KaileyBlot KaileyBlot komentáře u knih

Eden Eden Helen Douglas

Ehm tohle bylo... nakonec dost wow. Nic moc jsem neočekávala a taky ten začátek nebyl nijak zajímavý, Eden mi přišla naprosto vymletá a tupá a všechno bylo jaksi nepřirozené, ale postupem času se to měnilo a ta poslední část knihy mě naprosto dostala a já jen valila bulvy, protože panebože, bylo to napínavé a hrozně čtivé. Některé scény byly opravdu moc povedené, klidně na úrovni fakt nejlepších knížek. Chvílemi se mi trošku přehříval mozek z té vší logiky cestování časem a tím to bylo taky tak skvělé. Tahle tématika má svoje kouzlo a zabaví na určitý čas jen přemýšlením o tom všem a snažením se přijít na to, jak je to vlastně možné. Hrozně mě tahle kniha překvapila a to v dobrém.

09.08.2018 4 z 5

Prach a popel Prach a popel Jenny Han

Nevím, co Mary přelétlo přes nos, ale dost mě v tomhle díle štvala s tím svým tvrzením oko za oko, zub za zub. Jinak mě to opět strašně bavilo a měla jsem to přečtené opravdu hned. Maličko mi vadí ten konec, doufala jsem, že to skončí jinak, tohle bylo takový ahh no nevím nesedělo mi to. Ale celou sérii bych zhodnotila jako velmi povedenou a doporučila bych ji na tisíc procent.

05.08.2018 5 z 5

Oheň a plamen Oheň a plamen Jenny Han

V tomto díle mě nejvíc bavily kapitoly z pohledu Lillie. Byly nejzajímavější a přijde mi, že celkem stěžejní pro celou knihu. Momentálně jsem trošku zmatená ohledně Mary. A Kat je prostě Kat, to je největší drsňačka lomeno pohohářka. Ale celkově to bylo opět mega čtivé, vždycky jsem se začetla a neviděla a neslyšela. Moc mě baví styl, jakým je kniha napsaná, no a ten konec byl epickej a vůbec tomu nerozumím a ani nedokážu popsat jak jsem z toho nadšená a zděšená zároveň. Neskutečně se těším na poslední díl (a taky se ho maličko bojím... Ne víc se těším).

02.08.2018 5 z 5

Oko za oko Oko za oko Jenny Han

Knížka mě bavila, byla správně šílená a maličko přehnaná, ale četlo se to pěkně. A fakt nedokážu říct, která z hlavních hrdinek mi byla nejsympatičtější. Spíš bych řekla žádná z nich, ale myslím, že se to časem změní. Autorky knihu pěkně napsali a vymysleli originální zápletky. Jsem zvědavá, co přinese pokračování.

29.07.2018 4 z 5

Holka na suchu Holka na suchu Laura Silverman

Tohle bylo příjemné, jednoduché a přímo stvořené na letní čtení. Akorát mi vadilo, že se v knize vyskytovalo dost divných slov, některým jsem popravdě ani nerozuměla. Trošku to kazilo celkový dojem z této knížky, která mě nakonec bavila, nenažraná Anise byla fajn a zakončení bylo pěkné. Přestože se mi to líbilo, nebylo to nic wow, ale špatné taky ne. Takový hezký průměr.

26.07.2018 3 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Třetí díl se vrátil na úroveň toho prvního. Druhý díl nebyl stoprocentní, ale tenhle mě ohromil. Nebyla nouze o napětí a maličko se nám z toho stala detektivka, ale autorky se s tím popasovali bravurně. Líbila se mi dobře vymyšlená a propracovaná zápletka a jak to celé hezky dopadlo. Takový epický konec jsem opravdu nečekala - bylo to fakt úžasný a vůbec jsem se od toho nemohla odtrhnout. Takže moc doporučuju! A teď fakt nevím co čekat od pokračování, ale nechám se překvapit. Věřím že to bude stejně skvělé jako všechny díly doposud.

22.07.2018 5 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Oproti prvnímu dílu byl tento možná maličko slabší. Většina knihy byl vlastně takový nekonečný hon, přemlouvání, odmítání, ale čtivé to bylo to se zase nedá říct, že ne. A jako u prvního dílu mě opět překvapil konec, takže se hned vrhám na třetí díl, protože tohle...!

20.07.2018 4 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Boží, boží, boží... a ještě jednou boží! Tahle knížka byla neskutečně čtivá a moc mě bavila. Ella se mi hned zalíbila a vlastně celý klan Royalů taky. Nejvíc asi Easton až teda na ty jeho záležitosti. Bylo to napínavé, vtipné, krásně se to četlo no prostě ideální na léto. Hned budu pokračovat v druhém díle, protože ten konec! Celkem mě překvapil, ikdyž nedalo se říct, že bych to nečekala.

16.07.2018 5 z 5

Mluv Mluv Laurie Halse Anderson

Tato kniha nebyla špatná, ale mě moc neoslovila. Byla dost jednoduše napsaná, což byl asi záměr, ale musím se přiznat, že jsem v některých chvílích vypínala a nějak knihu nevnímala. Měla jisté poslání, ale zhodnotila bych ji jako takový průměr. Co se mi fakt hodně líbí je obálka, ta je nádherná.

11.07.2018 3 z 5

Kdybychom se neviděli Kdybychom se neviděli Cynthia Hand

Popravdě jsem ani nečekala, že by mě tato kniha mohla tak chytnout. Opravdu mě bavila, nenudila jsem se u ní a udržela si mou pozornost až do konce. Nešlo se od ní odtrhnout. Byl to dost silný příběh, který mě zasáhl nejen tím, jak byl smutný, ale také tím, jak byl nádherně napsaný. Teď bych nejradši vychválila autorku až do nebes a všem, kterým nevadí si maličko pobrečet, tuto knihu moc doporučila.

04.07.2018 5 z 5

Psáno životem Psáno životem Lucy Keating

Hodně mě zaujala anotace, která slibuje zajímavý a celkem originální děj. A jako jo líbilo se mi to, ale zas tak moc mě to nenadchlo, že bych z toho byla odvařená. Bylo to spíš průměrné, ale určitě vhodné na takové nenáročné, pohodové čtení.

27.06.2018 3 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Knížka dokázala udržet napětí a vaši zvědavost dozvědět se kdo je Blue. Konec byl pěkný ale čekala jsem možná trochu lepší, bylo to malinko uspěchané. Jinak to bylo dost čtivé a vtipné, všechny postavy byly sympatické a stránky opravdu jen mizely. Teď jsem opravdu zvědavá na film.

20.06.2018 4 z 5

Jedna malá lež Jedna malá lež K. A. Tucker

Opět naprosto skvělá kniha! Líbí se mi knižky, které jsou série, ale v podstatě na sebe nenavazují a každá kniha vypráví příběh jedné postavy. Liv se mi hned zalíbila a v mnoha věcech jsem se s ní ztotožnila a prostě byla to pecka! Tahle autorka to umí. Naprosto vás vyřídí chytlavým dějem, o kterém musíte neustále přemýšlet a když jste na konci - který je mimochodem naprosto epický a dechberoucí - přivede vás k myšlence "Co teď budu sakra dělat se svým životem?!" Jsem moc ráda že autorka vydala víc knížek a hrozně se na ně těším, protože tyto knihy jsou ty, na které se jen tak lehce nezapomene a v hlavě vám zůstanou ještě pěkně dlouho. Nemůžu než jen všema deseti doporučit!!!

12.06.2018 5 z 5

Deset malých nadechnutí Deset malých nadechnutí K. A. Tucker

Bože to bylo tak úžasný!!! Už po anotaci mi bylo jasné, že není možné, aby mě kniha nebavila. Jediný, co se mi nelíbí je ta obálka, která podle mě může někoho odradit od čtení, což je škoda, protože tahle knížka je naprosto úžasná - je milá, vtipná a děsně čtivá jakože fakt hodně! A ten konec! To bylo tak nádherný a dojemný až mi ukápla slza no prostě nemám více slov pro to popsat, jak úžasné a originální to bylo! Úplně mi to v jednu chvíli vyrazilo dech. Takže moooc doporučuju. Už dlouho jsem nečetla takhle skvělou knížku, z které bych byla tak odvařená! Přejděte tu obálku a nebudete litovat!

03.06.2018 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Ze začátku mě trochu mátlo neustálé střídání pohledů, ale časem si na to jde zvyknout. Taky opakování některých scén pouze z jiného pohledu mně přišlo zbytečné. Příběh byl jinak milý a hezky se to četlo. Nijak obzvlášť mě to nenadchlo, ale jako takové pohodové čtení úplně ideální.

29.05.2018 4 z 5

Tlukot mého srdce Tlukot mého srdce Alf Kjetil Walgermo

Tato knížka mi přišla trošku dětská, pro mladší čtenáře, než jsem já, ale byla vlastně o zajímavém, vážném tématu. Bylo to milé, krátké a naivní, ale jen tak pro změnu, od toho co čtu, proč ne.

25.05.2018 3 z 5

My ostatní tu prostě žijem My ostatní tu prostě žijem Patrick Ness

Zajímavé. Vůbec jsem od této knížky nečekala nic takového. Překvapilo mě to, hlavně jak to bylo ujeté a divné. Nejvíc se mi líbilo sezení Mikeyho u terapeutky, to byla opravdu nejlepší a nejsmysluplnější část knihy. Děj byl průměrný a maturita v Mikeyho podání pouze formalita - což fakt zvedne náladu - ale jinak to můžu zhodnotit jako fajn knížku, od které byste neměli očekávat nic světoborného.

21.05.2018 3 z 5

Ze začátku jsem si říkala, že je to fakt divná kniha a moc mě ani nebavila, ale od té půlky mě celkem chytla a nakonec to nebyl takový propadák, s plno dobrými myšlenky a posláním celé knihy, které se mi líbilo. Takže pro ty, které zajímá vypořádání se se strachy a depresí to může být přínosné.

13.05.2018 4 z 5

Jednou ano, dvakrát ne Jednou ano, dvakrát ne Cylin Busby

Tohle byl opravdu pěkný a silný příběh. Chytl mě hned u první stránky a držel až do konce. Opravdu mě tato kniha překvapila, nečekal jsem něco TAKOVÉHO - že bude tak chytlavá, krásná i smutná. Opět jsem zápletku neprokoukla a dost mě zaskočila. Nevím, co víc napsat, jen že doporučuji si ji přečíst. Stojí za to.

30.04.2018 5 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Pěkné, tento díl se mi líbil víc, jak ten první. Bylo to čtivé a ke konci dost napínavé. Super knížka až na to, že se mi absolutně nelíbilo těch posledních pár stran. Bylo to tak nepřirozené a nucené. Ale chápu autorky záměr - kdyby to skončilo šťastně, žádný další díl by nejspíš nebyl, takže beru a těším se na něj.

25.04.2018 4 z 5