Kalokaghatia Kalokaghatia komentáře u knih

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

To jako fakt? Člověk asi 450 stran čeká na jakoukoliv romantiku, intimitu nebo že si aspoň konečně vyjasní co k sobě cítí a místo toho se neustále topí v úvahách hlavní hrdinky na téma Má mě rád/nemá mě rád?? A pak je to najednou celé sfouknuté asi na třech stranách??
Musím uznat, že na to, že se tam v podstatě nic moc něděje, je to příjemné oddychové čtení, u kterého jsem se nenudila. Ale chci víc romatiky, sladký happyend nebo aspoň pořádný epilog. Tohle pro mě bylo trochu málo.

22.06.2022 3 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

I když už jsem trochu starší ročník a středoškolská dramata mě moc neberou, tohle se mi líbilo. Četlo se to samo, Royalovic kluci jsou sice poškození, ale sladcí a čte se o nich dobře. a hlavní hrdinka je fajn holka, která si umí jít za svým. Trochu mě zklamal konec, mám ráda happy endy, ale snad se dočkám v přístím díle.

18.05.2022 4 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Poutavý příběh, pěkné čtení. Závěr je neskutečný. Škoda jen, že jsou všechny ostatní postavy sympatičtější než hlavní hrdinka.

25.04.2022 4 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

(SPOILER) Po knize jsem sáhla, protože se mi moc líbila obálka. Asi jsem čekala něco víc. Možná proto, že už mi dávno není -náct mi to chvílemi přišlo strašně naivní, dětské. Tu ohromnou lásku jsem postavám nevěřila. Není tam žádný vývoj vztahu mezi postavami. Nedozvěděla jsem se, co padlého anděla na Noře tolik uchvátilo, že se kvůli ní vzdal toho, po čem tolik toužil. A ona se ho sice bojí, ví že jí chce zabít, ale co, je pěknej, tak mu to všechno odpustíme. O andělech a jejich světě se nedozvíme v podstatě nic. Já se dozvědět že andělé opravdu existují, že se pohybují mezi námi, mám asi tisíc otázek, budu chtít vědět jak to funguje v nebi, existuje i peklo atd. A Nora? Tu to ani nezaskočí a nejvíc jí zajímá, jestli má Patch holku. Hlavní hrdinka totálně nudná a nezajímavá a její nejlepší kamarádka je taková nána, že jsem to kvůli ní málem nedočetla. Do dalších dílů se pouštět nebudu.

22.03.2022 2 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Milé, vtipné, čtivé. Hlavní hrdinové sympatičtí. Po dlouhé době hlavní ženská postava, která není hysterická a řeší věci narovinu. Trocha romantiky, trocha sexu a i když bylo od začátku jasné jak to dopadne, líbilo se mi číst, jak k tomu dojde. Za mě příjemná oddechovka.

01.03.2022 5 z 5

Kam tě vítr zavane Kam tě vítr zavane Rainbow Rowell

Budu předstírat, že druhý díl neexistuje. V tomto díle se autorka vrátila k tomu lehkému stylu jako v první části, který mi tak sedl. Trochu navíc mi přišly odbočky k Agátě, která mě upřímně moc nezajímá. Jsem ráda, že Baz se Simonem se vrátili k tomu roztomilému škádlení z prvního dílu, že se vzduch mezi nimi konečně pročistil. Moje romantická duše dostala po čem toužila. Já hodnotím plným počtem, mě se to prostě líbilo a jdu si sehnat další knihy od autorky.

29.12.2022 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Dočítala jsem na několikrát. Baví mě svět lovců stínů, ale nemůžu vystát Clary a hlavně Simona. Do dalšího dílu se pouštět nebudu, protože nepředpokládám, že by Simon konečně zmizel ze scény.

13.10.2022 2 z 5

India Place India Place Samantha Young

Za mě rozhodně nejslabší díl z této série. Ukňouraná Hannah, která neví co chce, mě absolutně nebavila a Marca jsem si nedokázala oblíbit. Jediné plus bylo setkání s ostatními hrdiny z minulých dílů.

11.08.2022 2 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Příběh byl místy dost naivní. Což by mi asi nevadilo, kdybych byla čtrnáctiletá slečna, pro které je kniha určena. Ale na mně jsou postavy hrozně ploché a černobílé, a romantická linka slabá. Ale styl vyprávění mi sedl a když to člověk bere jako pohádku, není to špatné.

19.07.2022

Krutý princ Krutý princ Holly Black

(SPOILER) Krásně vymyšlený svět, zajímavé postavy, celkově pěkné čtení. Jediné co mi zkazilo celkový dojem z knihy, byla Jude. Libilo se mi, že je to holka, co si jde za svým. Ale její touha po moci, které je ochotná obětovat lidi kolem sebe, je na mě trochu moc. A to, že v závěru knihy tuhle nezkušenou sedmnáctiletou smrtelnou holku, kterou do té doby všichni akorát opovrhovali, najednou nechají vymýšlet plány a strategie a poslouchají jí i víly daleko starší, mocnější a zkušenější než ona, mi prišlo dost přitažené za vlasy. Já jsem v týmu Cardan.

12.05.2022 3 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Celých skoro 800 stran je příběh čistě o tom, jak Nesta hledá sama sebe a najde nejen to, ale i lásku a přátelství. Celý "děj" kolem klenotů je jen výplň, aby se v knize kromě sexu taky řešilo něco jiného. Ani ostatní známé postavy nedostanou moc prostoru, snad kromě Erise, se kterým má nejspíš autorka jestě nějaké plány. Kazdopádně četlo se to skoro samo, Cassian je úžasný, stejně jako v předchozích dílech, a nejsem zklamaná. Líbilo se mi to.

16.03.2022 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

(SPOILER) Tenhle díl mě opravdu bavil, Feyre konečně není ufňukaná, protivná káča a nelezla mi půl knížky na nervy. I přes velký počet stran se to četlo dobře a děj rychle ubíhal. Závěrečná bitva popsaná dobře. Líbilo se mi seznámení s ostatními vladaři. Dvě věci mi ale neseděly. Za prvé to, že osoby, staré několik století, se chovají jako puberťáci, vyplazují na sebe jazyky a dělají "obhroublá gesta". A to i na oficiálním setkání vladařů. A za druhé mě štvalo, že autorka z Rhysanda udělala takovýho klaďase, až je to těžko uvěřitelný. Nesobecký, pro všechny se obětuje, družku poslouchá jako pejsek... Radši bych toho badboye z prvního dílu. A pokud mi některé postavy bylo líto, tak ne Tamlina, jako všem ostatním, ale Luciena. Ten by si zasloužil šťastný konec.

28.02.2022 5 z 5

Pondělí Pondělí Eva Amores

Koupila jsem pro osmiletou dceru, přečetla jsem též. Obě jsme se bavily. Humor trochu "fekální", ale i přes to jsou některé pasáže opravdu vtipné. Knížka krásně grafický zpracovaná.

01.02.2024 4 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Úžasná kniha. Dlouho jsem nečetla tak pěknou fantasy. Bohužel další dva díly nejsou v současné době k sehnání. Kdyby se tu našla nějaká dobrá duše, která by se jich chtěla zbavit (i v el. podobě) byla bych neskutečně vděčná.

02.12.2022 5 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Čekala jsem něco úplně jiného. Myslela jsem, že to bude fantasy z prostředí řeckých bohů. Tohle je ale erotický román, který kolem řecké mytologie projel v rychlíku. Nedá se tomu upřít čtivost, ale jinak mě to nezaujalo. Škoda.

28.11.2022 3 z 5

Sám mezi všemi Sám mezi všemi Katrin Walldová

Adam je strašná coura, nesedl mi a myslím, že sám sebe celkově příliš litoval. Tommy se chvílemi choval, jak kdyby mu byla 14 a né 19. Ostatní postavy příběhem jen prolétly a byly těžko uvěřitelné a i ta "detektivní" zápletka nakonec vyzněla nějak do ztracena. Ale knize se nedá upřít čtivost, příběh mě dokázal vtáhnout a nepustit.

22.11.2022 3 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Strašně mě bavilo pátrat po tom, kdo je princ a kdo zabiják. Od začátku mi padl do oka víc zabiják. Princezna je holka od rány a i ostatní postavy milé a sympatické. Milostný trojúhelník je popsaný vkusně a uvěřitelně. Uvidíme kdo nakonec získá princeznu a půl královstí.
Druhá půlka knihy mi přišla trochu natahovaná a nemám ráda takhle otevřené konce i když je to teprve první díl série. Každopádně je to pěkné čtení a pouštím se do druhého dílu.

29.03.2022 4 z 5