Tam kde žijí divočiny

Tam kde žijí divočiny https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36791/bmid_tam-kde-ziji-divociny-9Kx-36791.jpg 4 116 22

O chlapci, který se dostal do země divokých příšerek a stal se jejich králem.

Literatura světová , Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , Hynek (Alois Hynek)

Where the Wild Things Are , 1963

Pebra
10.08.2023 5 z 5

Kniha, kterou nemůžou hodnotit dospělí! Oslnila ale všechny děti, kterým jsem jim kdy četla a ukazovala. Děsivé obrázky je přitahují, i když se na ně dívají skrz prsty. Nemusí příběh zcela chápat, jde o to, aby si uvědomily, jak je jim dobře doma u maminky, kde žádné takové příšery nejsou. :)

gleti
09.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Ta "hodná holka" ve mně knihu nepochopila. Tak jsem se obrátila na tetu Wiki a strejdu Gůgla a našla vysvětlení úspěchu knihy, s kterým souhlasím.

je důležité uvědomit si negativní emoce, vztek není vždy špatný, největší poklad je, když tě má někdo rád a přestože ho zlobíš, nachystá ti dobrou večeři.

Kate_rin
04.03.2021 2 z 5

Četla jsem ji jako malá. A bála jsem se těch příšer. Příběh mi nedával smysl a nelíbil se mi. Několik let poté jsem náhodou v televizi zahlédla film na motivy této knihy. Ten byl opravdu špatný.

terimila
28.10.2020 3 z 5

Četla jsem ji jako děcko po večerech svému malému, dvouletému bráchovi. Ten ji zbožňoval. Mně se už tenkrát nelíbila, nelíbil se mi hlavní hrdina, přišlo mi to celé nesmyslné a nelogické... přece jen je to asi určeno pro menší děti. Dávám tedy průměr - čtyři až pět za tehdejšího dvouletého bratra, dva za desetiletou, realistickou sebe.

LadyCharlene
08.10.2020 5 z 5

Knihu jsem si přečetla, protože se o ní zmiňují v mém oblíbeném díle Simpsonových. Možná jsem čekala něco trochu víc, ale jako samostatná knížka pro děti je skvělá, dává spoustu prostoru pro práci rodiče s dítětem, pro fantazii a verbální projev. Ilustrace jsou nádherné a příběh s poučením se dá číst donekonečna, nikdy vás neomrzí.

Yaromil
01.09.2020 4 z 5

Výtvarně krásně zpracovaná kniha, která ale bohužel vydží pouze na pár minut, pokud tedy příběh nenecháte více rozehrát ve své fantazii,... Ten sám o sobě nikterak neoslní, ale dceři se kniha zdá se líbí a to je hlavní ;-). Uvidíme, jestli a kolikrát se k ní vrátíme.

Lizard
29.08.2020 5 z 5

Několikrát přečtená a prolistovaná díky mé malé dcerce. Patří naše oblíbené knihy. Krátký a skvělý výlet do světa fantazie jednoho uličníka :-) Úžasné ilustrace.

Litocha
03.02.2020 3 z 5

Knížku jsem našla v seznamu nejdůležitějších knih dětské literatury. Hm. Tak nadšená jsem z ní zase nebyla. Asi jsem v zachycení duševních pochodů zlobícího dítěte tu tolik oceňovanou hloubku nenašla. Ilustrace jsou ale působivé a ne okatě líbivé. Řadím do kategorie "zajímavá, ale srdcová záležitost to nebude".

poetree
03.05.2019 5 z 5

Paráda! Moc se líbí mně i dítku.

slawa.cap
19.09.2018 4 z 5

Nechápu, jak s této knížky může být v Americe takový kult. Není špatná, ale máme spoustu lepších dětských knížek. Pro děti možná trochu strašidelné ilustrace, ale zato krátké texty, které udrží pozornost. Dobrá volba jako první textová kniha pro dítě.

belldandy
08.07.2018 5 z 5

Jedna z knih, které dětem nejraději večer čítám.
Je v ní půvabným způsobem zachyceno, jak pracuje jedno fiktivní dítě s negativními emocemi.
Je to příběh stejně tak běžný jako nevšední.
Jeden večer a jeden divoký kluk.
Výlet do světa fantazie, který může stejně tak dobře trvat rok jako jen pár hodin.
Díky bohu není ta kniha moc výchovná. :P
Poučí vás, aniž u toho poučuje.

smrtonos4157
22.11.2017 5 z 5

Přečetl sem knížku ve slovenštině, nádherný tisk, krátký příběh o zlobidlu kterému začalo být z toho smutno ...

Káča2015
09.04.2017 5 z 5

Kolikrát jsem ji četla svým dcerám? Nespočítám...
Pokud máte dítko, které rádo propadá záchvatům zlobivosti (3-5 let), tak Max se stane jeho kamarádem, který mu rozumí. Autor rozumí podstatě divočin v dětech, proto se nám asi nikdy neočetla.
No a je potřeba nacvičit si divoký tartas, protože pár stránek nechá autor vaší volné interpretaci :)

wiix
28.11.2016 5 z 5

Jooj, keby boli takéto knihy, keď som bola malá! Aj keď teraz aspoň viem oceniť ilustrácie a tiež námet i spracovanie príbehu. Tak jednoduché, pár vetami povedané tajomsvo dospelosti, pričom deti si môže doplniť a dofantazírovať príbeh ako len chcú.

Jass
07.03.2016 5 z 5

Jedna z mých nejmilejších knih, když jsem byla malá.

Knihomura
28.11.2015 5 z 5

"Klikněte si". ;-)
Skvělá práce s textem, hlasem, rytmem, ...... a hlavně s dětmi ! Zkrátka když někdo UMÍ, tak je to potěšení pro duši.

HAL
13.07.2014 3 z 5

Pro tříleté děti dobrý.

bibi.r
14.01.2014 4 z 5

Vlastně ani nevím jestli se mi líbila :D, ale asi jo. Docela si dovedu představit, že ji čtu svému "rozdivočelému" dítěti :).
Z prvu se mi ilustrace moc nelíbily, ale nakonec si mě docela hodně získaly, pro tento příběh jsou prostě to pravé.

sajmon91
26.12.2012 5 z 5

Knížka, která mě v dětsví zásadně ovlivnila.

elpiska
02.08.2012 5 z 5

Nádherná knížka, která podněcuje fantazii. Krátký výstižný text a mnoho obrázků. Co bych zažila já, kdybych byla Maxem? Kam bych doplula, čím bych tam byla, koho bych potkala... Přestože se odpoutám od rodičů, mohu se k nim vrátit zpět do bezpečí.
"Maxovi, králi všech divočin, bylo náhle smutno a zatoužil být tam, kde by ho někdo měl ze všech nejraději."

zfilmováno pro děti od 3 let

Autorovy knížky

Maurice Sendak
americká, 1928 - 2012
1994  88%Tam kde žijí divočiny

Kniha Tam kde žijí divočiny je v