jednoho herce s obrovským egem a růžovými brýlemi. V zásadě prostý příběh, kde se nic zásadního neděje, ale člověk má možnost nahlédnout tak trochu za oponu. "Nenápadné" změny ve jménech nebo oceněních mile pobavily, cena Jájá je, jak říká jeden Milan, úplně nejvíc! Alberta Čubu a celé jeho seskupení kolem jeho osoby mám hrozně ráda a nadchlo mě, že se rozhodl také pro knížku. Sice krátkou, jednoduchou, která nikdy nebude mít nějaký zvláštní přesah, ale o to tady ani nejde. I takové milé příběhy z toho našeho okolí tady potřebujeme a autorův humor i jeho knížečka mi neskutečně sedí a pobadím se díky tomu zákonitě vždycky. :)

Darleen
11.05.2020

Když si herec z oblastního divadla umane, že jeho talent je hoden minimálně prken Národního divadla, tak se z té Ostravy do Prahy prostě dostane. Co všechno při svém vítězném tažení zažije se dozvíte v této knižní jednohubce a určitě se u toho i pobavíte.

Autor knihy

Albert Čuba