Kaja01 Kaja01 komentáře u knih

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Kniha se mi moc líbila, myslela jsem, že to bude typická kriminálka, kde se hledá vrah. Naopak mě ale potěšilo, že se děj víc soustředil na odhalování minulosti starce s Alzheimerem. Určitě si přečtu i další knihu ze série.

16.02.2019 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Nejde jinak než se přidat k většině komentářů zde - krásný, dojemný, poutavý příběh z války. Konec mě opravdu dojal!

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Opět další bezvadná kniha od Petera Maye. I když předchozího Muže z ostrova Lewis to nepřekonalo.

21.06.2019 5 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Naprosto skvěle napsaný thriller! Kniha mě chytla téměř od první stránky, vyhovovalo mi, že se děj zbytečně neprotahoval a nenašlo se místo, kdy bych měla chuť stránku přeskočit. Rozhodně můžu doporučit.

20.02.2019 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Skvělá kniha, jakmile jsem se začetla, už jsem ji nemohla odložit. Jsem zvědavá na pokračování!

11.02.2019 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Z knihy jsem byla naprosto nadšená a ke konci jsem už jen hltala dál a dál a nemohla přestat! V knize bylo spousta zvratů, které jsem vůbec nečekala a zároveň i některé věci, které se daly tak trochu předvídat- jako třeba která dívka taky přijde na řadu. Dost zajímavá mi přišla i linka z náboženské sekty, šílený pastor a jím zaslepený Lucas. Rozhodně doporučuji přečíst, nebudete litovat.

17.01.2019 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Ke knize jsem se po několika letech opět vrátila a i doteď je to pro mě milé, krásné čtení. Je pěkné přečíst si o době, kdy se děti dokázali zabavit venku bez veškeré elektroniky, počítačů a mobilů. Jako malá jsem si vždycky přála prožívat to, co ony děti z Bullerbynu.

02.01.2018 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Kniha je určitě jiná, než autorčina předchozí tvorba, ale opět úžasně napsaná! Líbilo se mi navazování posledních slov jedné kapitoly a prvních slov druhé.

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Čtu zde spoustu komentářů, že kniha nenaplnila vysoká očekávání, s čímž já osobně nemůžu souhlasit. Příběh se mi moc líbil a přiblížil mi dění za války v Paříži.

21.06.2019 5 z 5

Pod krvavými nebesy Pod krvavými nebesy Mark Sullivan (p)

Skvělá kniha, zvlášť když si člověk uvědomí, že jde o pravdivý příběh. Přečetla jsem ji jedním dechem. Líbilo se mi, že autor na konci popsal osudy všech hrdinů i po válce.
Za mě opravdu jedna z nejlepších knih s touto tématikou!

20.06.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Jak už to u knih Roberta Bryndzy bývá, kniha se četla sama. Opět napínavý příběh, místy mi bylo až líto Niny, jak ji Max manipuloval. Ke konci jsem si ji dokonce i oblíbila. Rozhodně doporučuji a už se těším, až bude přeložený i ten nejnovější díl případů Eriky.

26.01.2019 5 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Příběh mě chytl od prvních stránek a držel mě až do konec! Jak se nakonec příběhy spojí dohromady jsem tak trochu tušila, ale přesto jsem s napětím četla dál a dál. Dechberoucí příběh, který mi ještě dlouho zůstane v mysli!

26.11.2019 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Skvělý mrazivý thriller! I když mi bylo od první kapitoly jasné, kdo zde bude ten záporák, i tak mě kniha hned chytla a celý příběh mě nakonec ještě překvapil. Moc jsem si oblíbila postavu Millie a Ester.

07.06.2019 5 z 5

Čas vlčích máků Čas vlčích máků Corina Bomann

Velmi pěkná kniha! Za mě zajímavě vybrané období po válce, kdy mezi Francouzi a Němci stále vládla jistá nenávist. Prolínání přítomnosti a minulosti je prostě moje! :-)

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Kniha se mi moc líbila, zejména postava profesora, přečetla jsem ji během chvilky. Rozuzlení jsem vůbec nečekala! Skvělý thriller.

13.06.2019 5 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Příjemná letní jednohubka, která nejspíš přistane i na mém maturitním seznamu :-)

22.05.2019 4 z 5

Sedmé nebe Sedmé nebe Adriana Michálková

Moc knih s touhle andělskou tématikou jsem zatím nečetla, takže jsem si nebyla úplně jistá, co mám očekávat. Kniha mě však po pár stránkách chytla, vtáhla do děje a už jsem se nemohla odtrhnout. Elaine, Kassiel i ostatní postavy mi okamžitě přirostly k srdci, včetně sarkastického Adama a jeho bouřlivého vztahu s Elaine. Nechybí napětí, drama, láska ani vtip.
Sedmé nebe jsem dostala přímo od autorky v období, kdy jsem na tom nebyla zrovna nejlíp. Knížka mě dokázala pohladit po duši a odnést alespoň na chvíli z reality do jiného světa. Zajímalo by mě, jaký je asi ten múj Kassiel.. :-)
Takže Adrianko, moc Vám držím s Adámkem palce, děkuji za tuhle skvělou knihu a moc se těším na pokračování!!

15.01.2019 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Přečteno na jeden zátah. Opravdu krásný, dojemný a smutný příběh.

26.12.2019 5 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Skvěle napsaná kniha, jak to s Daisy nakonec bude jsem tak trochu tušila, ale přesto to bylo překvapením! Každou chvíli jsem podezírala někoho jiného. Opravdu poutavě napsaný příběh.

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Moc se mi líbí styl autorova psaní, hlavně náznaky toho, co budou postavy prožívat za pár let. Skvělá, dojemná a chytlavá kniha, stejně jako Medvědín.