KajaVolfikova KajaVolfikova komentáře u knih

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Nadšení! :)

15.02.2023 5 z 5

Ořechy na cukroví Ořechy na cukroví Michaela Kalivodová

Dojemný příběh, autentický jazyk; zasazeno do uvěřitelných kulis - a k tomu současné reálie. Vřele doporučuju.

15.02.2023 5 z 5

Želmanství Želmanství Michaela Kalivodová

Wow! Autentické úplně maximálně.

03.12.2021 5 z 5

Evička Evička Zuzana Říhová

Kniha s obsahem bohatě přesahujícím "jen příběh, jen deník", ideální pro absolventy literatury, kteří jsou lační hledat...

07.07.2020 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Jsem nadšená, vyzrálý styl! Fragmentární podoba textu klade na čtenáře jisté nároky, a přesně taková Třeštíková se mi líbí. :-)

27.06.2020 5 z 5

Frida Kahlo a její animalitos Frida Kahlo a její animalitos Monica Brown

krásná knížka pro děti, poznají životní zápal malířky pro umění, její bolesti a vášně, lásku ke zvířátkům; samozřejmě že je kniha naivní a oříznutá o Fridiny trable např. s alkoholem, ale jak taky jinak... vážně moc vydařená knížka, možná jen někdy příliš tmavé ilustrace, text v nich jde pak obtížněji číst

26.05.2020 5 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

cítila jsem z prózy zatuchlý zápach sprch, bolavě krvavou únavu baletek... autentická výpověď, bezvadná práce!

14.05.2020 4 z 5

Memento Memento Radek John

O drogách vznikly zajímavější, autentičtější a uvěřitelnější knihy, ale k nám to tehdy přineslo neinformovaným lidem aspoň nějaké (a celkem komplexní) povědomí o užívání návykových látek; kromě nastolení nesčetných rizik možno interpretovat knihu jakožto výklad pro rodiče potenciálních uživatelů, metody zjištění/zjišťování, zda se jev objevuje u potomků... Nepopiratelnou hodnotu jistě má, respektive měla.

04.04.2020

Zhubněte jednou provždy 1 Zhubněte jednou provždy 1 Antónia Mačingová

Nějak se mi to nepozdávalo... A tento díl Rozumu v troubě https://www.mall.tv/rozum-v-troube/dieta-podle-macingove-vy-mozna-zhubnete-ja-urcite-zbohatnu to potvrdil. Tady vidím velký špatný.

04.04.2020 odpad!

Šalina do stanice touha Šalina do stanice touha Iva Hadj Moussa

Perfektní kritika mladých rádoby influencerů… a ještě mnohem víc k tomu. :-)

04.04.2020 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Ke knize jsem musela dozrát, ale teď - a že to bylo čtení několikáté - jsem si ji maximálně užila. Radím - definitivně ji neodkládejte po první čtenářské překážce...

04.04.2020 5 z 5

Kdo zabil Snížka? Kdo zabil Snížka? Petra Soukupová

topovka!!! spolu s dětskou knihou Nejlepší pro všechny to tvoří krásnej celek, ale obě knihy skvěle fungují i samostatně - btw doporučuju dospělákům, co se chystaj číst oboje, vzít do ruky tu dětskou a pak až dospěláckou, nebo přijdou o překvapení! OK, ačkoliv to překvapení asi není pro ně stěžejní - tohle pořadí má myslím svý kouzlo a svůj smysl!

17.03.2020

Bertík a čmuchadlo Bertík a čmuchadlo Petra Soukupová

SKVĚLÉ ČTENÍ PRO CELOU RODINU, NEJEN PRO DĚTI.

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

miluju tento styl psaní, za mě top!

12.02.2020

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

pecičkaaaa

K moři K moři Petra Soukupová

nový vánek do českého literárního rybníčku

12.02.2020 4 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová