Kalina Kalina komentáře u knih

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Detektivní příběh zasazený do padesátých let v SSSR. No, docela sîla. Osudy lidí poznamenaných válkou, hladomorem a strachem o život. To vše je v knize drsně popsáno. Přesto stojí za to si ji přečíst.

12.06.2016 5 z 5

Číslo 20 Číslo 20 Sam Holland

No, to byla jízda. Děj vás nenechá knížku odložit, tak jako u Kopíráka. Kdo rád čte i Cartera přijde si na své. Vlastně myslím, že je pro trochu otrlejší čtenáře.

23.04.2024

Mordýřova dcera Mordýřova dcera Jan Činčura

Kniha má zatím pouze dva komentáře a musím částečně souhlasit s oběma. V první řadě je příběh vyprávěn poutavě. Příběh krásné plyne bez zbytečného prodlužování. Vysvětlivky přímo v textu mi vyhovovaly. Pravda, že některé výrazy se asi v té době nepoužívaly, ale to jsem zaznamenala i v jiných historických románech. Tomu bych nepřikládala takovou vážnost. Důležitá jsou historická fakta a ta sedí. Knihu mohu čtenářům doporučit. Doufám, že autor bude v psaní pokračovat. Jeho vypravěčský styl se mi moc líbí.

20.12.2022 5 z 5

Půl krále Půl krále Joe Abercrombie

První díl série se mi dobře četl s měl krásný spád. Ovšem druhý díl mne zklamal. Jakoby bylo málo vypovídajícího děje.

07.11.2021 3 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Dobrá detektivka a tím dobrá myslím opravdu pouze “dobrá”. Nevím, ale nějak to nebylo ono. Asi jsem měla velké očekávání.

31.01.2021 3 z 5

Případ Bílá skála Případ Bílá skála Jan Cimický

Kniha se četla velice dobře. Jednotlivé linky se krásně propojily. Jenom jsem poměrně brzy věděla kdo je ten zloduch a rozčilovalo mně, že policisté i pan doktor přehlížejí některé informace. Rozhodně stojí za to knížku přečíst.

24.01.2020 4 z 5

Němý svědek Němý svědek Caroline Mitchell

Kniha se mi moc líbila. Střídání časových období nebylo vůbec na závadu. Naopak, čtenář mohl lépe poznat jednotlivé postavy - pravda, lež, pravda, lež ... . Mohu doporučit.

26.12.2019 5 z 5

Zúčtování Zúčtování John Grisham

Strhující příběh jednoho muže a jeho rodiny. Během čtení jsem si vykonstruovala svůj závěr příběhu. Bohužel jsem byla opravdu mimo. Přesto mohu jenom doporučit k přečtení.

02.09.2019 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Příběh docela dost podobný Dívce ve vlaku. V první polovině knihy nás vypravěčka seznamuje se svým životem. Samozřejmě posvém. Potom vše dostane spád a dostaneme se do thrilleru. Mohu doporučit.

07.02.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Opravdu skvělá kniha. Děj má spád a ke konci příběhu možná tušíte, ale nevíte, tak musíte číst a číst .....

12.06.2017 5 z 5

Příběh spíše pro děti, ale zase pro pochopení zápletky pro děti moc složité. Jinak pěkné čtení.

17.04.2017 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Výborná detektivka. Čtenář by měl vnímat každé slovo, protože později zjistí, že pràvě to jedno slovíčko bylo důležité.

16.07.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha je skvělá. Někdy jsem se musela vracet k datumu předešlých událostí,ale to s dalšími stránkami knihy srovnalo a sama se sebou jsem soutěžila zda odhalím pravdu. Já osobně bych jí se Zmizelou neporovnávala. U ní byla zápletka až hrůzně propracovaná a u Dívky ve vlaku jde o zcela jinak podaný příběh. Rozhodně knihu doporučuji.

19.11.2015 5 z 5

Ochránci Ochránci John Grisham

Opět skvělý příběh. Je až neuvěřitelné jak dokáže autor podat právnické a soudní prostředí tak, že se čtenář nemůže od knihy odtrhnout. Vřele doporučuji.

23.02.2021 5 z 5

Sbohem, ptáčku Sbohem, ptáčku Jesper Stein

Kniha se četla velice dobře. Hlavní hrdina Axel mi chvílemi trošičku rozčiloval, ale to potvrzuje jak je příběh dobře napsaný.

30.05.2020 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Knihu mám v auditéce a nevím zda bych ji tištěnou zvládla. Místy mi připadala trochu dokumentární a zbytečně natahovaná. Ovšem jako audiokniha, díky přednesu a vytvořené atmosféře se mi vlastně docela líbila.

23.02.2019 3 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Opět příběh , který vás upoutá od začátku až do konce. Udržuje napětí. Ovšem té brutality bylo podle mého názoru popsáno až příliš. Přesto vzhledem k epilogu si ráda přečtu případné pokračování.

14.09.2018 4 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Po poněkud, pro mne, pomalém a dlouhém úvodu se příběh stane zajímavým a poutavým. Určitě budu pokračovat ve čtení celé série.

12.08.2018 4 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Baxterová se opravdu povedla. Skvělá postava, skvělý příběh. Nechybí ani humor. Nechci a netroufám si porovnávat s Hadrovým panákem, jenom budu doufat, že se brzy dočkáme další knihy a inspektorky Baxterové.

10.06.2018 5 z 5

Smrtící byznys Smrtící byznys Hana Hindráková

Jak autorka poznamenala. Bohužel nejde o fikci! Kniha se čte velice dobře, má spád i když někdy až moc rychlý. Knihu doporučuji.

27.10.2017 4 z 5