Kacennnka Kacennnka komentáře u knih

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Kašlete na všechny, co to pomlouvají, a zkuste to.

Nebe pod Berlínem Nebe pod Berlínem Jaroslav Rudiš

Jednou si to musím dát znova.

04.11.2019 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Prostě čtete Remarqua!

Archiv Archiv Victoria Schwab

Knihu hodnotím jako lepší průměr, protože jsem měla problém se do toho vžít a Mac mi lezla na nervy. Rozhodně bych knihu doporučila lidem, kteří hledají něco nového, ale nečekají nic převratného. Je to spíš oddechové čtení, které sice neurazí, ale třeba vás ani nenadchne.

Aliance Aliance Veronica Roth

Prostě napíšete boží první díl a pak ten příběh pomalu splachujete do záchodu. Nemám ráda koncept experimentů, protože to hrozně zjednoduší vývoj věcí a pak si autor může dělat co chce, bez logiky původního světa. Autorka má plusové body za události, na které ne každý autor má koule.

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Zvláštní kombinace morbidna a zajímavého příběhu.

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Tahle kniha vám vyrve srdce a prožene ho mlýnkem na maso. Bez anestezie a bez jakéhokoliv umrtvení. Bezohledně bude hrát ping pong s vašimi emocemi a vy ji budete stejně milovat. Právě kvůli tomuhle. Nemaže vám med kolem pusy a vy se stanete takovými sadisty, že každé slovo spolknete i s pěkně nabroušeným navijákem.

Panika Panika Lauren Oliver

Tato kniha není pro každého. Pokud nemáte velká očekávání a nechcete se moc zabývat děním a nějak se v tom šťourat, tak by se vám líbit mohla. Opravdu, má na to potenciál. Nicméně mě nijak moc nezaujala, nudila mě a rozčilovala. Je mi to líto, ale nakonec jí dávám dvě hvězdičky, protože to víceméně zachraňovaly jen některé scény a vyprávění.

04.11.2019 2 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Je to pro mladší čtenáře, ale je to milé a roztomilé a vyprávění naprosto fajnové.

Oko za oko Oko za oko Jenny Han

Jenny Han. Skvěle vymyšlený příběh. Boží překlad.

Oheň a plamen Oheň a plamen Jenny Han

Jednička byla top, ale trochu mě zamrzelo, kam to směřuje. Ale Jenny Han.

Léto na druhý pokus Léto na druhý pokus Morgan Matson

Kdyby nebylo 300 stran venovano malichernym problemum Taylor z doby, kdy ji bylo dvanact, bylo by to mnohem lepsi.

0.4 - Soumrak civilizace 0.4 - Soumrak civilizace Mike Lancaster

Tohle bylo fakt zvláštní. Tenoučká knížka, která toho dá hrozně moc. Skvělé sci-fi. Dávalo to smysl. A bylo to dost děsivý.

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

Oproti jedničce docela zklamání.

Dárce Dárce Lois Lowry

Konec je pitomej, ale pořád je to jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Vyrazí vám to dech.

Fenomén Fenomén Marie Lu

Jedničku jsem četla před dvěma lety a pořád jsem se chytila. A je to pořád stejně dobré, akorát místy lehoučce utahané a některé věci mi prostě moc neseděly. Uvidíme, co se z toho vyklube v posledním díle...

04.11.2019 4 z 5

Kniha, co je a není o Avě Lavender a magický realismus, který vás dostane. Neuvěřitelné podivné a krásné.

Solitaire Solitaire Alice Oseman

S touhle knihou nesouhlasím v mnoha věcech. Buď jsem ji úplně nepochopila nebo ji ani nechtěla pochopit... Nebo prostě jsem ji četla v blbé době či se bojím si přiznat, že to, co je v ní napsané je vlastně pravda. Každopádně tahle kniha není pro každého. Upřímně si nejsem moc jistá, co se na tom tolika lidem mohlo líbit, ale budiž. Každý je nějaký. Nad Tori jsem si vyloženě málem vytrhala vlasy, jak strašně moc mě štvala. Celý koncept příběhu mě moc neoslovil a celkově jediné, co se mi fakt zamlouvalo byl styl psaní, protože to bylo opravdu čtivé. Dávám tři hvězdičky a pevně věřím, že si kniha nejde své fanoušky.

Losing it Losing it Cora Carmack

Je to milý a zábavný příběh, který přečtete za chvíli. Nejen kvůli rozsahu knihy, ale hlavně díky autorčině stylu. Dávám čtyři hvězdičky, přestože mě trochu nafrknul epilog, který byl pro mě až moc kýčovitý.

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Moje středoškolské já to úplně neoslnilo. Moje dospělé já by to mohlo dostat, protože je silně poznamenané filosofií. Jednou tomu dám druhou šanci a uvidí se. (Na té obálce je prostě tampon. Nevymluvíte mi to.)