Káča2015 Káča2015 komentáře u knih

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Ze začátku jsem měla pocit, že se autor urputně snaží o "velkou" literaturu, osoba vypravěče atd... ale asi po sto stránkách jsem se začetla a byla jsem ztracená. Autor si asi nechal otevřená vrátka na konci, ale stejně si myslím, že jsme se mohli dočkat konkrétnějšího závěru... Dočítala jsem asi ve tři v noci a myslím, že jsem si to zasloužila :)

07.09.2015 5 z 5

Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět Aleš Palán

Z šumavských samotářů jsem cítila sílu a hloubku, ale tato kniha je pro mě bohužel jenom další knihou typu "slepičí polévka pro duši". Neublíží, ale ani mi nic významného nenabídla.

10.08.2020 2 z 5

Poslední batalion Poslední batalion František Niedl

Knihy Františka Niedla jsem si hodně oblíbila, ale Poslední batalion byl za mě nejslabší.

23.04.2020 4 z 5

Včera jsem začala číst, jsem v půlce. Smála jsem se tak, že jsem potom nemohla usnout dlouho za půlnoc. I kdyby mě Lucčiny opakující se návaly pláče a euforie přestaly bavit, už za ten jeden super strávený večer jí patří plný počet hvězd.
Pozn. Chápu, že její styl projevu může být někomu nesympatický, ale já bych s ní na kafe rozhodně šla :)

22.10.2019 5 z 5

Starý kraj Starý kraj Dörte Hansen

Skvělá kniha, zhltla ji celá moje rodina :)

15.02.2019 5 z 5

Literatura faktu... no nevím. Je to pelmel. Po celou dobu čtení jsem si říkala, pro koho je ta kniha vlastně určená. Pro zkratkovitost a šablonkovitost nemám odvahu předložit potomkům. Ten, kdo se zajímá víc, zase bude číst známé věci. Naštěstí vtipně a originálně podané. Ale vracet se k ní nebudu.

15.05.2018

Skořápka Skořápka Ian McEwan

Tak to jsem nedočetla. Zajímavý nápad, ale v půlce jsem se stále nudila. Nezachránily to ani vkládané intelektuální prohovory.

13.03.2018 2 z 5

Václav Malý: rozhovory Václav Malý: rozhovory Jindřich Kabát

Věřím, že kniha rozhovorů by mohla být názorově vyhraněnější, protože jsem si jistá, že Václav Malý by nám toho mohl říct víc. Z knihy jsem měla pocit, že hlavním mottem je "diplomacie nade vše". Takže jsem se dozvěděla málo co nového, co by mě burcovalo nebo podněcovalo k dalšímu přemýšlení a bádání. Večer strávený s čestným, moudrým člověkem se ale také počítá...

08.02.2018 4 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Nemívám to ve zvyku, ale možná ještě víc doporučuji autorova videa, pro mě je víc poslouchatelný, než čitelný. Nicméně s ním hodně často souhlasím, až budou moje dcery hledat rady "jak na" svého potomka, doporučím jim místo mimimaminek tohoto pána...

22.08.2017 4 z 5

Spočítej hvězdy Spočítej hvězdy Lois Lowry

Hrdinství lidí tváří v tvář zlu. Pro mládež opravdu potřebné čtení a myšlenky.

01.06.2017 5 z 5

Chomejní, Sade a já Chomejní, Sade a já Abnousse Shalmani

Četla se dobře, jenom se mi zdálo, že se autorka hodně opakuje, emoce a myšlenky probírané stále dokola... proti Persepolis slabé.

18.05.2017 3 z 5

Na plechárně / Sladký čtvrtek Na plechárně / Sladký čtvrtek John Steinbeck

Za mě jedna z nejoblíbenějších knih.

15.11.2016 5 z 5

Nulté číslo Nulté číslo Umberto Eco

Nulté číslo mě nezaujalo. Možná proto, že postavy byly typologicky takové, jaké nemám ráda ani v reálném životě. Nebaví mě s nimi být a to ani v knize. Celkem nudná knížka na jeden večer.

29.09.2016

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Přála bych si, aby mi znovu bylo patnáct a znovu jsem četla příběh pilota, prince, růže, beránka a lišky.

07.08.2016 5 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Jitka7655 popisuje ránu... já jsem knihu dočítala usínaje a vlastně ta rána pro mě byla jenom takový záchvěv poznání. O to šílenější bylo, když mi to pozvolna docházelo a nemohla jsem se z toho obratu vzpamatovat. Rozhodně doporučuji.

21.07.2016 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Čtu pravidelně minimálně jednou za dva roky. Zde příšerná obálka, ale nenechte se odradit.

Mistr Eckhart a středověká mystika Mistr Eckhart a středověká mystika Jan Sokol

Tato knížka mě zasáhla jako šíp někdy v roce 1995. Stále se k ní vracím.

Postřehy z Londonistánu Postřehy z Londonistánu Iva Pekárková

Příspěvek do diskuze, tentokrát pro změnu od někoho kompetentního, kdo neviděl muslima jenom ve zprávách.

14.07.2016 5 z 5

Plop! Vyvrtil Žlahvout pšunt i chlpal liquére – Zdařilé verše a prózy Plop! Vyvrtil Žlahvout pšunt i chlpal liquére – Zdařilé verše a prózy Ivan Wernisch

Četli jsme doma nahlas a váleli jsme se smíchy a ano, ničemnosti nás napadaly. Něco se s námi dělo a vlastně ani nevíme, co... Doporučuji všem, jako takovou bláznivou třešničku z dortu...

Jonathan Strange & pan Norrell Jonathan Strange & pan Norrell Susanna Clarke

Nedočetla. Téma i doba mi je hodně blízké, jazyk se mi líbil, všechno by mělo být OK, ale nebylo. Čtu tady komentáře, že ke konci to dostalo spád. Ke konci je pro mě už trochu pozdě :) No knížka na mě stále mrká, možná se k ní ještě vrátím bez předchozích velkých očekávání a třeba se to povede.

14.07.2016 2 z 5