Herec k nepřežití

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Milana Nikla byste za kamaráda pravděpodobně nechtěli - je samolibý, netrpělivý, pro ostré slovo nejde daleko. A že by mu to nějak extra pálilo, to se taky nedá říct. Skoro to vypadá, že je mu navěky souzeno zůstat hercem lokálního významu, jenže jak je známo - štěstí se může usmát i na ty, kdo si to nezaslouží. A Milanovi se tak z ničeho nic začnou plnit sny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436473/herec-k-neprezitixVqNSh-0wj-.jpg 3.655
Nahrávám...

Komentáře (15)

Kniha Herec k nepřežití

sakro
10. února

Herec k nepřežití je místy k nepřečtení. Že právě Albert Čuba napsal knihu z hereckého prostření právě tak, jak to udělal, mě zklamalo. Mám doma skutečně velké množství knih a rád se k těm dobrým vracím, třeba jen přečtením některých pasáží. Prostě si je oživím, osahám. Ale tuhle knihu jsem okamžitě po dočtení bez lítosti pustil do oběhu. Pokud se u vás zastaví, zkuste do ní kouknout. Třeba je chyba ve mně a vás osloví.

heczek
30.12.2022

Kniha o každodenních starostech a radostech herců v divadelním zákulisí i mimo něj a o "splněném snu" jednoho Milana, který je opravdu k nepřežití!


veronika9761
05.08.2022

Za me prima oddechovka.

alois.randa
26.07.2022

Oddechovka na jedno odpoledne, kniha mě bavila. Děj není zbytečně natahován, postavy krásně vykreslené.

Ch.Wegrand
23.04.2022

Bertíku, nezlob se. Humor divadla Mír mě baví, ale tenhle literární počin mě absolutně nechytil. Dejme tomu jednou nebo dvakrát se mi koutky úst pozdvihly, ale to bude tak vše. Navíc mám z kompozice textu pocit, jako kdyby knížku napsalo dítě.

Kanylka
24.03.2022

Kratinký příběh ze zákulisí divadla. Přečteno a jde se dál...

tittanie
16.10.2021

Prostě jsem si tuhle knihu přečíst musela, ale jakékoliv mé hodnocení nebo komentář budou zaujaté, protože teď jsem na vlně Třech tygrů, divadla Mír ...

mcleod
05.06.2021

Neskutečně energický a talentovaný Albert Čuba, jeden z členů mých oblíbených Tří tygrů, se vedle mnoha dalších aktivit pustil také do psaní povedené knihy. Odlehčený příběh o herci z oblastního divadla, který je hrozný svým chováním i výkony, ale sám o sobě má jiné mínění, na mnoha místech pobaví, ale také hezky vtáhne do zákulisí divadla, kde se odehrávají snad ještě větší dramata než na prknech jevišť. Promyšlenou taktikou se hlavní postavě povede prorazit a přesvědčit o svém mínění o sobě samém i diváky, přestože jím kolegové herci po vyplouvání starých křivd a nových nespravedlností stále více opovrhují (někteří oprávněně, jiní jen s čisté závisti). Jediné, v čem vidím lehkou slabinu knihy (přestože ji jako prvotinu hodnotím velmi kladně), je až příliš velká přímočarost, když příběh postupuje víceméně lineárně bez jediného většího zvratu... zkrátka jsem čekal, kdy přijde pád Milana Nikla a on přitom místo toho vzhlíží (jako správný úspěšný psychopat) na metu nejvyšší :-)

1