Káča2015 Káča2015 komentáře u knih

No, jako bývalá učitelka ji naprosto obdivuji. Skvělé a uvěřitelné.

13.03.2018 5 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Další z knih, která mě nutí do představy, že beru hlavní hrdiny do náruče a konejším je. Zápletky nebyly nijak přemrštěné, dovedu si představit, že hlavní hrdinové žijí mezi námi. Brrr...

13.03.2018 4 z 5

Tam kde žijí divočiny Tam kde žijí divočiny Maurice Sendak

Kolikrát jsem ji četla svým dcerám? Nespočítám...
Pokud máte dítko, které rádo propadá záchvatům zlobivosti (3-5 let), tak Max se stane jeho kamarádem, který mu rozumí. Autor rozumí podstatě divočin v dětech, proto se nám asi nikdy neočetla.
No a je potřeba nacvičit si divoký tartas, protože pár stránek nechá autor vaší volné interpretaci :)

09.04.2017 5 z 5

Podpis všech věcí Podpis všech věcí Elizabeth Gilbert

Už jenom kvůli té obálce - měla jsem radost, kdykoliv jsem ji vzala do ruky. No a při čtení jsem byla stejně nadšená :)

21.03.2017 5 z 5

Život je jinde Život je jinde Milan Kundera

Kundera je skvělý spisovatel, v podstatě mi nedovolil knihu odložit. Jenom si nejsem jistá, že chci s podobnými individui trávit svůj volný čas a to ani v literatuře. Od první stránky mi z nich bylo na nic a nezlepšilo se to až do konce. Prostě hnusná doba, pokřivení lidé, vše skvěle vystiženo. Kdo o 50. letech nic neví, nebo ví málo, tomu se dostane drobnokresbou namalovaný obraz, který mu přiblíží ten marasmus. Pro mě zůstane už asi napořád Kunderovým vrcholem Nesmrtelnost, která mi dávala silné podněty k zamyšlení. To se mi v Život je jinde stalo jenom jednou, spíš jsem měla pocit, že čtu brilantní popis... Aha - efekt nastane asi jenom u čtenářů, kteří nemají v tomto tématu tolik načteno.

09.03.2017 4 z 5

Kdo ví, kde budu zítra Kdo ví, kde budu zítra Jindřich Šídlo

Už dlouho jsem neměla chuť mrsknout s knihou do kouta... Pan Etzler se zaklíná CNN a její objektivitou, vyčítá Fox News, že dělí svět na bad boys a good boys, přitom se dopouští stejného faulu. CNN a její zdroje přebírá většina světových médií. Na přednáškách např. paní Kutilové se dozvíte, jak jsou nežádoucí zdroje odmítány a jak svět informací funguje. U pana Etzlera je asi pochopitelné, že po letech strádání se mu CNN jeví jako velká matka, kterou nekritizuje, protože mu podala pomocnou ruku (samozřejmě uznávám, že tvrdě pracoval a nebylo to zadarmo), ale potom prostě nemůže mluvit o objektivitě. Dodávám, že jsem knihu nedočetla do konce, možná se dál zlepší, ale neměla jsem na to žaludek.

03.08.2020 1 z 5

Melmoth Melmoth Sarah Perry

Nestvůru z Essexu za mě zatím nepřekonala žádná další kniha autorky. Melmoth se rozhodně čte výborně, ale nevtáhla mě jako Nestvůra. Postavy jsou nicméně zajímavé a čas s nimi strávený nebyl ztracený, takže 4 hvězdičky.

23.04.2020 4 z 5

Poprvé v životě jsem si uvědomila, že čtu knihu - kýč. Kniha se skládá ze samých ingrediencí, které mají být poučné, laskavé, moudré, postavy jsou super, má se to asi líbit úplně všem, kteří jsou přemýšliví, mají rádi druhé lidi a vůbec... No a bylo mi z toho až nevolno. Nicméně autorovi vděčím za nový zážitek :)

23.04.2020 1 z 5

Magor a jeho doba Magor a jeho doba Marek Švehla

Skvělý, děkuji.

28.08.2018 5 z 5

Jen aby, řekla moje žena Jen aby, řekla moje žena Michael Třeštík

Tak tedy..... říká se veselá mysl půl zdraví, smích léčí, no znáte to. Já jsem při čtení knihy málem přišla o život. Smála jsem se tak, že to zcela jistě bylo zdraví škodlivé. Naprosto vysílená a rozbolavělá, napomínaná manželem, ať se proboha uklidním.
To tedy byl zážitek. A přitom taková blbost, knížka plná statusů :)

05.04.2018 5 z 5

Život je sacra zajímavej Život je sacra zajímavej Marek Vácha

Karel Satoria mě trochu zklamal. Má toho hodně co říct, ale utápí se v náznacích a takovém trochu drbání o nešvarech církve. Čekala jsem víc duchovních impulsů, věřím, že na to má :) No, vlastně mi tak trochu nastavil zrcadlo - míň mudrovat o dávno pojmenovaných nedostatcích a víc se snažit něco konkrétního dělat.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nerada čtu knihy, které jsou tak v kurzu, že o nich mluví každý :) Tentokrát jsem nátlak nevydržela. První půlka pro mě byla výrazně lepší než druhá, rozuzlení zápletky bylo hodně předvídatelné, vlastně mě v poslední třetině knihy nepřekvapilo nic. Pokud mohu srovnat třeba s nedávno dočteným Slavíkem, Hana mě nevtáhla ani ze třetiny tak silně do děje.

13.03.2018 3 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Zápletka byla jasná, trávila jsem čas tím, že jsem porovnávala, které problémy vyplývající z blackoutu mě napadly stejně, co jsem zapomněla, co bych nečekala. Ale jinak jsem se celkem dost nudila.

Princezna s lískovými oříšky Princezna s lískovými oříšky Jan Vladislav

Jedna z nejdůležitějších knih mého dětství... Ne ovšem toto vydání, ale z roku 1963 s ilustracemi Oty Janečka. Četli jsme s tatínkem, slzy smíchu se nám koulely až na polštář...

09.12.2017 5 z 5

Týden blázna Týden blázna Jaroslava Černá

Na první pohled jednohubka na jeden den, která mi ale rezonovala v hlavě ještě delší čas.

28.11.2017 5 z 5

Zůstat na zemi Zůstat na zemi Jan Sokol

Vřele doporučuji všem, kdo se rozhodli Bibli zkoumat v inspirativním doprovodu moudrého člověka. Jan Sokol vysvětluje, otevírá nové obzory, stejně jako upozorňuje, že na každou otázku nemusíme najít odpověď.

24.01.2017 5 z 5

Krajinami umění Krajinami umění Jan Royt

Setkání s uměním a inteligencí... pro mě nádherné.

30.11.2016 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Úžasné!

31.10.2016 5 z 5

Jádro Slunce Jádro Slunce Johanna Sinisalo

Knížka pálila. Některé obrazy jsem tedy nemohla dostat z hlavy, během čtení jsem začala používat její slovníček a vařila jsem ostrá jídla. Ten konec byl trochu neuvěřitelný, ale budiž.

14.07.2016 5 z 5

Celý život. Výbor z deníků 1948–1984 Celý život. Výbor z deníků 1948–1984 Jan Zábrana

Obžaloba minulého režimu. Chce to silný žaludek a k ruce ještě něco na odlehčení. Za mě 100%

14.07.2016 5 z 5