KajusaKil KajusaKil komentáře u knih

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Druhá kniha, kterou jsem od Ládíka četla. Tentokrát už mi jeho styl psaní a humor sednul dokonale. Bavila jsem se a vžila hezky do příběhu.

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Mé první setkání s knihami od Ládíka. Poslouchá se dobře, ale čte se hůře. Než si zvyknete na jeho styl psaní a humor, pak to jde snáze. Tahle kniha byla nic moc, ale u dalších to bylo lepší.

Jižní Amerika, jihozápadní část Jižní Amerika, jihozápadní část kolektiv autorů

Dělení na severovýchodní a jihozápadní část se mi zdá poněkud nešťastné. Chaotické, informace se těžce hledají. Oproti Střední Americe děs.

29.03.2024 3 z 5

Jižní Amerika - severovýchodní část Jižní Amerika - severovýchodní část kolektiv autorů

Střední Amerika Střední Amerika Carolyn McCarthy

Průvodce Lonely Planet s poměrně aktuálními informacemi. Mexický Yucatán a Chiapas bych do knihy nevkládala, přeci jen to je pořád severní Amerika, ALE jinak skvěle. Vzhledem k počtu stran je kniha poměrně váhově lehká, ale ani tak si ji sebou na cestu pravděpodobně nevezmete.

29.03.2024 5 z 5

Krásný příběh, napínavé, občas vtipné a dramatické. Shlédla jsem také filmové zpracování od T. Burtona, krásné. Snad se jednou dotočí i ty další knižní díly.

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Hodně dobrá fantasy kniha. Potter je samozřejmě Potter, ale tohle má taky pěkný nádech. Líbilo se mi to více než filmové zpracování.

Teorie sociální práce I Teorie sociální práce I Andrej Mátel

Tuhle knihu jsem byla donucena číst během studií, kdy si ji každý MUSEL zakoupit. Neskutečně egoistické, když jsem viděla, jak se autor odkazuje na své další knihy. Aneb jak řekla jedna z jeho kolegyň "není nutné psát dokola o něčem co už bylo napsáno". Bohužel, tady nic nového nevzešlo. Šílené pojmy, definice ve kterých se autor vyžívá, ale minimum praxe. Kniha mi bohužel nepřinesla žádné užitečné informace, ani další využití.

29.03.2024 1 z 5

Nejbarevnější kuchařka Nejbarevnější kuchařka Kamu (p)

Nádherná kuchařka, asi nejhezčí co jsem kdy viděla a pravděpodobně i uvidím. Pestrobarevné obrázky, fotky. Úžasné zpracování, tlustá a těžká kniha. Hvězda dole je za výběr receptů, mnoho z nich se v našich podmínkách velice těžce vaří, pokud nejste z Prahy a nemáte kolem sebe spoustu alternativních obchůdků :)

29.03.2024 4 z 5

Eko průvodce aneb Planetu B nemáme Eko průvodce aneb Planetu B nemáme Karolína Rathousová

Jsem umrtvená, mozek to nezvládl. Krásná kniha co se týče zpracování, samozřejmě. Je to super "návod", ale působí to jako bakalářská práce, kde se Dewii odkazuje na spoustu autorů. Seznam na konci je až zabijácký. Taková školní učebnice. Někdy je to až moc faktů, nevím jestli je někdo schopný si to vše zapamatovat. Ocenila bych vždy nějaké shrnutí pro laiky.

29.03.2024 3 z 5

Méně mít, více žít - Najděte si vlastní cestu k minimalismu Méně mít, více žít - Najděte si vlastní cestu k minimalismu Klára Haunerová

V dnešní době je tohle hodně potřebné téma, které by se mělo dostat k dalším lidem. Co nejvíce lidem. Kapitoly méně mít mě bavily více, než motivační více žít. Občas je to trošku vykrádačka, samozřejmě, ale lepší české zpracování jsem zatím nenašla.

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Ze všech knih z PCT za mě tahle vede. Monča je bojovnice, občas mluví a píše jako kanál, ale čte se to dobře. Přeci jen psaní má v krvi a živí ji. Příběh je to zajímavý, možná občas přehání, ale to k tomu patří. Přečteno na zátah.

Veronika v Dubaji Veronika v Dubaji Veronika Klesnilová

Nejlepší kniha od letušky. Dověděla jsem se spoustu zákulisních informací, které mě jako cestovatelku bavily. Jsem zvědavá. Jen mě zarazil ten konec, on tam vlastně žádný pořádně nebyl..?

Do Afriky za sebepoznáním Do Afriky za sebepoznáním Karel Báťa

Karel je super chlápek a filosofie je mu velice blízká, stejně tak ezo. Líbilo se mi jeho prolínání myšlenek, ale kniha je taková neucelená. Skládá se z více výjezdů do Afriky a to působí nesjednoceně, jelikož nejde o jeden navazující příběh.

29.03.2024 2 z 5

Stopařův průvodce zeměkoulí Stopařův průvodce zeměkoulí Slávek Král

Krátké kapitoly, každá o úplně jiném příběhu mnohdy i z jiného konce světa. Za mě je to živé, hezké. Líbí se mi propojení QR kódů, skvělý nápad, novinka. Dověděla jsem se hodně zajímavostí hlavně o "Zemědům", občas jsem se zasmála. Slávka znám, je to super kluk, ale v knize je spousta chyb za které srážím tu poslední hvězdu dolů. Korektura nejspíše neproběhla.

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Wow! Pro mě jakožto cestovatelku je tahle kniha splněný sen. Všechny odpovědi ohledně letadel na jednom místě. I takové, které vědět nechcete - nebo jo? Krásně se to četlo, v mém případě na zátah. Zasmála jsem se, poučila se. Příště zkusím další příběh od Martina, který umí pěkně zpovídat osobnosti.

151+ nápadů na můj bucket list 151+ nápadů na můj bucket list Lucie Kutrová

No, jsem bucket listový maniak. Seznam si píši od svých 10 let, tzn. více než 15 let života, ale tady mi to přijde takové nedotažené. Dělení do kategorií je super, to bez debat. Také je fajn vynechané místo na doplnění vlastních myšlenek/nápadů. Nicméně jsou to zážitky, které na vás vyskočí na Googlu jako první. Bohužel. Doporučuji projít googlit a inspirovat se tam, nebo na blogách lidí. Toto je spíš jeden velký deník, protože polovina stran je úplně čistá. Bohužel za tu cenu nic moc.

29.03.2024 3 z 5

Lucku znám, je to super holčina. První knihu jsem dosud nedočetla, snad se k ní zase vrátím. Tahle mě zaujala mnohem více, byla psána čtivěji a přišla mi svižnější, vtipnější. Přeci jen - psát každý den z PCT i když je občas ten den nudný bylo zbytečné. Tady vše hezky odsýpá. 3/4 knihy jsou perfektní čtení, kdy mi tekly slzy od smíchu, ale konec, no co si budeme. Zapojení lásky do takového příběhu je za mě nic moc. Chápu, že to čtenáři s autorkou procítí a lépe ji poznají, ale mě to nic moc nedalo a přišlo mi to omleté mnohokrát dokola.

Matěj maluje mapy Matěj maluje mapy Michaela Hošková

Mám lehce smíšené pocity. Matějův příběh je beze sporu zajímavý a za zpracování stojí. Propojení map do knihy je krásné, ALE cítím z toho obrovský marketing. Jde vidět, že máma ví co dělá - a dělá to vlastně dobře. Mě se nelíbilo pár těch náznaků, kdy litovala a syna "proklínala". Tyhle pasáže se mi četly poměrně těžce. Nicméně se mi líbil Matějův vývoj. Knihu jsem přečetla na jeden zátah, líbí se mi celé zpracování včetně krásných stran.

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Na tento film jsem šla nevědomky do kina s kamarádkami. Nikdy jsem o knižním zpracování neslyšela a nevěděla o čem příběh bude, takže jsem si tehdy koupila popcorn, který jsem si donesla domů, kde další den ležel. V kině děsný zážitek pro všechny zúčastněné, hlavně ty co se tam dostali jako já. U páté kapitoly jsem doufala, že je poslední - ehm. Po letech jsem se dostala i ke knižní verzi. Ta mě zaujala mnohem více i když je ještě o kus děsivější, díky fantazii. A že jí tady je. Kniha rozhodně není pro každého, ale k takovému příběhu se denně nedostanete.